Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

czwartek, 20 października 2016

Wachlarz Języków Obcych #2

Wakacje, wakacje i po wakacjach! Ile zostało z tych postanowień by rozpoczętą naukę języka obcego kontynuować i w pozostałe pory roku, kiedy pracy przybywa, a dni coraz krótsze? Zmiana czasu na zimowy nastąpi dopiero w przyszłym tygodniu (29 na 30 października), ale jak radziliśmy sobie do tej pory? "Wachlarz Języków Obcych" śledzi możliwe ścieżki nauki.

ENGLISH (Matters) to na jesień aż dwa numery, w tym jedno wydanie specjalne na temat... miasta Nowy Jork - ukochanego miejsca akcji wielu świetnych powieści książkowych czy serialowych. Nietypowy a ciekawy sposób by poznać wiele kulturowych ciekawostek na temat tego miejsca: jakie są rodzaje karnetów na największe turystyczne atrakcje, symbole NYC, historię starszą jak i wydarzenia najnowsze. Sporo także o cudach natury w okolicy, niekoniecznie tych stworzonych przez człowieka.
Na naukę języków obcych nigdy nie szkoda czasu!
Comiesięczne wydanie zabiera nas za to do Australii. Kto jeszcze nie znał, dowiedzieć się może czym są mini-wykłady w ramach TED. Jest też 10 ciekawych faktów na temat Kandy czy najliczniej świętowanych w Ameryce corocznych wydarzeniach. Czy Dzień Świętego Patryka obchodzi się także w USA? Jak wygląda przyszłość sztucznej inteligencji? To tylko część tematów i artykułów, które warto poznać przez zajęciami z języka angielskiego by dać sobie dobry materiał do dyskusji. Jeśli zaś czasy szkoły już za nami, wiedzę na interesujące nas tematy zawsze warto wzbogacać.

DEUTSCH (Aktuell) to pozytywne zaskoczenie w postaci nowego działu minirozmówek - w tym numerze o zwrotach i skrótach niezbędnych w czasie podróżowania samolotem czy dokonywania rezerwacji. Są tutaj przykłady dialogów, które mogłyby mieć miejsce w takich właśnie sytuacjach. Brakowało czegoś takiego i dobrze, że dodatkowy dział się pojawił. Świetnie uzupełnia resztę artykułów napisanych w bardziej tradycyjnej formie: o wydarzeniach kulturalnych czy historiach oraz rozwoju największych miast Niemiec.
Nowy i bardzo pożyteczny dział rozmówek
ESPAÑOL (Sí, gracias) to wydanie, które zbieram, choć za jego całościową lekturę zabrać się jeszcze nie mogę. JESZCZE to tutaj słowo klucz. Udało mi się przeskoczyć aż rok nauki na kursie hiszpańskiego i choć sporo nadrabiać muszę sama w domu, to uczę się szybciej - tak jak chciałam. Wkrótce poczytać będą mogła o flamenco, popularnych grach czy tych cudownych miastach do zwiedzania.

Quizlet.com - czyli miejsce, gdzie te wszystkie poznane słówka można "składować" by stale ćwiczyć. W przypadku wspomnianych czasopism językowych jest to o tyle łatwiejsze, że na stronie internetowej Colorful Media można pobrać gotowe zestawy słówek z konkretnego numer wraz z ich tłumaczeniem. Zamiast więc przepisywać całość wystarczy jedynie przekopiować sprawiające nam wciąż trudności słówka czy zwroty, wyszukać pasujący obrazek (szczególnie przydatna opcja dla visual learners - wzrokowców) i wkleić tłumaczenie. I możemy już ćwiczyć! W dodatku jest tam także wymowa! Quizlet to darmowy portal, dlatego serdecznie zachęcam do jego wypróbowania. To dobry sposób na pokonanie zniechęcenia w trakcie nauki słownictwa, gdyż dostępna jest tam także opcja gier. TUTAJ przykład fiszek hiszpańsko-angielskich o pogodzie.
Fanpage wydawnictwa zawsze podpowie, kiedy zbliża się nowy numer czasopisma!
Od tego tygodnia dostępne są już nowe numery: English Matters (SPIS TREŚCI) a także Deutsch Aktuell (SPIS TREŚCI). Poprzedni wpis z serii "Wachlarz Języków Obcych" do zobaczenia tutaj - KLIK.

Jak idzie Wam wasza nauka języków obcych w okresie jesienno-zimowym?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...