Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

Zapowiedzi

Listy od zapowiedzi po recenzje najnowszych książek na rynku.
Recenzje zostały podlinkowane wraz z tytułem i autorem.
Lista skatalogowana według roku wydania.
Projekt na: Lato 2018

CZERWIEC 2018
    .05.2018 - "Trucicielka królowej" - Jeff Wheeler
    .05.2018 - "Trust Again" - Mona Kasten


Zapowiedzi szczegółowePAPIEROWY KSIĘŻYC - 28 MARCA 2018

Po raz pierwszy w Polsce – pełne wydanie Sagi Księżycowej w oryginalnej oprawie graficznej!

Baśniowo-futurystyczna opowieść, w której Czerwony Kapturek spotyka Kopciuszka.

Cinder - bohaterka pierwszego tomu bestsellerowej Sagi Księżycowej powraca i kolejny raz wpada w wielkie kłopoty. Tymczasem po drugiej stronie świata znika babcia Scarlet Benoit. Szybko okazuje się, że Scarlet nie wie o niej wielu rzeczy. Nie wie także o śmiertelnym niebezpieczeństwie, w jakim przeżyła całe swoje życie. A kiedy spotyka Wilka, pięściarza, który może posiadać informacje o miejscu pobytu jej babci, wzbrania się przez zaufaniem mu. Coś ją do niego jednak przyciąga.
A jego do niej. Kiedy Scarlet i Wilk wyjaśniają jedną tajemnicę, natychmiast napotykają na następną, a to prowadzi ich do Cinder. Teraz razem muszą stale być o krok przed Levaną, mściwą królową Księżycowych.

Przygoda trwa w tej świeżej opowieści, łączącej elementy baśni o Kopciuszku i Czerwonym Kapturku. Saga Księżycowa to absolutny hit wydawniczy, który podbił serca czytelników na całym świecie.ZIELONA SOWA - 28 MARCA 2018

Miłość przestała interesować Audrey, od kiedy z powodu ojca jej matka przeszła załamanie nerwowe. By odciąć się od rodzinnych problemów dziewczyna zatrudnia się w kinie. Tam poznaje niedoszłego filmowca Harry’ego. Nikt nie spodziewa się, że Audrey i Harry zakochają się w sobie tak szybko i szaleńczo. Jednak ich uczucie nie sprawi, że wszystko pójdzie jak z płatka.

Niestety prawdziwa miłość nie zawsze jest taka, jak w filmach…

Najwspanialsza historia miłosna nie opowiada o pocałunkach w śniegu czy pożegnaniach na lotnisku. Opowiada o cierpieniu, zakłopotaniu, nadziei i zdziwieniu, a przy tym zakazuje tandetnych frazesów. Oraz o zombie… Holly Bourne mierzy się z prawdziwą miłością w swojej przezabawnej i przejmującej powieści.
JAGUAR - 11 KWIETNIA 2018

Pełna szybkiej akcji, łącząca wiele popularnych gatunków przygoda grupy fanów trafiających do uniwersum ulubionej powieści i filmu. Czy młodzi bohaterowie, motywowani miłością, poczuciem winy i strachem, zdołają się uratować i wrócą do domu? Los opowieści spoczywa w ich rękach.

Violet i jej przyjaciele są fanami powieści Taniec na szubienicy i członkami fandomu świata wykreowanego w książce oraz jej ekranizacji.

Akcja powieści toczy się w XXII wieku. Ludność podzieliła się na genetycznie ulepszonych Genuli oraz zmuszonych przez nich do posłuszeństwa zwykłych ludzi, do których przylgnęło określenie Niedosków. Prawo wstępu na zajmowane przez Genuli Błonia otrzymywały jedynie najsilniejsze i najbardziej uzdolnione jednostki, które musiały im służyć niewolniczą pracą.

Aby zachować władzę i utrzymać Niedosków w ciągłym strachu, Genule urządzali co tydzień publiczne egzekucje. Zbierali się w wielkich arenach zwanych Koloseami i oglądali wieszanie Niedosków. Zwyczaj ten nazwano „tańcem na szubienicy”. Violet z młodszym bratem Nickiem oraz przyjaciółkami Alice i Kathy udają się na londyński Comic Con, by wziąć udział w spotkaniu z gwiazdami ekranizacji. Jednak tam nieoczekiwanie cała czwórka zostaje przeniesiona prosto do świata z opowieści. Zostają tam uwięzieni i dodatkowo przypadkowo zabijają główną bohaterkę, Rose.

Zostaje tylko jeden sposób, by się uratować: Violet musi zająć miejsce Rose i całą historię przywrócić na właściwe tory. Wierzy, że gdy trafi na stryczek, przyjaciołom uda się wrócić do rzeczywistości. Jednak żadna historia nie jest warta śmierci… Prawda?

Niesamowita, trzymająca w napięciu książka – James Dashner, autor Więźnia labiryntu
JAGUAR - MAJ

Druga część cyklu Naznaczeni śmiercią, która cieszyła się zarówno w Polsce, jak i na świecie ogromnym powodzeniem.

Życiem dwójki bohaterów rządzi nieunikniona konieczność, zapowiedziana przez wyrocznie podczas ich narodzin.
Losy, które zostały raz określone, są nieuniknione.JAGUAR - MAJ
FREJA

Pierwszy tom trylogii, kolejne części w 2019 roku.
Ekscytująca seria o starożytnej bogini miłości we współczesnym świecie. 
KIM JEST FREJA?
Freja jest mitem.
Jest legendą.
Lecz czasy się zmieniły i stała się historią.
Teraz zamieszkuje w szpitalu psychiatrycznym na Florydzie i czeka, aż ktoś znowu w nią uwierzy.
JAGUAR - CZERWIEC
TRUCICIELKA KRÓLOWEJ

Pierwszy tom nowej serii fantasy, która ma wszelkie szanse, by podbić serca polskich czytelników!

Sześciotomowa seria Królewskie źródło Jeffa Wheelera to opowieść o fascynującym świecie pełnym magii, tajemnic, nadprzyrodzonych zdolności, lecz także niewolnym od okrutnych walk o władzę i zdrad.
JAGUAR - CZERWIEC

Drugi tom trylogii ze szczytów europejskich list bestsellerów.
Prawdziwa karuzela wrażeń, która rozgrzewa serce do granic mozliwości.
Po niezwykle ciepło przyjętej przez polskich czytelników historii Allie i Kadena z pierwszego tomu:

Begin again, teraz pora na opowieść ich przyjaciół - Dawn i Spencera.
Ona postanowiła skończyć z miłością. On nie chce z niej zrezygnować.Premiery Filmowe 2018Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda
Świat: 14 listopada 2018
Polska: 16 listopada 2018


Dziadek do orzechów i cztery królestwa
Świat: 26 października 2018
Polska: 2 listopada 2018

Ralph Demolka w internecie
Świat: 20 listopada 2018

Polska: 11 stycznia 2019


Dumbo - wersja aktorska
Świat: 27 marzec 2019
Polska: 29 marca 2019
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...