Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

poniedziałek, 6 października 2014

Premierowy Październik

Już jesień! Pełno nowych zajęć i wyzwań, ale także i premier. Część wydawnictw budzi się z letniego snu i pojawiają się nowe zapowiedzi. Oto krótka prezentacja tych tytułów, które ja upatrzyłam sobie na październik.
Projekt na: Październik

Październik:
07.10.2014 - "Wściekły wiatr" - Emmy Laybourne  PRZEDPREMIEROWO
07.10.2014 - Ania z Szumiących Topoli (tom 4)
08.10.2014 - "Dzikie serce. Kroniki czerwonej pustyni" - Moira Young
08.10.2014 - "Białe jak śnieg" - Salla Simukka
10.10.2014 - "Testy" - Joelle Charbonneaun   !!!
20.10.2014 - "Księga Portali" - Laura Gallego  !!!
21.10.2014 - Wymarzony dom Ani (tom 5)
22.10.2014 - "Tak krucho" - Tammara Webber   !!!
22.10.2014 - "Zbuntowani" - C.J. Daugherty

Jeśli chodzi o trylogię "Monument 14" to sprawdziła się ona świetnie. To jedyna taka seria, którą z całą pewnością mogłabym polecić fanom serii GONE. Zabawne jest to, że "Krwawy szlak" i "Czerwone jak krew" też poprzednio miały taką samą wyznaczoną datę premiery jak i teraz.

Tytuły zaznaczone na zielono to kolejne tomy Kolekcji z Zielonego Wzgórza, a premiery co dwa tygodnie motywują do systematycznej lektury dalszych tomów. To u mnie w ramach projektu Klasyka zawsze w cenie.

Bardzo cieszę się także z zapowiedzianej premiery kolejnej powieści Laura Gallego, ponieważ "Tam gdzie śpiewają drzewa" świetnie się sprawdziło. TUTAJ także wpis, w którym wyszukiwałam ciekawostki na temat tej autorki. Może to krok to wydania także innych jej powieści w Polsce?


O CZYM BĘDZIE KOLEJNA JEJ KSIĄŻKA ?
Mistrzowie Akademii Portali jako jedyni potrafią malować niezwykłe portale służące do podróżowania z miejsca na miejsce i stanowiące wielką sieć komunikacyjną i transportową w państwie Daruzji.
Dzięki stosowaniu się do sztywnych zasad i swojemu doskonałemu wykształceniu malarze portali są prawdziwymi profesjonalistami gwarantującymi najwyższą jakość techniczną wykonywanych przez nich malowideł.
Kiedy Tabit, student ostatniego roku akademii, dostaje zlecenie na namalowanie portalu dla pewnego biednego wieśniaka, nawet nie przypuszcza, że z czasem zostanie przez to uwikłany w różne intrygi i odkryje tajemnice, które zagrożą istnieniu akademii.

Co prawda to malowanie portali przypomina mi troszkę umiejętności Clary (seria Dary Anioła) do tworzenia Bram, ale zobaczymy jak ten wątek sprawdzi się tutaj! Autorka ma wielką wyobraźnię (a ja obecnie jestem za bardzo pod wrażeniem czytanego "Miasta Niebiańskiego Ognia" by obiektywnie oceniać).

I KOGO MOŻNA SPOTKAĆ ?
W czasie Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie (25.10.2014 godzina 12:00) będzie także możliwość spotkania się z autorem serii "Wszechświaty" - Leonardo Patrignani. Jeśli jesteście z Krakowa lub okolic, warto udać się na spotkanie z tym włoskim autorem. Dla mnie to weekend zjazdowy, a do Krakowa... i tak miałabym sporo kilometrów do przebycia z  Zachodu naszego kraju :)

Jaki jest Wasz kalendarz premier na październik?

Co macie już na oku i najbardziej chcecie przeczytać? 

3 komentarze:

 1. Moje zaległości na półkach ułożyły się w tak ogromny stos, że na październik ukarałam się bezwzględnym szlabanem na nowe powieści ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie mogę się doczekać Bezkresnego Morza i Tak krucho :)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Bezkresne Morze" już czytałam i bardzo mi się spodobał - jakbyś była ciekawa mojej opinii, to możesz ją przeczytać na blogu ;)
  Poza tym nie mogę się doczekać "Dzikie Serce", szczególnie, że "Krwawy Szlak" bardzo mi się spodobał ;) "Zbuntowani", "Testy" i "Księga Portali" kuszą.
  Z "Białe jak śnieg" na razie spasuję, gdyż nie miałam okazji przeczytać pierwszego tomu :(

  OdpowiedzUsuń

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad ;)
(*) - wszystkie cytaty mają swoje źródła w recenzowanych książkach, jeśli jest inaczej cytat zostanie odpowiednio zaznaczony.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...