Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

Zapowiedzi

Listy od zapowiedzi po recenzje najnowszych książek na rynku.
Recenzje zostały podlinkowane wraz z tytułem i autorem.
Lista skatalogowana według roku wydania.
Projekt na: Zima 2019


Cress - styczeń 2019
The Wicked King - styczeń 2019
Never World Wake - styczeń 2019
Save Me - luty 2019
P.S.Wciąż cię kocham - 13 luty 2019
Queen of Air and Darkness - kwiecień 2019
Winter - rok 2019
Smocza Perła - marzec 2019
Wonder woman - 31 październik 2019 (MAG)


GALERIA KSIĄŻKI - MARZEC 2019
"Smocza Perła" - Yoon Ha Lee
w ramach cyklu: Rick Riordan przedstawia

"To kosmiczna saga z mitologią koreańską w tle, przenosi czytelnika w świat przekraczający granice wyobraźni."

Trzynastoletnia Min pochodzi z prastarego rodu lisich duchów, ale zupełnie na to nie wygląda. By chronić najbliższych przed niebezpieczeństwem, matka zakazała im posługiwania się lisią magią: nie wolno czarować, nie wolno zmieniać postaci. Wszyscy przez cały czas muszą zachowywać ludzką formę.

Min czuje się przytłoczona rodzinnymi zasadami. Nie znosi niekończących się domowych obowiązków, panoszących się wszędzie kuzynów i wiecznie krytykujących ciotek. Marzy, by uciec z rodzinnego Jinju - zapomnianej, ubogiej, pustynnej planety. Nie może się już doczekać, kiedy dorośnie i będzie mogła, jak jej starszy brat Jun, zaciągnąć się do Sił Kosmicznych i zobaczyć inne planety należące do Ligi Tysiąca Światów.

Kiedy jednak przychodzi wiadomość, że Jun zdezerterował, by udać się na poszukiwania Smoczej Perły, Min nabiera pewności, że coś jest nie w porządku. Jej brat nigdy nie opuściłby krążownika, nawet dla magicznego artefaktu, który podobno posiada niezwykłe moce. Min postanawia uciec i odszukać brata, by oczyścić jego imię.

Podczas wyprawy Min napotyka przemytników, piratów i mściwe duchy. Będzie musiała uciekać się do oszustwa. kłamstwa i sabotażu. Częściej niż kiedykolwiek sytuacja zmusi ją do posługiwania się lisią magią, ale także polega na własnym sprycie i odwadze. Wszystko to może się skończyć zupełnie inaczej, niż spodziewała się Min, i przerosnąć jej najśmielsze marzenia.

PAPIEROWY KSIĘŻYC - CRESS
STYCZEŃ 2019

Przedpremierową recenzję tomu 3 Sagi Księżycowej można przeczytać TUTAJ. W tym miejscu bardzo też polecam czytanie książek w oryginale.


Neverworld Wake - Marisha Pessl
JAGUAR - 16 STYCZNIA 2019

Pięcioro przyjaciół. Tylko jedno z nich może przeżyć. Porywający thriller, w którym czas zapętlił się w wiecznym powtórzeniu. Komu uda się wyrwać z koszmarnej otchłani? Jaką cenę będzie musiał zapłacić?

Beatrice Hartley i pięcioro jej najlepszych przyjaciół tworzyli świetną ekipę. Ale wszystko zmieniła śmierć Jima, geniusza muzycznego i chłopaka Beatrice.

Rok po zakończeniu szkoły Beatrice wraca do Wincroft – nadmorskiej posiadłości, gdzie spędzili razem wiele wieczorów, dzielili się tajemnicami i planowali zmienić świat. Beatrice ma nadzieję, że pozna odpowiedzi na mroczne pytania dotyczące okoliczności śmierci Jima. Podejrzewa, że jej przyjaciele wiedzą znacznie więcej, niż chcą zdradzić. Beatrice czuje, że nigdy nie pozna prawdy.

Rankiem, po burzy, do drzwi puka tajemniczy mężczyzna. Beztroskim tonem oznajmia coś, co wydaje się niemożliwe: czas się zatrzymał, zapętlił się w wiecznym powtórzeniu, które zdołają przerwać, tylko jeśli podejmą niezwykle trudną decyzję. Beatrice dostaje ostatnią szansę, by poznać odpowiedzi na dręczące ją pytania… I ostatnią szansę, by żyć. Tak zaczyna się Pętla w Neverworld.

Powieść Marishy Pessl, charakteryzuje niepokojąca konstrukcja wymyślonego świata, gęsta atmosfera i wciągający wątek psychologiczny. Czyta się z zapartym tchem aż do zaskakującego zakończenia.


Zły król

JAGUAR - LUTY 2019

Kontynuacja bestsellerowej powieści Okrutny książę.
Na tronie elfów zasiada zły król, Cardan, a Jude przybiera niewdzięczną rolę szarej eminencji. W świecie opętanych żądzą władzy magicznych istot wciąż zmieniają się sojusze i układy. 
Stawka jest bardzo wysoka - śmiertelne niebezpieczeństwo zagraża wszystkim, których Jude darzy miłością.Onyx & Ivory

JAGUAR - MARZEC 2019

Piękny, pochłaniający i niebezpieczny świat fantasy, w którym nic nie jest takie, jak się wydaje.

Kate Brighton jest dzikunką, władającą zakazaną magią, która pozwala jej wpływać na umysły zwierząt. Musi stawić czoło mrocznym siłom, budzącym się w królestwie.Premiery Filmowe 2018 / 2019


Ralph Demolka w internecie
Świat: 20 listopada 2018 /  Polska: 11 stycznia 2019


Dumbo - wersja aktorska
Świat: 27 marzec 2019 /  Polska: 29 marca 2019Pokemon's Detective Pikachu
Świat: 9 maja 2019 /  Polska: 10 maja 2019Król Lew
Świat: 17 lipca 2019 /  Polska: 19 lipca 2019Artemis Fowl
Świat: 9 sierpnia 2019 /   Polska: 30 sierpnia 2019
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...