Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

poniedziałek, 26 grudnia 2016

"Mimo Twoich łez"

"Prędzej umrzesz z miłości, niż będziesz nią żył."

Leah Smith uważa, że wygrała. To Olivia Kaspen przegrała, a główna nagroda - w postaci Caleba Drake'a - przypadła w udziale rudowłosej piękności. Teraz przyjdzie jej żyć w małżeństwie, do którego przywiązała męża poprzez zajście w ciążę. To obietnica rodziny miała scementować ten związek. Czy tak się stanie? Jaka jest cena utrzymania przy sobie tego, co ukradło się kiedyś komuś innemu?

"Mimo twoich łez", w oryginale "Dirty red", to drugi tom serii o niezwykle zagmatwanym trójkącie miłosny. Według zasady, że na wojnie i w miłości wszystkie chwyty są dozwolone, Olivia i Leah rywalizowały o serce Caleba. Nieczystych zagrywek było co niemiara - także ze strony pana Drake'a. W grę wchodziła masła kłamstw, pozorowanie amnezji oraz długotrwałe unikanie prawdy. Caleb chciał powrotu do czasu swojej pierwszej prawdziwej miłości. Pozorowana utrata wspomnień miała mu zapewnić świeży start dla niego i spotkanej ponownie Olivii. Od czasów studiów w historię została wplątana także Leah, która za nic Caleba odebrać sobie nie zamierzała dać. I cel swój osiągnęła. Tom drugi pisany jest właśnie z jej perspektywy - punktu widzenia czarnego charakteru tej opowieści.

"Wolę obejść prawdę i znaleźć kłamstwo, w którym mogę żyć. 
To właśnie nazywam kompromisem."

Może właśnie fakt, że to negatywna postać opisywać będzie swoją perspektywę wydarzeń, tak motywował do dalej lektury tej serii. Leah urodziła dziecko, którego mieć nie chciała, a poprzez które to znalazła sposób na zatrzymanie przy sobie miłości swojego życia. Teraz mierzy się z trudami macierzyństwa, którego nie wyczekiwała. Czy Caleb szybko przejrzy jej kłamstwa? A może to ona odkryje wreszcie prawdziwy przebieg przebytej przez męża amnezji?

"[...] powiedział mi, że miłość jest pragnieniem, a pragnienie pustką."

Drugi tom serii to obserwowanie wydarzeń z dwóch perspektyw: akcji teraźniejszości oraz tego, jak doszło do procesu Leah. Poznajemy kulisy jej spotkania z Calebem, sekrety z przeszłości i powody dla których dziewczyna nie znajdowała szacunku w rodzinnym domu. Czytelnik może spróbować wysnuć hipotezy, dlaczego Leah zachowywała się w taki sposób. Może też spróbować zgadnąć, jaki będzie finał tej trylogii, który poznamy już z perspektywy Caleba - premiera w styczniu.

"Mimo twoich łez" - Tarryn Fisher
TRYLOGIA: II tom
Wydawnictwo: Otwarte
W kategorii: New Adult, Bez wątków paranormalych
Stron: 317
W SKRÓCIE: Powieść pisana przyjemnym stylem, przy którym bardzo szybko mija czas na lekturze tej niestandardowej historii. Jak to jest, kiedy to czarny charakter serii opowiada o swoich uczuciach? Czy będzie mieć wystarczająco do powiedzenia by usprawiedliwić swoje czyny? A może w tym trójkącie miłosny wszyscy mają coś na sumieniu?

Trylogia obejmuje:
1. Mimo moich win    2. Mimo twoich łez    3. Mimo naszych kłamstw (premiera 11.01.2017)

Znacie historię Olivii, Leah i Caleba? Jaki zwiastujecie dla nich finał?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...