Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

sobota, 24 stycznia 2015

TOP 15 TBR na 2015

Sporo może czytelnika przyciągać do lektury książki wybranej ze zbiorów domowej biblioteczki. Czasem motywacja przyjdzie niespodziewanie, sama z siebie, i nagle zabieramy się za tytuł, który od dawna gości na półce. Czasem jednak potrzeba jakiegoś dodatkowego bodźca, a świetnym przykładem są blogowe wyzwania. Parę słów o kilku ciekawych projektach tego typu, na które natknęłam się od początku roku i postanowiłam wziąć w nich udział.

(1) AŻ ŚNI MI SIĘ TA OKŁADKA: Ponieważ często do lektury danej książki potrafi skusić mnie nie tylko zapowiedź, ale i przepiękna okładka.
Wybór książek zależy tu tylko i wyłącznie od czytelnika oraz powinien być całkowicie subiektywny. Wystarczy się zgłosić, oznaczać recenzje biorące udział w wyzwaniu i podsyłać linki na stronę organizatorki (więcej w zasadach wyzwania).

(2) ZARAZ PO PREMIERZE: To takie ekscytujące - mieć już książkę w dniu premiery i móc zaraz zabrać się za jej czytanie. Jeśli zdarza się Wam czytać powieści zaraz po ich wyjściu na rynek, to wyzwanie jest jak najbardziej dla Was. Jednym warunkiem jest aby od premiery powieści do momentu jej przeczytania nie minęło więcej niż 60 dni. Szczegóły wyzwania Recenzjum można zobaczyć w regulaminie.
U mnie do tej kategorii pasują już dwa tytuły: "Zac & Mia" (OPINIA) oraz "Wróć, jeśli pamiętasz" od Gayle Forman (RECENZJA JUTRO).

(3) NIEZOBOWIĄZUJĄCA LEKTURA Z BIBLIOTEKI:  Sporo ciekawych tytułów do czytania udaje mi się znaleźć w miejskiej bibliotece. Nowości można przeglądać w katalogu OPAC i rezerwować je, jeśli aktualnie są wypożyczone lub jeszcze w opracowaniu. Jeśli lektura nie podpasuje, książkę można oddać - co nie zdarza mi się w przypadku tytułów, które sama zakupię czy też przywędrują do mnie w ramach wymiany.
Książki z tej kategorii idealnie pasują do Wyzwania Bibliotecznego 2015. Do wyboru są trzy warianty i kilka poziomów.
Jeśli chodzi o książki wypożyczane z biblioteki, to zgłosiłam się na Wariant I - Poziom III, czyli 15 powieści, które wypożyczę i przeczytam. Po oznaczeniu tytułu, link do recenzji zgłasza się TUTAJ.
3A) W tej kategorii znajdą się z pewnością kolejne powieści od Ricka Riordana, czyli "Zagubiony Heros", "Znak Ateny" oraz "Dom Hadesa".
3B) Chciałabym tu jeszcze uwzględnić serię "Atlanci", "Ocaloną" (Aprilynne Pike), "O krok za daleko" (Abbi Glines) a także "Szturm i Grom" (Leigh Bardugo). Już teraz jest to osiem książek.Niespodziewanie zdecydowałam się także na WARIANT III - czyli stworzenie listy piętnastu książek, których lekturę chciałabym nadrobić w tym roku.
Zakładka do Przyszłości ma już troszkę wyzwań czytelniczych na ten rok. Postępy w ich realizacji uaktualniane są na podstronie Wyzwania 2015. Jest już "12 książek na 2015 rok" (OPIS), które przyśpieszyłam... ale jak można się powstrzymać od czytania, skoro to Percy Jackson i Rick Riordan? Zaciekawiła mnie też "Kiedyś przeczytam" (edycja 2015), gdzie w rozmiarze S mam nadzieję przeczytać 20 książek (OPIS). Zdałam sobie jednak sprawę, że obie te listy nie uwzględniają książek i serii, które bardzo chciałabym mieć na tegorocznej liście przeczytanych tytułów.

01. "Wróć, jeśli pamiętasz" - Gayle Forman  [TOM 2]
02. "Syn Neptuna" - Rick Riordan  [TOM 2]
03. "Pułapka uczuć" - Colleen Hoover
04. "O krok za daleko" - Abbi Glines
05. "Dziedzictwo" - C.J. Daugherty  [TOM 2]
06. "Zagrożeni" - C.J. Daugherty  [TOM 3]
07. "Zbuntowani" - C.J. Daugherty  [TOM 4]
08. "Ania na Uniwersytecie" - L.M. Montgomery [TOM 3]
09. "Ania z Szumiących Topoli" - L.M. Montgomery [TOM 4]
10. "Wymarzony dom Ani" - Lucy Maud Montgomery [TOM 5]
11" Podróż do wnętrza Ziemi" - Juliusz Verne
12. "Dzieci kapitana Granta. Część I" - Juliusz Verne
13. "Ścieżki Avenidów" - Agnieszka Grzelak  [TOM 3]
14. "Korona w mroku" - Sarah J. Maas  [TOM 2]
15. "Angelfall. Penryn i Świat Po - Susan Ee"  [TOM 2]

Od momentu wykonania tego zdjęcia do publikacji postu zdołałam przeczytać najnowszą (na naszym rynku) powieść Gayle Forman (recenzja jutro, ale już powiem, że świetna była to lektura), więc pierwsza z listy już za mną. Jak można zobaczyć powyżej, znaczna większość tytułów to kontynuacje serii. Nie chcę zaprzestać poznawania przygód Ani, chciałabym też wreszcie przeczytać posiadane tomy serii C.J. Daugherty (zmotywował mnie o dziwo obecnie nadawany serial internetowy na jej podstawie LINK, a kompletnie się tego nie spodziewałam po klapie jaką była podobna produkcja dotycząca Morganville).

Bierzecie udział w jakiś ciekawych wyzwaniach blogowych? Chętnie je poznam!

9 komentarzy:

 1. Ja biorę udziała w dwuch - robię kolejne podejście do wzrostowego wyzwania i w związku z tym celuję w lekturę jak największej ilości cegieł. Ale na razie jestem rpzed sesją, więc i tak nie mam za bardzo kiedy czytać. I opróćz tego biorę udział w wyzwaniu, które bardzo mi się spodobało w zesżłym roku i w którym też uczestniczyłam. Chodzi o Grunt to okładka! Uwielbiałam na początku miesiąca wyczekiwać nowego hasła i wyszukiwac w biblioteczce odpowiedniej książki. I tyle. Nie podejmuję się większej ilości wyzwań, bo poniosłabym klęskę, albo czytanie książek do takiego przedsięwzięcia nie byłoby wyzwaniem - np. Czytam fantastykę. 95% książek, które pochłaniam w ciągu roku, to fantastyka.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja tylko biorę udział w "Wyzwaniu Bibliotecznym" u Marty.

  OdpowiedzUsuń
 3. Biorę, biorę, ale dopiero przy podsumowaniu miesiąca będę sprawdzać, które do których wyzwań się zaliczyły. :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Całą serię Abbi Glines którą rozpoczyna "O krok za daleko" również chcę przeczytać i dlatego kupiłam sobie cały komplecik :) Nie mogę się już doczekać!

  Ja biorę udział w "Przeczytam tyle, ile mam wzrostu". W zeszłym roku osiągnęłam prawie 190 cm, a mam ledwie 162. W tym roku chcę pobić swój rekord. I biorę udział w Książkowym Wyzwaniu 2015, o którym pełno informacji w internecie, jednak nie wiem, czy jest jakaś konkretna osoba, do której należało się zgłosić, więc po prostu robię to wszystko sama, na własną rękę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Biorę udział w tym roku w 6 wyzwaniach i między innymi należą do nich Okładkowe Love i Kiedyś przeczytam:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Oprócz wyzwania bibliotecznego biorę udział w Paranormal Romance, czytamy fantastykę, Grunt to okładka, klucznik i jeszcze kilka innych :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Łał! Jestem pod wrażeniem tego jak w wielu wyzwaniach bierzesz udział! Ale masz rację, czasem to one są najlepszymi bodźcami. :) Ja zgłosiłam się do "Kiedyś przeczytam" i mam w planach tak jak w zeszłym roku wziąć udział w "Okładkowym Love", ale chyba na tym poprzestanę, bo jak za dużo znów wezmę sobie na barki, to później będę rozczarowana, że nie sprostałam. :)
  A tobie życzę powodzenia i MIŁEGO CZYTANIA!
  Pozdrawiam,
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 8. ja nie biorę udziału w żadnym wyzwaniu, ale kto wie;)
  obserwuję;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie porwałam się na żadne z wymienionych wyzwań, gdyż wiem, że z wypełnieniem kolejnych punktów u mnie słabo ;-)

  OdpowiedzUsuń

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...