Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

wtorek, 12 kwietnia 2016

W Morzu Ciekawostek: Ugly Love

Cóż bardziej zachęca do lektury książki niż różne ciekawostki na jej temat? Szczególnie jeśli znajduje się ona na drodze do filmowej adaptacji! Oto co można już w tej chwili dowiedzieć się o "Ugly Love" - pierwszej z ekranizowanych powieści Colleen Hoover.

#1 W rolę Miles'a wcieli się Nick Bateman. Jego filmografia obejmuje już kila większych projektów, z których można go rozpoznać (link). Aktor to rocznik 1986, urodził się w Kanadzie i jak najbardziej zdaje się pasować do książkowego pierwowzoru.

[ Źródło ]
#2 Co zaskakujące znany jest już wybór dla roli Corbina. Wcieli się w niego Cody Hackman. Zarówno filmowy Miles jak i Corbin wystąpili już wcześniej razem w jednej produkcji - filmie "Smak zemsty" (z roku 2014). Tam Cody grał rolę główną. W "Ugly Love" będzie zamiana kolejności.

#3 W skrócie "Tapped out" (czyli Smak zemsty) opowiada o osobistej krucjacie głównego bohatera, który pragnie sprawiedliwości za zaznane krzywdy - tragedię, jaka dotknęła jego rodziców. Gdy na ringu rozpoznaje sprawcę, postanawia stanąć z nim do walki. Oglądając już sam zwiastun, możemy zobaczyć aktorskie umiejętności przyszłego Corbina (zwiastun).

#4 Co się tyczy głównej obsady, nie podano jeszcze, kto zagra Tate - główną bohaterkę. Podobno Nick Bateman oświadczył, że znaleźli już odpowiednią aktorkę, nie ogłoszono jednak jeszcze oficjalnie wyboru tej osoby.

#5 "Ugly Love" może stać się pierwszym przeniesieniem powieści amerykańskiej autorki Colleen Hoover na duży ekran. Wstępny zwiastun (link) pojawił się na YT w maju 2015 roku. Z oficjalnej obsady wystąpił w nim tylko Nick Bateman. Film ma pojawić się w roku 2016, by zdjęcia się zaczęły potrzeba jeszcze wiele pracy - w tym skompletowania pełnej obsady.

#6 Pojawia się też kwestia finansowa. Produkcją zajmuje się Hackybox Pictures, a jest to film podobny pod wieloma względami do adaptacji serii o Wampirach z Morganville - tam też bowiem zbierano środki na sfinansowanie produkcji (głównie spośród fanów, którzy skorzy byli pieniądze na ten cel przekazać). Wówczas powstał serial, który obejrzeć można na YT (link). Pod uwagę w takich przypadkach należy brać jakość produkcji. Przeważać nad tym miała wierność książce... co akurat w kwestii Morganville zachować się nie udało.

#7 Sama autorka (Colleen Hoover) nie uczestniczy w procesie tworzenia filmu. Powiedziała jedynie, że jest absolutnie pewna, że twórcy oddadzą sprawiedliwość historii, którą stworzyła - a fani na całym świecie pokochali. Jak pokazał jednak przypadek ekranizacji Morganville (które jest świetną serią książek - polecam!), czasem nakład finansowy (jaki mają twórcy) zmusza ich do zastosowania innych rozwiązań... a to skutkuje odejściem od fabuły.

#8 Jak głosi plotka, Nick Bateman ubiegał się też o rolę Grey'a. Czy to możliwy powód dla którego zwiastun filmu utrzymany jest w podobnym stylu? Jeśli o książkę chodzi... scen na pokładzie samolotu nie znajdziemy - chyba, że o ścisły finał chodzi.

#9 Colleen Hoover podejrzewa, że duża część ujęć do filmu może być kręcona nie w Stanach... a w Kandzie. Nie powinno robić to większej różnicy, gdyż sporo seriali (przykładowo ONCE) właśnie tam ma swój plan filmowy.
#10 Kogo sama Colleen wyobrażała sobie w roli swoich bohaterów? Tate mogłaby zagrać Nina Dobrev (najbardziej znana z serialu - także adaptacji serii książek - Pamiętniki Wampirów), a w rolę Rachel autorka widziałaby Jane Levy (która jak nie ukrywa jest jedną z jej ulubionych aktorek).

#11 Porównania jednych książek do drugich (zwykle tych bardziej rozpoznawanych) bywają krzywdzące. Collen zgadza się jednak z odniesieniem "Ugly Love" to dwóch innych powieści: "Pamiętnika" Sparksa oraz "Pięćdziesięciu twarzy". Punkt, w którym te obie historie by się spotykały, miałby stanowić terytorium dla "Ugly Love" (cały wywiad dostępny jest w języku angielskim). Odnieść mogę się tylko do znajomości dwóch z tych trzech książek i prawdą będzie, że uczucie w "Pamiętniku" w swojej intensywności i rozpaczy przypomina troszkę to, co odczuwają Miles i Tate. Przebieg historii jest jednak diametralnie różny. Miles i Tate poznają się jako ludzie dorośli, bohaterowie powieści Sparksa zakochali się w sobie jako nastolatkowie i po latach spotykają się ponownie... tak jak odżywa ich uczucie.

PREMIERA "Ugly Love" już jutro!
W oczekiwaniu na szansę na wyjście do księgarni, polecam wrażenia z przedpremierowej lektury.
Jakie ciekawostki Was zaskoczyły, a ile z nich już znaliście?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad ;)
(*) - wszystkie cytaty mają swoje źródła w recenzowanych książkach, jeśli jest inaczej cytat zostanie odpowiednio zaznaczony.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...