Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

niedziela, 31 marca 2019

Przedpremierowo Shazam!


Już trzeciego kwietnia na świecie, a piątego kwietnia w Polsce będzie można w kinach obejrzeć najnowszą produkcję ze świata DC Comics, czyli "Shazam!" Kto skorzystał zaś szansy i wybrał się na przedpremierowe pokazy, ten świetny film już widział i z pewnością będzie go polecać.

"Shazam!" to historia, która bardzo niestandardowo podchodzi do całej tej legendy, jaka otacza zwykle superbohaterów. Nietypowo się też rozpoczyna. W pierwszych scenach powita widza prolog, który wyjaśni, z jakiego powodu pewien chłopiec postanowił wystąpić później w roli złoczyńcy.

Jednocześnie przedstawione zostaje pochodzenie mocy, jaką dysponują tu bohaterowie i ich przeciwnicy. Ich umiejętności to odwołanie do mitycznych greckich herosów. Tymczasem siedem grzechów głównych (w postaci demonów), których celem jest unicestwienie rasy ludzkiej, to już chrześcijańska klasyfikacja. Zapieczętowanymi mocami rozdysponuje zaś czarodziej, a do całości mocy odnosi się jako do magii.

Widz wraca jednak z prologu do czasów współczesnych. Choć zło znalazło i wybrało już swojego reprezentanta, nie uczyniły tego jeszcze siły dobra. Może dlatego, że o wiele trudniej jest znaleźć osoby, które nie uległyby podszeptom choćby jednego z grzechów głównych. Nie tak wielu jest ludzi o czystym sercu i szczerych intencjach. Z całą pewnością nie jest to Billy Batson, ale czas w wyścigu Dobra ze Złem nieubłaganie się kończy.

Billy nieustannie ucieka z rodzin zastępczych, wciąż poszukując swojej matki, z którą został rozdzielony przez tłum podczas jednego z festynów. Kolejna rodzina zastępcza Vasquez, do której trafia, jest wyjątkowa - wierzy bowiem mocno w moc drugiej szansy. Ich wychowankowie to: Freddy Freeman (specjalista od superbohaterów), Darla Dudley (wszystkich przytula), Mary Bromfield (wkrótce idąca na studia), Eugene Choi (spec od technologii) oraz Pedro Peña (mało mówi).
Film jest taki jak obiecuje to zwiastun i nie zawodzi :)
To właśnie w ich towarzystwie Billy przekona się o tym, co znaczy prawdziwa przyjaźń, szczęśliwa rodzina oraz gdzie tak naprawdę szukać należy domu. Nie można zapomnieć jeszcze o wypowiedzeniu magicznych słów, które przemieniają chłopaka w superbohatera (w jego dorosłej formie). Które dziecko nie marzy skrycie aby już być dorosłym - tak nagle i w jednej chwili móc robić wszystko, co zakazane? Jedno uderzenie błyskawicy i marzenie spełnione. Chwilę później pojawia się jednak i reprezentacja zła, które nie zamierza czekać aż nasz nowy superbohater przeszkoli się i rozwinie pełny potencjał swych mocy.

"Shazam!" to film przede wszystkim dla fanów historii o superbohaterach, ale nie tylko dla nich. To film dla nastolatków jak i dla dorosłych. To produkcja dla fanów uniwersum DC Comics, na których czeka wiele odwołań - koniecznie zostańcie do końca napisów oraz poczekajcie na epilog! To troszkę szalona wizja, w której niczym jak przez drzwi do NarniI można dostać się do innego wymiaru. Tak jak Piotr, Edmund, Zuzanna i Łucja Pevensie w jednej chwili ze swoich dorosłych wersji przemieniają się z powrotem w swoje nastoletnie wcielenia, tak magiczne słowo "Shazam!" umożliwia takie właśnie transformacje wielokrotnie. To dopiero początek przygody! Wybierajcie się do kina na ten pełen humoru film, którego kolejnej części już teraz nie mogę się wprost doczekać!

Shazam!
Na postawie: DC Comics
Wytwórnia: Warner Bros
Czas: 2 h 10 minut
Ciekawostka: W tej części opowieści bez wątków romantycznych
W kinach od: 05.04.2019

Wybieracie się do kina? A może czekacie na jakiś inny film w tym miesiącu?

Z całą pewnością jest to film, który obejrzeć w całości chcę jeszcze raz :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...