Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

wtorek, 13 grudnia 2011

Grudzień 2011/ Styczeń 2012

Zapowiedzi premier świątecznych i noworocznych, czyli co przeczytać będzie można żegnając ten stary rok i jednocześnie witając już nowy 2012.


Kontynuacje powieści z roku poprzedniego to :

"Błękitna magia" - C.S.Ransom [AMBER]
czyli długo oczekiwane części przygód bohaterów "Błękitnej miłości" - romantycznej i troszkę strasznej opowieści o duchach w sercu Londynu.
Zapraszam na RECENZJE części 1 "Słońce na szczycie kopuły". Nie mogę się doczekać :)
19 styczeńń 2011
OPIS TOMU 2

Śmiertelna dziewczyna i chłopak uwięziony pomiędzy życiem a śmiercią poznani w "Błękitnej miłości" zmagają się z przeciwnościami piętrzącymi się przeciwko ich trudnemu i pięknemu uczuciu.
Siedemnastoletnia Alexa wciąż nie może zapomnieć o tym, jak otarła się o śmierć. To, że przeżyła, zawdzięcza Callumowi, swojemu widmowemu chłopakowi przychodzącemu ze świata cieni. Niespodziewanie zaczyna dostawać tajemnicze groźby. I przeczuwa, że to nie koniec. Ktoś nienawidzi jej z całego serca i zrobi wszystko, by stanąć pomiędzy nią a Callumem. A gdy znika błękitna bransoletka, która łączyła ją z ukochanym, Alexa zostaje sama. Czy teraz – bez pomocy magii – zdoła ocalić ich oboje?

Styczeń 2012 przywita nas także premierami :


"WARIANT" - Wells Robison [AMBER]
czyli coś dla fanów mocnych wrażeń, które towarzyszą lekturze takich serii jak GONE. O czym jest seria GONE możesz się dowiedzieć z wstępu RECENZJI
 "To tylko ETAP"
17 styczeń 2012
OPIS
W Akademii Maxfield musisz wybierać: Porządek albo Spustoszenie albo Wariant.
Benson musi przyłączyć się do jednej z tych grup, żeby przetrwać.
Ale wie, że powinien uciec. I że ufać może tylko sobie.
Siedemnastoletni Benson myślał, że stypendium Akademii Maxfi eld będzie przepustką do lepszego świata. Mylił się.Został uwięziony w szkole otoczonej drutem kolczastym. W szkole, w której kamery śledzą każdy ruch. W której nie ma dorosłych. W której uczniowie podzielili się na trzy grupy, po to żeby przeżyć. Jeśli nie jesteś w żadnej z nich, to nie ma ciebie.
Jeśli złamiesz regulamin, znikasz...
Lecz Benson nie wie jeszcze wszystkiego. A kiedy odkrywa prawdziwą tajemnicę Akademii Maxfi eld, uświadamia sobie,że posłuszeństwo może przypłacić losem znacznie gorszym niż śmierć. I że ucieczka – jedyna szansa na przetrwanie – może okazać się niemożliwa...


„Śmiercionośne fale” - Carrie Ryan
[PAPIEROWY KSIĘŻYC]
w równie mocym tonie zapowiada się druga część "Lasu Zębów i Rąk"
Przeczytaj z czym musieli się zmierzyć bohaterowie części pierwszej w RECENZJI
18 styczeń 2012
OPIS:
Główna bohaterka pierwszego tomu dociera do społeczności żyjącej nad brzegiem oceanu. Kim są? Dlaczego Siostrzeństwo tyle czasu okłamywało mieszkańców wioski? Na te i inne nurtujące czytelników bestsellerowej pisarki Carrie Ryan pytania odpowie druga część cyklu jej autorstwa – „Śmiercionośne fale”.
 Poznajemy w niej nastolatkę Gabrielle, która razem z matką mieszka w starej latarni sprzed Powrotu. Dotychczas wiodła względnie bezpieczne życie - jej miasteczko otoczone jest Barierą, której przekroczenie grozi najsurowszą karą, ale jednocześnie chroni ich przed Mudo. W świecie, po którym wciąż krążą hordy ogarniętych niewysłowionym głodem martwych, każda czynność podporządkowana jest względom bezpieczeństwa. Otoczeni przez śmierć ludzie muszą niejedno poświęcić, by przetrwać. Wystarczy jeden nieostrożny ruch, by utracić wszystko…
 Niestety Gabrielle przyszło przekonać się o tym na własnej skórze. Dziewczyna w ciągu jednej nocy traci wszystko – przyjaciół, rodzinę, ukochanego. Nie wie już, kim jest, więc postanawia zaryzykować życie, by odnaleźć tego, który pokazał jej, czego naprawdę pragnie. Nawet jeśli nie ma już dla niego ratunku…
 Czy poradzi sobie po drugiej stronie Bariery? Czy wybierając wolność da się przeżyć? Czy miłość może pokonać śmierć?


"FURIE" - Miles Elizabeth [AMBER]
czyli coś dla wielbicieli opowiedzianych na nowo mitologii. Furie spotkasz także w powieści "Strąceni przez bogów" - zapraszam na RECENZJE
19 styczeń 2012
OPIS :
Furie…
Mityczne boginie zemsty.
Nieubłagane, okrutne, bezlitosne.
Przybywają na ziemię z ciemności podziemnego świata. A wtedy nic nie jest w stanie przebłagać ich gniewu...
W Ascension zaczęły się ferie. Pada śnieg, wszystko jest takie piękne i spokojne. No i szykują się odlotowe imprezy.
Lecz nie wszyscy cieszą się ze świąt.
Emily właśnie się zakochała, ale wcale nie jest szczęśliwa. Chase, jej kumpel z klasy, też ma swoje problemy – w domu i w szkole. I straszny sekret do ukrycia. Nagle w Ascension zjawiają się trzy dziewczyny – trzy piękne tajemnicze dziewczyny. Seksowne i niesamowite. Każdy chłopak traci dla nich głowę. Każda dziewczyna chciałaby wyglądać jak one. Chase i Emily też są nimi zafascynowani, zwłaszcza Chase. Dopóki nie odkryją, kim są trzy nieznajome i po co zjawiły się w Ascension. I co oznacza pozostawiany przez nie kwiat – przepiękny storczyk o płatkach w kolorze krwistej czerwieni…

"Głębia" - Tricia Rayburn [PUBLICAT S.A.]
W styczniu także poznamy dalsze losy klątwy morskiej toni, czyli jak radzą sobie bohaterowie powieści "Syrena". O tym niesamowitym thrillerze możecie przeczytać w RECENZJI "Cień morskiej toni"
Styczeń 2012
OPIS :
Po nagłej śmierci starszej siostry siedemnastoletnia Vanessa powraca do rodzinnego Bostonu, by skończyć ostatnią klasę szkoły średniej. Dziewczyna usiłuje zapobiec całkowitemu przeobrażeniu się w syrenę, jednocześnie borykając się z egzaminami na studia, związkiem na odległość i zagadkowym powrotem syren, które, w swoim przekonaniu, zabiła.

PYTANIE :
Które zapowiedzi wydają się szczególnie ciekawe ?
Może czytaliście już części pierwsze i czekacie niecierpliwie na ciąg dalszy ?

25 komentarzy:

 1. "Wariant" wygląda najciekawiej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Błękitna magia, Śmiercionośne fale i Furie już wpisuję na listę. Dodam tylko, że muszę najpierw przeczytać pierwsze tomy serii.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Immora - "Wariant" to taka niespodzianka zupełna - to jedyna książka z tej listy, o której wcześniej nic nie słyszałam!
  @tetiisheri - To tylko "Błękitna miłość" i "Las Zębów i Rąk" zostaje do przeczytania ;)Bardzo fajnie serie i mam nadzieję, że dalsze części też takie będą ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe zapowiedzi na koniec i początek roku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Niedługo zabiorę się za 'Las zębów i rąk', co po Twej rekomendacji cieszy mnie szalenie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam "Las zębów..", ale na "Śmiercionośne fale" nie czekam. :D
  Za to "Wariant" szczerzy się do mnie strasznie. :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Zapowiadają się świetne książki. Oby tylko fundusze pozwoliły na te czytelnicze szaleństwa:D

  OdpowiedzUsuń
 8. Na pewno zainwestuję w "Głębię".
  Mroczny, podwodny świat "Syreny" porwał mnie w swą toń :) Nie mogę się doczekać dalszych losów Vanessy!
  Zaciekawiły mnie także "Furie", bo ubóstwiam wątki mitologiczne. Czekają na mnie "Spętani przez Bogów (ściślej- to na moją koleżankę, ale mam nadzieję, że "użyczy" mi ich na jeden wieczór). W planach mam też "Pretty little liars","Prawie dobrą wróżkę", "Strąconych" i dużo, dużo więcej ... :)
  A Ty jakie powieści masz w planach ?
  Pozdrawiam i życzę Ci miłego czytania !

  OdpowiedzUsuń
 9. Szczerze mówiąc, zaciekawiły mnie wszystkie z powyższych książek. :) Najbardziej czekam chyba na "Śmiercionośne fale", ale z pozostałymi pozycjami również chętnie się zapoznam. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. 3, 4 i 5 pozycja brzmią ciekawie, chociaż najbardziej 4 ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Wariant" zdecydowanie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Okładka książki Furie jest niesamowita !!! Mam nadzieję, że i treść jej dorówna :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Może sięgnę po drugą część "Lasu Zębów i Rąk", chociaż obawiam się trochę, że mogę się zawieść na tej książce. Sama pierwsza część trochę mnie rozczarowała - po bardzo pochlebnych recenzjach spodziewałam się czegoś naprawdę porywającego... Mimo to, pewnie dam szansę "Śmiercionośnym falom".

  OdpowiedzUsuń
 14. Aż wstyd przyznać, lecz jeszcze nie czytałam ani "Lasu Zrębów i Rąk", ani "Syreny" choć naprawdę chciałabym to nadrobić. Niecierpliwie czekam jednak na Furie, kocham mitologię, a boginie zemsty.. z pewnością moje klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 15. ładne te ostatnie trzy okładki, przykuwają wzrok
  też jak Emily nie czytałam "Lasu Zrębów i Rąk" i "Syreny" ale mam nadzieje jeszczę to nadrobić ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Aj, ile świetnych książek... Nowy Rok zapowiada się niesamowicie ekscytująco!

  OdpowiedzUsuń
 17. Z pewnością będę polować na Śmiercionośne fale i Głębię! ;D

  OdpowiedzUsuń
 18. Mnie najbardziej zaintrygował Wariant i Furie. Szczerze, to Las zębów i rąk miałam przeczytać po wakacjach ale jakoś ciągle wychodzi coś równie dobrego i nie mam czasu przeczytać, ale myślę, że niedyługo się za to wezmę.

  OdpowiedzUsuń
 19. O ja, jestem ciekawa prawie wszystkich wymienionych książek :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Nowy rok zapowiada się fantastycznie pod względem nowości książkowych! Szczególnie interesuje mnie ''Głębia'' Ale inne książki również wydając się interesujące ^^ Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 21. "Śmiercionośne fale" brzmia ciekawie... Ale przydałoby sie przeczytać jedynkę ^^

  OdpowiedzUsuń
 22. Każda z książek wydaje mi się ciekawa, ma coś w sobie co przyciąga. Zobaczy się co będzie dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 23. Najbardziej będę oczekiwać "Śmiercionośnych fal", ponieważ "Las zębów i rąk" jest jedną z moich lubionych książek ;) Jestem też ciekawa "Głębi", bo pierwsza część mam w domu...

  OdpowiedzUsuń
 24. Świetnie zapowiada się "Błękitna magia", tylko, że ja jeszcze nie czytałam "Błękitnej miłości". Muszę to nadrobic!
  Tylko szkoda, że Amber popsuło okładki, te oryginalne o wiele bardziej jakoś mi przypadły do gustu.

  OdpowiedzUsuń

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad ;)
(*) - wszystkie cytaty mają swoje źródła w recenzowanych książkach, jeśli jest inaczej cytat zostanie odpowiednio zaznaczony.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...