Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

sobota, 24 grudnia 2016

Merry Christmas & Feliz Navidad (Stosik)


To już ta noc! Zawitały Święta i o wszystkim, co było złe, już się nie pamięta. To wyjątkowy czas, który spędzamy w towarzystwie bliskich osób. To także taki czas, kiedy powinniśmy znaleźć dłużą chwilę na odpoczynek i zregenerowanie sił. Książkoholicy będą próbowali poprawić swój roczny wynik czytelniczy - ja również (jak co roku) do tej grupy należę. Tym bardziej, że lektur wyśmienitych nie brakuje!

Oto jak prezentuje się ten świąteczny stosik:

Do recenzji: 

"Czarny klucz" Amy Ewing - Już przeczytany finał serii i zdecydowanie także najlepszy jej tom. Autorka rozkręciła potencjał historii jak i bohaterów. Recenzja jeszcze w tym roku.
"Naznaczeni śmiercią" Veronica Roth - Premiera światowa w styczniu i w Polsce tak samo! Znana mi autorka, której kolejną wizję antyutopijnej przyszłości tym razem poznamy. Początek i koncepcja świata bardzo powinna spodobać się fanom Gwiezdnych Wojen.

Zakup własny (po promocji):

"Kod gorączki" James Dashner - Znana i lubiana seria, a do tego tak długo wyczekiwany do niej prequel. Jak zaczęła się kariera bohaterów w organizacji DRESZCZ? Jak zaprojektowano i zbudowano labirynt? Odpowiedzi powinny znajdować się w tej właśnie uzupełniającej trylogię części.
"Szóstka Wron" Leigh Bardugo - Pięknie wydany tytuł do uniwersum znanego z Trylogii Grisza. Jako iż tamta seria skradła moje czytelnicze serce i ten tom musiałam zakupić. Wydanie wygląda jakby miało czarne strony. Tajemniczo się prezentuje i ciekawa jestem, jaką historię zwiastuje tym razem.
"Samotność odległych gwiazd" Kate Ling - Antyutopia w kosmosie, czyli taka tematyka jakiej nie potrafię sobie odmówić. Zakupiona taniej przy okazji zakupów w Tesco (rabat przez bony).
"Skaza" Cecelia Ahern - Czytałam już kilka powieści tej autorki, tym bardziej ciekawi mnie, jak poradzi sobie w takiej antyutopijnej wersji. Co ciekawego zaproponuje? Zakupiona także w Tesco, a rabat uzyskany przez bony.
"Wszystko to, co wyjątkowe" Matthew Quick - Znam już inne powieści tego autora i nie miałam tej książki na swojej liście do zakupu, ale była taniej w Biedronce... Dodatkowo zaciekawił mnie wątek tego, jak jedna lektura będzie mocno wpływać na życie bohaterki.
"Chłopak z sąsiedztwa" Kasie West - Pozytywne wspomnienia po poprzedniej powieści tej autorki, jest więc inwestycja i w kolejny tytuł.
"Nie poddawaj się" Rainbow Rowell - Tytuł, który właśnie doczytuję. To spory dodatek do świata zaprezentowanego w powieści "Fangirl" - świata, który wygląda jak fanfiction serii o Harry'm Potterze. Recenzja jeszcze w tym roku.
"Jeździec miedziany" Paullina Simons - Trzy tomy w pakcie za 39,99... Któż by się nie skusił? Tom pierwszy zaczęłam czytać przed spotkaniem z autorką, ale nie udało się wówczas doczytać go na czas. Teraz pojawiła się okazja by lekturę nadrobić.
"Tatiana i Aleksander" Paullina Simons - Tom drugi trylogii. W tytule imiona głównej pary bohaterów.
"Ogród Letni" Paullina Simons - Finał historii.

Lektury typowo "mikołajowe" to: trylogia Jeźdźca Miedzianego, Samotność odległych gwiazd czy nowa powieść Veronici Roth. Reszta została zgromadzona o wiele wcześniej - w tym roku jakoś mało było promocji przedświątecznych, więcej za to wyprzedaży jesiennych.

Jako iż w tym roku rozpoczęłam naukę języka hiszpańskiego, wreszcie mogę cieszyć się zrozumieniem bardzo znanej kolędy. Część anglojęzyczna była znana, teraz wiadomo już wszystko - także w tym roku życzenia jak w słowach piosenki:

Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, a szczęścia i pomyślności w Nowym Roku jeszcze będziemy sobie życzyć :)

P.S.: Z jakimi książkami / kolędami Wy spędzacie te Święta?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...