Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Przybrane maski


"Niewiarygodne" - Sara Shepard
[SERIA] Pretty Little Liars 4
Wydawnictwo Otwarte

JAK URATOWAĆ LUDZKIE ŻYCIE*
Bransoletka to nie tylko ładny dodatek dopełniający wyszukany strój. To symbol przyjaźni. Choć utworzona z różnych i tak odmiennych od siebie części, nadal pozostaje całością. Przyjaciółki mogą być swoim przeciwieństwem, ale tylko razem stanowić będą tak niewiarygodne i niepowtarzalne połączenie. Bransoletki nosimy aby przypominały nam o złożonych obietnicach i skrywanych sekretach, których strzeżemy.
Kiedy zabraknie jednego z elementów, krąg się rozpada, a bezpieczne tajemnice stają się na powrót niewygodną prawdą.

CZASEM SNY SIĘ SPEŁNIAJĄ...
Czy A. pozwoliłaby którejś z bohaterek na dłuży czas opuścić Rosewood ? To właśnie Emily znalazła się na przymusowych wakacjach w Iowa. Restrykcyjne zasady życia jej kuzynostwa to tylko przykrywka dla nocnych przyjęć, nie tak znowu różnych od tych z przedmieść Filadelfii.
Aria nadal nie ma wstępu do własnego domu, Ezra wyjechał, a Sean nie chce jej już widzieć. Pozostaje tylko mieszkanie u znienawidzonej dziewczyny ojca. W ramach rekompensaty trafiają się zajęcia artystyczne. Co jeśli w ławce obok zasiądzie dobrze znana Jenna ? Może warto jej posłuchać, bo tym razem zdradzi nam jakiś sekret, którego nawet fanki serialu jeszcze nie poznały.
Spencer w oczach Ari to bez cienia wątpliwości A., natomiast Melissa wydaje się bardziej niebezpieczna niż wcześniej. Choć Spencer została nominowana do prestiżowej nagrody za pracę nie swoją, a Melissy, rodzice nie chcą aby prawda wyszła na jaw. W tej rodzinie, która gra co wieczór w gwiazdę dnia, liczy się tylko sukces i zwycięstwo.
A. popełniła błąd i Hanna prawie przekazała pozostały informacje o jej prawdziwej tożsamości, niestety po wybudzeniu ze śpiączki nic z ostatnich godzin nie pamięta.
Czy sobie przypomni ? A nawet jeśli, to czy zrobi to na czas ?

...KOSZMARY RÓWNIEŻ.*
Fanki serialu z całą pewnością nie mogą przestać rozmyślać o ostatnim odcinku, który zakończył drugi sezon serii. Bal maskowy,pościg aby ocalić jedną z czworga, a także tajemnicza guma do żucia to w dużej mierze kluczowe fakty finału czwartego tomu serii. Tutaj poznajemy tożsamość pierwszej z osób, które podpisywały swoje wiadomości jako A.
Twórcy serialu nie są tak bezlitośni jak Sara Shepard i przedłużają życia książkowych postaci takich jak Toby czy Mona. Dla mnie książka i serial to dwa osobne światy. Uwielbiam więc poznawać alternatywne ścieżki losów mieszkańców Rosewood.
Tom czwarty wspominam równie dobrze niczym trzeci, a już zabieram się za piąty.
Niewiarygodnie wciągająca seria :)

MOJA OCENA: 9 / 10
Za możliwość poznania tożsamości A. dziękuję wydawnictwu Otwarte


W serii Pretty Little Liars przewidywanych jest 12 tomów (10 już wydanych).
Kolejność w serii Pretty Little Liars
1. Kłamczuchy              2. Bez skazy
3. Doskonałe
4. Niewiarygodne
5. Zepsute
6. Zabójcze                   7. Bez serca 


PYTANIE:
Aria, Hanna, Emily czy Spencer - w której z bohaterek serii odnajdujecie najwięcej z siebie ?
A może jest to kombinacja jakiś cech, charakterystycznych dla kilku z nich ?

18 komentarzy:

 1. Ehh i znów seria, a nawet i serial tv, których nie znam... bynajmniej po tej recenzji to raczej i tak nie dla mnie, nie te klimaty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsze moje spotkanie z Pretty Little Liars to właśnie serial, który polubiłam z czasem :) Dziś nie mogę sobie wyobrazić aby nie poznać zakończenia tej historii :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Pokochałam serial i w końcu muszę zabrać się za książki.

  OdpowiedzUsuń
 4. Strasznie zaciekawiłaś mnie tą serią. O książkach i serialu dużo już słyszałam, ale jakoś nie miałam okazji zapoznać się ani z jednym ani z drugim. Chyba najwyższy czas to wreszcie nadrobić ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. A ja się jeszcze za tom pierwszy nie zabrałam...

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam nadzieję, że uda mi się niedługo sięgnąć po pierwszą część serii ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Widzę, że szybko idziesz naprzód z kolejnymi tomami:D Najwięcej z siebie odnajduję u... Spencer. Cóż, perfekcjonistka z głową w książkach. Ale jej styl uwielbiam i mogę chyba nawet stwierdzić, że jest zbliżony do mojego ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Niestety nie miałam okazji sięgnąć jeszcze po żadną z serii a co tu mówić już o 4. z kolei ;) Fanką serialu jestem, więc może wkrótce uda się sięgnąć po książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Czytałam wiele pozytywnych recenzji tej serii, ale nie jestem co do niej przekonana.;D

  OdpowiedzUsuń
 10. Seria jeszcze przede mną, ale uwielbiam serial :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety, czytałam dopiero pierwszy tom, ale jak tylko będę mogła to zamierzam kontynuować moją przygodę z książkowymi PLL :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Czytałam pierwszą część. Muszę koiecznie zapoznać się z kolejnymi;) A co do pytania... Każda z dziewczyn ma całkowicie inne cechy charakteru. Chyba w każdej z nich znajdę coś z siebie. Najbardziej jednak jestem podobna do Spencer i Arii.;) Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Koniecznie muszę się zabrać za serię:) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 14. Aż 12 książek? Nieźle. xD Nie wiem, czy mam tyle oszczędności. 8D
  Która jest podobna? Myślę, że Spencer. Całe to współzawodnictwo, nauka... Ale na szczęście mam młodszą siostrę, więc problemu z chłopakami nie ma. ^^

  OdpowiedzUsuń
 15. Zdecydowanie moje klimaty, aż mam ochotę czym prędzej przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 16. Ogłądałam serial i nawet nie chciało mi się czytać przez to, że znam zakończenie. Ale te swietnie recenzje mnie do tego zmuszaja -nie mam wyjscia!:P

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja wciąż mam przed sobą pierwszą część... Smutne, ale prawdziwe ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Ten tom jeszcze się trzyma, ale moim zdaniem "piątka" (Zepsute) to już znaczny formy :/

  Najbardziej utożsamiam się z Hanną, głównie przez jej problemy z wagą (i psychiką) - ostatnio też to przeżywam :((

  OdpowiedzUsuń

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...