Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

środa, 2 października 2013

Jesienny Konkurs

Oto nagroda ;)
Dzisiaj zapowiadany Konkurs z [jesiennym] Bukowym Lasem !
Do wygrania: powieść "Szukając Alaski" x2

Bohater tej opowieści ma nietypowe hobby - kolekcjonuje cytaty z biografii sławnych ludzi. Jakie konkretnie ? Możecie się dowiedzieć z recenzji powieści (LINK). Czasem jeden cytat, przypadkowo napotkany, potrafi przekonać do sięgnięcia po daną książkę.

Zadanie konkursowe: Cytat, który przekonuje do przeczytania książki.

Może być to pojedyncze zdanie, krótki dialog lub krótki opis.
Czasem dobrze dobrany cytat skłania do ponownego przeczytania znanej już wcześniej lektury ;)
Swoje propozycje można wpisywać w komentarzu pod tym postem.

REGULAMIN:
1. Organizatorem konkursu jestem ja, właścicielka bloga Zakładka do Przyszłości, a sponsorem nagrody Wydawnictwo Bukowy Las.
2. Konkurs trwa od środy 2 października do wtorku 8 października 2013 (do północy), wyniki ogłoszę w dniu premiery książki "Szukając Alaski" (9 październik 2013). Dodatkowe ogłoszenie listy zwycięzców może się ukazać w osobnej notce lub pod jedną z recenzji, opublikowanej w tych dniach.
3. Zwycięzca ma tydzień na kontakt w celu podania danych do wysyłki.
4. Nagrody zostaną wysłane po otrzymaniu adresu korespondencyjnego.
5. Udział może wziąć każdy, nawet osoby nie posiadające bloga. Tych z was, którzy bloga nie prowadzą, poproszę jednak o podanie imienia w komentarzu.
8. Konkurs tylko dla osób mieszkających na terenie Polski.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
1. Aby wziąć udział w konkursie, należy w komentarzu umieścić wybrany przez siebie cytat. Każdy cytat powinien zawierać informacje o źródle: tytuł książki, nazwisko autora. Inne głosy nie będą liczone.
2. Forma zgłoszenia to pojedyncze zdaniekrótki dialog lub krótki opis - umieszczone w komentarzu.
3. Należy także podać swój email (inne odpowiedzi nie biorą udziału w konkursie).

PRZYKŁAD ZGŁOSZENIA:
„Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to co, już masz w sobie.”
Tytuł: "Cień wiatru"
Autor: Carlos Ruiz Zafón

Dzisiaj natomiast zachęcam do lektury FRAGMENTU książki "Szukając Alaski".
(...)
– A ciebie nazwiemy… hmmm. Klucha.
– Hę?
– Klucha – powtórzył Pułkownik. – Bo jesteś chudy. To się nazywa ironia, Klucha. Słyszałeś kiedyś o czymś takim? A teraz chodźmy po papierosy i zacznijmy ten rok jak należy.
Wyszedł z pokoju, znowu przyjmując za rzecz oczywistą, że udam się za nim, co tym razem zrobiłem. Na szczęście zbliżał się już wieczór. Przeszliśmy pięć pokoi dalej, do pokoju 48. Na drzwiach była przyklejona kartka. Napisano na niej niebieskim markerem: „Alaska ma jedynkę!”. Pułkownik wyjaśnił mi, że 1. to jest pokój Alaski, że 2. ma jedynkę, bo dziewczyna, która miała być jej współlokatorką, pod koniec zeszłego roku została wyrzucona ze szkoły, i że 3. Alaska ma fajki, chociaż Pułkownik nie raczył zapytać, czy 4. palę, na co odpowiedź brzmi: 5. nie. Zapukał raz, głośno. Zza zamkniętych drzwi dobiegł wrzask:
– Boże, właź, niziołku, mam dla ciebie czaderską historię!
Weszliśmy. Odwróciłem się, by zamknąć za sobą drzwi, a Pułkownik potrząsnął głową i powiedział:
Po siódmej musisz zostawiać otwarte drzwi, jeśli jesteś w pokoju dziewczyny – ale ledwo go
dosłyszałem, bo oto najgorętsza dziewczyna w historii ludzkości stała przede mną w obciętych dżinsach i brzoskwiniowym topie. Mówiła równocześnie z Pułkownikiem, głośno i szybko.
– No więc pierwszego dnia lata jestem w wielkim starym Vine Station z tym chłopakiem Justinem. Oglądamy telewizję na kanapie u niego w domu – a jak już pamiętasz, chodzę z Jakiem; w zasadzie wciąż z nim chodzę, to chyba cud, ale Justin to mój przyjaciel z dzieciństwa – więc oglądamy telewizję i gadamy normalnie o egzaminach albo o czymś takim, a tu Justin obejmuje mnie ramieniem i myślę sobie: „Och, takie to przyjemne, jesteśmy przyjaciółmi już od dawna i tak mi z nim dobrze”, i sobie gawędzimy, jestem właśnie w środku zdania o analogiach albo czymś takim, a on jak drapieżny ptak łapie mnie za cycek i traktuje go jak klakson. Po prostu nim trąbi. Piiiip. Stanowczo-zbyt-mocne, dwu-, trzysekundowe PIIIIP. Moja pierwsza myśl, to „Okej, jak oderwać to łapsko od mojego cycka, zanim zostawi trwałe ślady?”. Moja druga myśl, „Boże, nie mogę się doczekać, aż powiem o tym Takumiemu i Pułkownikowi”.
Pułkownik chichotał. A ja gapiłem się na nią, ogłuszony częściowo siłą emanującą z tej drobnej (ale, Boże, jakże kształtnej) dziewczyny, a częściowo gigantycznymi stertami książek, ułożonych wzdłuż ścian. Zbiory jej biblioteczki wypełniały regały, a nawet przelewały się poza nie, tworząc sięgające do pasa stosy książek, które piętrzyły się w różnych miejscach pod ścianami. „Gdyby przewrócił się chociaż jeden z nich”, pomyślałem sobie, „wskutek efektu domina nasza trójka zostałaby pochłonięta przez powódź literatury”.
– Kto to jest ten facet, który nie śmieje się z mojej przekomicznej historii? – zapytała.
– No tak. Alaska, to jest Klucha. Klucha zapamiętuje ostatnie słowa różnych ludzi. Klucha, to jest
Alaska, której pierś została użyta jako klakson.
Podeszła do mnie z wyciągniętą ręką, ale w ostatnim momencie błyskawicznie schyliła się i pociągnęła w dół moje szorty.
To są największe krótkie spodnie w stanie Alabama!
– Lubię workowate spodnie – powiedziałem lekko urażony i podciągnąłem je w górę. Na Florydzie to był ostatni krzyk mody.
– Jak dotąd podczas naszego krótkiego związku, Klucha, widywałem twoje chude nóżki zdecydowanie za często – stwierdził Pułkownik z udawaną powagą. – Alaska, sprzedaj nam parę fajek. – I wtedy, w jakiś trudny do wytłumaczenia sposób, Pułkownik namówił mnie, abym zapłacił pięć baksów za paczkę Marlboro Light, których nie miałem najmniejszego zamiaru palić. Zaprosił Alaskę, aby się przyłączyła, ale ona powiedziała:
– Muszę poszukać Takumiego i powiedzieć mu o PIIIIP.
Następnie zwróciła się do mnie:
– Widziałeś go?
Nie miałem pojęcia, czy go widziałem, ponieważ nie miałem pojęcia, kto to. Dlatego tylko pokręciłem głową.
– Oki. To do zo za parę minut nad jeziorem. – Pułkownik skinął głową. (...)

ROZWIĄZANIE KONKURSU:
Nagrodzeni zostają:
kasandra_85 
Effy 

Dziękuję wszystkim serdecznie za udział i masę przepięknych cytatów.

69 komentarzy:

 1. „W życiu nie chodzi o to, by odnaleźć siebie. Głównie chodzi w nim o czekoladę.”
  "Pierwszy grób po prawej" - Darynda Jones :)
  recenzje.kasia@onet.pl

  Życzę wszystkim powodzenia i zapraszam do siebie na półroczny konkurs :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy konkurs :) Miałam problem z wyborem książki i cytatu, ale wybrałam:

  "Nauczyłem się wspaniałej prawdy: od radości, którą sprawia nam czyjaś dobroć większą radością jest wyrażenie wdzięczności za tę dobroć.”

  Tytuł: "Papierowe marzenia"
  Autor: Richard Paul Evans

  email: wybranyswiathistorii@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 3. “Czasami, kiedy nie wiem, co mam zrobić, udaję, że jestem bohaterem z książki. Łatwiej jest powiedzieć, co oni by zrobili.”
  Tytuł: "Mechaniczny Anioł"
  Autor: Cassandra Clare

  myownoxygen@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. "Książki spra­wiają, że opisywane w nich historie i wy­rażone opi­nie sta­ja się twoimi i po skończo­nej lek­turze nie jes­teś już tym sa­mym człowiekiem, ja­kim byłeś, kiedy ja zaczy­nałeś. Bar­dzo in­te­ligen­tni ludzie na­pisa­li niektóre z tych stron; i jeśli pot­ra­fisz czy­tać z po­korą, cier­pli­wością i chęcią ucze­nia się, nig­dy się nie za­wie­dziesz. Na­wet to, cze­go się nie ro­zumie, ut­kwi ci w ja­kimś za­kamar­ku głowy i cze­ka, żeby kiedyś w przyszłości nab­rać sen­su i zmienić się w rzeczy piękne i pożyteczne."

  "Królowa południa" - Arturo Perez - Reverte

  e-mail: daria.pawlicka85@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. "Książki sprawiają, że opisywane w nich historie i wyrażone opinie stają się twoimi i po skończonej lekturze nie jesteś już tym samym człowiekiem, jakim byłeś, kiedy ją zaczynałeś. Bardzo inteligentni ludzie napisali niektóre z tych stron; i jeśli potrafisz czytać z pokorą, cierpliwością i chęcią uczenia się, nigdy się nie zawiedziesz. Nawet to, czego się nie rozumie, utkwi ci w jakimś zakamarku głowy i czeka, żeby kiedyś w przyszłości nabrać sensu i zmienić się w rzeczy piękne i pożyteczne."
  Tytuł: "Królowa Południa"
  Autor: Arturo Pérez-Reverte -
  mail: krysia2304@buziaczek.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. Zgłaszam się!
  mail: useimagination13@gmail.com

  „Czy jest coś piękniejszego na świecie od liter? To czarodziejskie znaki, głosy umarłych, cegiełki budujące cudowne światy, lepsze od naszego świata, pocieszyciele, towarzysze w chwilach samotności. Strażnicy tajemnic, głosiciele prawdy...”
  Atramentowe Serce-Cornelia Funke

  OdpowiedzUsuń
 7. "Jest śmierć i podatki, ale podatki są gorsze, bo śmierć przynajmniej nie trafia się człowiekowi co roku"
  Tytuł: Kosiarz
  Autor: Terry Pratchett

  e-mail: sherlokid96@gmail.com
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. „Dość szybko zawładnęła mną myśl, iż pod okładką każdej z tych książek czeka na odkrycie bezkresny wszechświat, podczas gdy za tymi murami życie upływa ludziom na futbolowych wieczorach, na radiowych serialach, na własnym pępku i tyle.”

  Tytuł książki: Cień wiatru
  Autor: Carlos Ruiz Zafon

  Paweł
  pabloo.cz1987@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. „Miłość – najbardziej zdradliwa choroba na świecie: zabija cię zarówno wtedy, gdy cię spotka, jak i wtedy, kiedy cię omija. Ale to niedokładnie tak. To skazujący i skazany. To kat i ostrze. I ułaskawienie w ostatnich chwilach. Głęboki oddech, spojrzenie w niebo i westchnienie: dzięki ci, Boże. Miłość – zabije cię i jednocześnie cię ocali.”

  Tytuł: Delirium
  Autor: Lauren Oliver

  kinga.godowska@vp.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. "W tej niesamowitej dolinie jesteśmy zupełnie sami. [...] Zawsze sobie wyobrażamy, że po zakończeniu eksploatacji kupujemy tę kopalnię. Wybudowalibyśmy sobie na dole chałupy, założylibyśmy olbrzymi ogród, trzymali zwierzaki i mieli wszystko, czego trzeba do życia. Jedyną drogę prowadzącą na dno kopalni chcielibyśmy wysadzić w powietrze. Bo i tak nie mielibyśmy ochoty wrócić kiedykolwiek na górę."
  Tytuł: My, dzieci z Dworca Zoo
  Autor: Christiane F.

  Trochę długi, ale ukochany :)
  k.z.dabrowska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 11. "Słowo samo w sobie nie ma określonego znaczenia. Jego znaczenie zależy od tego, jak je zrozumiemy."

  Tytuł: Życie Pi
  Autor: Yann Martel

  e-mail: neffmisblog@onet.pl

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. „[...] Boże użycz mi pogody ducha abym godził się z tym, czego nie mogę zmienić; odwagi abym zmieniał to, co mogę zmienić i szczęścia, aby mi się jedno z drugim nie popieprzyło [...]”

  Tytuł: Miasteczko Salem
  Autor: Stephen King

  e-mail: megajra8@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. "Ludzie mówią, że miłość jest aniołem. Miłość nie może być aniołem: sprowadza cierpienie, sprowadza płacz. Sprawia, że ma się ochotę mordować. Jak coś tak destrukcyjnego może być aniołem? Coś tak niebezpiecznego, niepewnego, zdradliwego i podłego. Miłość nie jest aniołem - wręcz przeciwnie, jest demonem, pięknym i uwodzicielskim, ale jednak demonem o czarnych skrzydłach ochlapanych krwią."
  Dorotea De Spirito - Anioł

  createdeternity@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. "Powszechnie znana prawda głosi, że majętny kawaler potrzebuje do szczęścia tylko żony" Z mojej ukochanej książki "Duma i uprzedzenie" J.Austen

  szeptywyobrazni@gmai.com

  OdpowiedzUsuń
 15. "Nie musimy nic robić, żeby umrzeć. Możemy przez całe życie ukrywać się w komórce pod schodami, a śmierć i tak nas znajdzie. Zjawi się ubrana w pelerynę niewidkę, machnie czarodziejską różdżką i strzepnie nas z tego świata, kiedy będziemy się tego najmniej spodziewali. Wymaże wszystkie ślady naszego istnienia na ziemi i wszystko to zrobi za darmo. Ukłoni się na naszym pogrzebie, przyjmie wyrazy uznania za dobrze wykonaną robotę i zniknie. Życie jest trochę trudniejsze. No i jest coś, co stale musimy robić. Oddychać."
  Tytuł: Sekret Julii
  Autor: Tahereh Mafi

  Daria
  darunia18105@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. ,,- Co ważniejsze: wolność czy szczęście?(...)
  - Nie możesz być szczęśliwy, jeśli nie jesteś wolny.''
  Tytuł: BZRK
  Autor: Michael Grant

  ana_sumspt@hotmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Cassandra Clare "Miasto popiołów" :
  "Chciałbym cię nienawidzić. Chcę cię nienawidzić. Próbuję Cię nienawidzić. Byłoby o wiele łatwiej, gdybym cię nienawidził. Czasami myślę, że cię nienawidzę, a potem Cię spotykam i..”

  Pomimo, że nei przepadam za Darami Anioła, to dałabym się sprzedać, żeby usłyszeć ten cytat z ust jakiegoś mężczyzny...

  kamieniowa@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. "- Daj spokój, kocha mnie tylko wtedy, gdy jest pijany.
  - On wciąż jest pijany, więc może to gwarancja trwałego uczucia."

  Tytuł: "Martwe jezioro"
  Autor: Olga Rudnicka

  shypper@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 19. "Czasami po prostu trzeba być odważnym. Trzeba być silnym. Czasami nie można ulegać czarnym myślom. Trzeba pokonać te diabły, które wpychają się do twojej głowy i próbują wywołać paniczny strach. Przesz naprzód, krok za krokiem, z nadzieją, że jeśli się cofniesz, to tylko trochę, tak że kiedy znowu ruszysz przed siebie, szybko nadrobisz zaległości."

  Tytuł: "Jutro"
  Autor: John Marsden

  patrycja.kuchta.uK@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 20. "Książki są bramą, przez którą wychodzisz na ulicę, mówiła Patricia. Dzięki nim uczysz się, mądrzejesz, podróżujesz, marzysz, wyobrażasz sobie, przeżywasz losy innych, swoje życie mnożysz razy tysiąc. Ciekawe, czy ktoś da ci więcej za tak niewiele. Pomagają też odpędzić różne złe rzeczy – samotność, upiory i tym podobne… Czasem się zastanawiam, jak możecie znieść to wszystko wy, które nie czytacie."

  Autor: Arturo Perez-Reverte
  Tytuł: Królowa Południa

  E-mail: kasandra_85@wp.pl

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 21. „– Jace?
  – Tak?
  – Skąd wiedziałeś, że mam w sobie krew Nocnych Łowców? Po czym poznałeś? (...)
  – Zgadywałem – odparł Jace, zamykając za nimi drzwi. – Uznałem, że to najbardziej prawdopodobne wyjaśnienie.
  – Zgadywałeś? Musiałeś być dość pewien, zważywszy na to, że mogłeś mnie zabić.(...)
  – Byłem pewny na dziewięćdziesiąt procent.
  – Rozumiem. Ton jej głosu sprawił, że Jace obrócił się i na nią spojrzał. Spoliczkowany, aż się zachwiał. Złapał się za twarz, bardziej z zaskoczenia niż z bólu.
  – Za co to było, do diabła?
  – Za pozostałe dziesięć procent – powiedziała Clary.”
  "Miasto Kości" Cassandra Clare

  justilla10@poczta.neostrada.pl

  OdpowiedzUsuń
 22. Ojej, zły mail: justilla10@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 23. „Lolito, światłości mojego życia, ogniu moich lędźwi. Grzechu mój, moja duszo. Lo-li-to: koniuszek języka robi trzy kroki po podniebieniu, przy trzecim stuka w zęby. Lo. Li. To. Na imię miała Lo, po prostu Lo, z samego rana, i metr czterdzieści siedem w jednej skarpetce. W spodniach była Lolą. W szkole – Dolly. W rubrykach – Dolores. Lecz w moich ramionach zawsze była Lolitą”
  Tytuł: "Lolita"
  Autor: Vladimir Nabokov

  bodzia161@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 24. "Zawsze uważałam, że dawać – znaczy otrzymywać. Rozumiałam to tak, że jeśli ja komuś daję całe serce – otrzymam to samo. Ale to właśnie było wielkie uproszczenie, ta moja interpretacja. Och, jak już popadam w taką sentymentalną terminologię, staruszko, to pociągnę to dalej: zabrano mi serce i zwrócono, po wytarciu w nie butów.(...) Ja już mam pewien dystans do tej sprawy. Teraz rozumiem, że Ja... nusz nigdy nie był człowiekiem odpowiedzialnym. Był, i jest nadal, prawdziwie lekkomyślny. Więc nie mógł zachować się odpowiedzialnie, to nie leżało w jego możliwościach. Skąd miał to umieć? A tymczasem miłość po prostu musi łączyć się z odpowiedzialnością. Inaczej jest czym innym. Miłość to jest... trwanie. To jest bardziej akt woli, niż nam się wydaje. "

  Gabriela Borejko
  "Pulpecja"

  Tosia.antonina@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 25. „Książek nie czyta się po to, aby je pamiętać. Książki czyta się po to, aby je zapominać, zapomina się je zaś po to, by móc znów je czytać. Biblioteka jest zbiorem snów zapomnianych, ale utrwalonych, jest szansą nieustannego powrotu, a każdy powrót może tu na powrót stać się pierwszym przyjściem”
  Autor:Jerzy Pilch
  Książka:,,Bezpowrotnie utracona leworęczność''

  lilom10@wp.pl

  OdpowiedzUsuń

 26. "-Nie możesz mnie zwolnić. Podpisałem umowę do końca życia. - Uśmiech zniknął mu z ust, ale pozostał w oczach. - Jesteś moją kapłanką, moją królową, moją mo bann ri. Nigdy cię nie opuszczę. Zawsze będę cie chronił. Kocham cię, Zoey Redbird."

  Tytuł: Ukryta
  Autorki: P.C. & Kristin Cast

  daruniadec@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 27. „No to znaczy, że mama nie jest szczęśliwa. Bo mama się wstydzi. Każdy się wstydzi być nieszczęśliwym. To tak jak nie odrobić zadania albo mieć pryszcza. Wszyscy, którzy nie są szczęśliwi, czują się winni jak przestępcy.”
  Tytuł: Tango
  Autor: Sławomir Mrożek
  natalia151125@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 28. "Z marzeniami to jest tak, że przechodzą z serca do serca razem z miłością" Tytuł: KLub Dantego
  Autor: Matthew Pearl

  mohania91@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 29. „Nie żałuj umarłych, Harry, żałuj żywych, a przede wszystkim tych, którzy żyją bez miłości.”

  Tytuł: Harry Potter i Insygnia Śmierci
  Autor: J.K. Rowling

  mirkazolondek1@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 30. "Z marzeniami to jest tak, że przechodzą z serca do serca razem z miłością"
  Tytuł: Klub Dantego
  Autor: Matthew Pearl

  mohania91@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 31. „Wiedziałam, o czym mówił. Opisywał ten moment, kiedy człowiek uświadamia sobie, że jest samotny. Przez jakiś czas jesteś sam, czujesz się z tym świetnie i nawet nie przyjdzie ci do głowy, że twoje życie mogłoby wyglądać inaczej, a potem, pewnego dnia, spotykasz kogoś i nagle dochodzisz do wniosku, że doskwiera ci samotność. To uczucie jest jak uderzenie, sprawia niemal fizyczny ból, czujesz się jednocześnie skrzywdzony i zły - pokrzywdzony, bo bardzo chciałbyś być z tą osobą i zły, bo jej nieobecność sprawia, że cierpisz. To bardzo dziwne uczucie, niemal jak desperacja, uczucie, które powoduje, że niecierpliwie czekasz na telefon, nawet jeśli wiesz, że zadzwoni dopiero za godzinę.”

  Tytuł: "Magia Kąsa"
  Autor: Ilona Andrews


  Agnieszka
  e-mail: agnieszkaa9063@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 32. "Zamknięta książka jest niema; przemówi tylko wtedy, gdy zostanie otwarta. A użyty w niej język będzie językiem tego, kto się nad nią pochyla, zabarwionym jego oczekiwaniami, pragnieniami, dążeniami, obsesjami, jego gwałtownością, jego kłopotami."
  Éric-Emmanuel Schmitt, "Trucicielka"
  hanka-cyganka@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 33. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 34. „Ludzie przychodzą i odchodzą… pojawiają się i znikają z twojego życia prawie tak jak bohaterowie ulubionej książki. Kiedy ją w końcu zamykasz, postaci opowiedziały swoją historię i zaczynasz czytać nową książkę z całkiem nowymi bohaterami i ich perypetiami. I po jakimś czasie koncentrujesz się na nich, a nie na tych z przeszłości.”
  Tytuł: Na Ratunek
  Autor:Nicholas Sparks
  e-mail: grut@interia.eu

  OdpowiedzUsuń
 35. Ja mam takie pytanko: to ma być cytat ,który zachęca do czytania książek czy cytat ,który sam w sobie jest na tyle zachęcający ,żeby po daną książkę sięgnąć ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cytat, który sam w sobie zachęca aby sięgnąć po daną książkę - przekonuje do lektury tej konkretnej powieści ;)

   Usuń
 36. Chcę tylko, żebyś wiedział, że jesteś wyjątkowy... a mówię to wyłącznie dlatego, że nie wiem, czy usłyszałeś to kiedykolwiek od kogokolwiek.
  Tytuł : Charlie
  Autor : Stephen Chbosky

  ola32237256@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 37. „Początki bywają tak piękne dzięki temu, że wszystko jest nowe i pierwsze. Z czasem nowe powszednieje, staje się przyzwyczajeniem. Jednak powtarzalność zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa, jakże potrzebne na co dzień.”
  Tytuł: "Dziecko z chmur "
  Autor: Justyna Bigos, Beata Mozer
  e-mail: kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 38. „Początki bywają tak piękne dzięki temu, że wszystko jest nowe i pierwsze. Z czasem nowe powszednieje, staje się przyzwyczajeniem. Jednak powtarzalność zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa, jakże potrzebne na co dzień.”
  Tytuł: "Dziecko z chmur"
  Autor: Justyna Bigos, Beata Mozer
  e-mail: kwiatusia1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 39. „Przeżyj swoje życie w pełni. Bądź dobra. Kochaj tych, których znasz. Kochaj tych, których nie znasz. Bądź warta swojej duszy.”

  Tytuł: "Odkrycie sukuba"
  Autor: Richelle Mead

  E-mail: nathalie.ross@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 40. Trudno było mi się zdecydować. Oczywiście, już na wstępie wybrałam "Wiedźmina", ale on ma strasznie dużo świetnych cytatów, którymi chciałabym się podzielić. Ostatecznie zdecydowałam się na ten:
  "– Czekałem – ciągnął Rience, nie ruszając się z miejsca – i doczekałem się. Zamierzam wreszcie uwolnić ziemię od twojego ciężaru, paskudny odmieńcze.
  – Ty zamierzasz? Przeceniasz się. Ty jesteś tylko narzędziem. Zbirem wynajętym przez innych od załatwiania brudnych spraw. Kto cię wynajął, pachołku?
  – Za dużo chciałbyś wiedzieć, mutancie. Nazywasz mnie pachołkiem? A wiesz, czym ty jesteś? Kupą łajna leżącą na drodze, którą trzeba usunąć, bo ktoś nie chce pobrudzić sobie butów. Nie, nie wyjawię ci, kim jest ten ktoś, chociaż mógłbym. Powiem ci natomiast coś innego, byś miał nad czym rozmyślać w drodze do piekła. Ja już wiem, gdzie jest bękart, którego tak strzegłeś. I wiem, gdzie jest ta twoja wiedźma, Yennefer. Ona nie obchodzi moich mocodawców, ale ja mam do tej dziwki osobistą urazę. Gdy tylko skończę z tobą, dobiorę się do niej. Sprawię, że pożałuje sztuczek z ogniem. O tak, będzie tego żałowała. Bardzo długo.
  – Nie należało tego mówić – uśmiechnął się paskudnie wiedźmin, czując już euforię walki, wywołaną przez eliksir reagujący z adrenaliną. – Dopóki tego nie powiedziałeś, miałeś szansę na przeżycie. Teraz już nie masz.”
  Tytuł: "Wiedźmin. Krew elfów"
  Autor: Andrzej Sapkowski
  e-mail: patrycjaliskiewicz@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 41. Przy Braciach zawszę wyję ze śmiechu i mam ochotę wstawić tutaj więcej ciekawych rzeczy, lecz ograniczę się do:
  "[…] V, przypomnij sobie, jak się odgrażałeś, że mi dołożysz. Pamiętasz? Za to, jak się wyraziłem o twojej capiej bródce?
  - Chciałem tylko, żebyś się zamknął – zarżał V. – Odkąd ją zapuściłem, stale mnie pytasz, czy uprawiam seks oralny z rurą wydechową.
  - Nadal cię podejrzewam, że się pieprzysz z moją bryką, świntuchu. "
  Tytuł: Bractwo Czarnego Sztyletu #2.Ofiara Krwi
  Autor: J.R.Ward
  Mail – alex1624@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 42. „Sądzę, że masz i chęci, i talent. Większy, niż sądzisz ale mniejszy, niż pragniesz. Ale takich co mają i chęci, i talent jest wielu, a mimo to większość z nich nigdy do niczego nie dochodzi. To tylko punkt wyjścia, by cokolwiek w życiu zrobić. Wrodzony talent jest jak siła dla sportowca. Można urodzić się z większymi lub mniejszymi zdolnościami. Ale nikt nie zostaje sportowcem tylko i wyłącznie dlatego, że urodził się wysoki, silny lub szybki. Tym, co czyni kogoś sportowcem jest praca, praktyka i technika. Wrodzona inteligencja jest tylko i wyłącznie amunicją. Żeby ją skutecznie wykorzystać musisz przekształcić swój umysł w precyzyjną broń.”

  Tytuł: "Gra Anioła"
  Autor: Carlos Ruiz Zafon
  e-mail: gabrielle0370@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 43. „Sądzę, że masz i chęci, i talent. Większy, niż sądzisz ale mniejszy, niż pragniesz. Ale takich co mają i chęci, i talent jest wielu, a mimo to większość z nich nigdy do niczego nie dochodzi. To tylko punkt wyjścia, by cokolwiek w życiu zrobić. Wrodzony talent jest jak siła dla sportowca. Można urodzić się z większymi lub mniejszymi zdolnościami. Ale nikt nie zostaje sportowcem tylko i wyłącznie dlatego, że urodził się wysoki, silny lub szybki. Tym, co czyni kogoś sportowcem jest praca, praktyka i technika. Wrodzona inteligencja jest tylko i wyłącznie amunicją. Żeby ją skutecznie wykorzystać musisz przekształcić swój umysł w precyzyjną broń.”

  Tytuł: "Gra Anioła"
  Autor: Carlos Ruiz Zafon
  e-mail: gabrielle0370@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 44. Załączam cytat z książki, którą niedawno odkryłam i zbieram się do pisania recenzji, ale nie mogę. Uważam, że zasługuje na więcej czytelników :) Widziałam, że nie miałaś na półce w 'chce przeczytać', a uznałam, że lepiej polecić coś czego jeszcze nie czytałaś :)

  "Zawsze ucz się wierszy na pamięć. Muszą wejść ci w krew. Jak fluor w wodzie, ochronią twoją duszę przed powolnym rozkładem, który toczy świat."


  Tutuł: "Biały oleander"
  Autor: Janet Fitch
  e-mail: magda.borkowska4@wp.pl

  Jak ciężko było wybrać jeden!

  PS Green'a też uwielbiam, nie mogę się doczekać

  OdpowiedzUsuń
 45. “Nikt nikogo nie może uwolnić z klatki, nawet lwa. Najważniejsze, żeby nie patrzeć na kraty, a tylko między kratami. Bo jeżeli będziesz patrzył na kraty, to nigdy niczego nie dokonasz i nigdy nie będziesz szczęśliwy”
  Tytuł: Stado
  Autor: William Wharton

  martha_au@interia.pl

  pozdrawiam, Marta/naPIĘKNEJ:)

  OdpowiedzUsuń
 46. "-Wyszkoliliśmy wszystkich sławnych wodnych herosów! Wymień jakiegoś,a dowiesz się,że przeszedł przez nasz obóz!
  -Och,z pewnością. Na przykład... Mała Syrenka?(...)
  -Kto? Nie! Ale na przykład Tryton,Glaukus,Weissmuller i Bill!
  -Och.- Leo nie miał pojęcia,kim byli wymienieni faceci. - Wyszkoliliście Billa? Imponujące.
  -Ja myślę! (...)
  -Pewnie uczysz sztuki walki? (...)
  -Nauczam sztuki i poezji! Umiejętności społecznych!Prowadzenia domu!To umiejętności bardzo ważne dla herosów.
  -Absolutnie-zgodził się Leo,starając się zachować powagę. - Szycia? Pieczenia ciasteczek?
  -Oczywiście.Cieszę się,że to rozumiesz.Może później,jeśli nie będę musiał cię zabić,dam ci swój przepis na czekoladowe ciasteczka z orzechami."
  Tytuł:Znak Ateny
  Autor:Rick Riordan
  e-mail:ola0901@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 47. "Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich"

  Tytuł: "Krew elfów"
  Autor: Andrzej Sapkowski

  kamila13@wp.eu

  OdpowiedzUsuń
 48. „Coffee shop. Tłoczno. Wysokie taborety zmuszają do siedzenia w przesadnie prostych pozach. Poziomy pas lustra obejmuje talie i tkwiące pod nią fundamenty. Lea była raczej z tych, co tea niż coffee, ale zakręciło jej się w nosie od aromatów. Mokki, mochiaty, espressowo-killerowo, cynamony, bite kremy. Chcesz hasz? Masz. Dymy i duszno, i ludzie przejęci życiem. W końcu skoro nie amor, to może amaretto - przeszło jej przez głowę. Odczuwała ją teraz jak doskonale wypaloną skorupę, na którą wepchnięto glinianą formę, podziurawioną otworami oczu i ust. Z głębi sali dobiegały gardłowe frazy rwane przez śmiech. Nie próbowała rozumieć. Siedziała bez celu i przyczyny. Daleka od przejrzystości, która pozwala objąć naraz cztery strony świata lub choćby wyobrazić sobie, że aż tyle istnieje. Kawa, za mocna, za gorzka, zmuszała makropragnienie do mikro- ruchów.”

  TYTUŁ: „Taniec ptaka”
  AUTOR: Ula Ryciak
  e-mail: eyesOFsoul90@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 49. „Powiem Wam coś . Nie jestem nikim wyjątkowym . Jestem zwyczajną dziewczyną . Mam niecałe metr sześćdziesiąt wzrostu i jestem przeciętna pod każdym względem . Ale znam pewien sekret . Możecie zbudować mury aż do nieba , a mnie i tak uda się nad nimi przefrunąć . Możecie mnie przygwoździć do ziemi tysiącami karabinów , a i tak stawię opór . I jest nas tutaj wielu , więcej niż wam się wydaje . Ludzi , którzy odmówili zejścia na ziemię . Ludzi , którzy kochają w świecie bez murów , kochają aż po nienawiść , aż po bunt , wbrew nadziei i bez lęku . K o c h a m C i ę . Pamiętaj . Tego nam nie odbiorą .”

  Tytuł: "[delirium]"
  Autor: Lauren Oliver
  e-mail: zkudlinska@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 50. "Tylko słabi na umyśle nie chcą się poddać wpływowi literatury"
  Tytuł: "Mechaniczny anioł"
  Autor: Cassandra Clare
  e-mail: klaudiamosciszko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 51. „Zawsze znajda się tacy, którzy wezmą na siebie obowiązek obrony Boga, Jakby Najwyższa Istota czy podstawa wszelkiego bytu była czymś słabym i wymagającym wsparcia (...). Ludzie ci nie uświadamiają sobie, że Boga należy bronić w sobie, a nie na zewnątrz. Powinni skierować swój gniew na samych siebie. Bo zło zewnętrzne jest uwolnionym złem wewnętrznym. Głównym polem bitwy o Dobro nie jest otwarta, publiczna arena, ale niewielka polanka w każdym ludzkim sercu.”

  Tytuł: Zycie Pi
  Autor: Yann Martel
  e-mail: mara180893@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 52. „...życie to taki dziwny prezent. Na początku się je przecenia: sądzi się, że dostało się życie wieczne. Potem się go nie docenia, uważa się, że jest do chrzanu, za krótkie, chciałoby się niemal je odrzucić. W końcu kojarzy się, że to nie był prezent, ale jedynie pożyczka. I próbuje się na nie zasłużyć.”

  Tytuł: "Oskar i pani Róża"
  Autor: Éric-Emmanuel Schmitt
  mail: edyta.cha@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 53. „- Muszę ci zadać jedno pytanie - powiedziała. - Tylko jedno. Skinął głową. - Czy mogę ci zaufać? - zapytała.”

  Tytuł: "Balladyny i romanse"
  Autor: Ignacy Karpowicz
  mail: krakowiak-katarzyna@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 54. „Latanie... jest jak pierwsza miłość. Jak zakochanie. Nie umiałem znaleźć porównania, dopóki cię nie spotkałem.”
  Katarzyna Berenika Miszczuk
  "Ja, diablica"
  a.napieralska@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 55. "Ale to nie jest książka o raku, bo książki o raku to lipa."
  Tytuł: "Gwiazd naszych wina"
  Autor: John Green

  Aleksandra (dziewczyna_wloczykija@o2.pl)

  OdpowiedzUsuń
 56. „Spędzałam życie wsunięta między kartki książek. Z braku bliskości z ludźmi budowałam więzi z papierowymi postaciami. Przeżyłam miłość i stratę z powieści historycznych, doświadczyłam dojrzewania przez analogię. Mój świat jest utkaną ze słów pajęczyną, splatającą kończyny, kości i ścięgna, myśli i obrazy. Jestem istotą złożoną z liter, postacią stworzoną przez zdania, wytworem wyobraźni, fikcją.”

  Tytuł: Dotyk Julii
  Autor: Tahereh Mafi
  mail: m.lewandowskaa@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 57. „Dość szybko zawładnęła mną myśl, iż pod okładką każdej z tych książek czeka na odkrycie bezkresny wszechświat, podczas gdy za tymi murami życie upływa ludziom na futbolowych wieczorach, na radiowych serialach, na własnym pępku i tyle.”

  Tytuł: "Cień wiatru"
  Autor: Carlos Ruiz Zafón
  e-mail: kinga3211@onet.pl

  Kinga

  OdpowiedzUsuń
 58. „Jest we mnie coś, co nie do końca odpowiada ogólnie przyjętym normom, zasadzie „w zdrowym ciele zdrowy duch”. Pociągają mnie nie te rzeczy, co trzeba: lubię pić, jestem leniwy, nie mam boga, polityki, idei ani zasad. Jestem mocno osadzony w nicości, w swego rodzaju niebycie, i akceptuję to w pełni. Nie czyni to ze mnie osoby zbyt interesującej. Nie chcę być interesujący, to zbyt trudne. Pragnę jedynie miękkiej, mglistej przestrzeni, w której mogę żyć, i jeszcze żeby zostawiono mnie w spokoju.”
  tytuł: "Kobiety"
  autor: Charles Bukowski
  mail: eliza.siudowska@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 59. Agnieszka Osiecka: wiesz, jest w nas obojgu coś takiego, wyobraźnia, poczucie humoru, dystans dzielący od wszystkiego, co powoduje, że z przerażeniem myślę o chwili kiedy znajdziemy się sami w pokoju, a z drugiej strony śni mi się, że ciebie całuję. Ciągle sobie ciebie wyobrażam, aż w głowie się kręci.

  Jeremi Przybora: zupełnie się nie martwię, że możemy się znaleźć sami w pokoju, bo mam dokładnie przemyślane każde posunięcie. Jestem doskonale przygotowany w domu. Natomiast martwię się o to, czy kiedykolwiek znajdziemy się sami w pokoju...

  Tytuł: Listy na wyczerpanym papierze
  Autor: Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora

  e-mail: magdamus@gazeta.pl
  MM

  OdpowiedzUsuń
 60. Cytat:
  – Pokazuję ludziom bestię. Ponieważ jest takie zainteresowanie, pomyślałem, że możemy na to pozwolić. To dla dobra ogółu. Uznałem, że reprezentuję Boży majestat pokazując ludziom tego biednego grzesznika.
  – A skąd pomysł, żeby brać za to pieniądze?
  – Brat Piotr wiecznie martwi się o wydatki – wyjaśnił Freize z miłym uśmiechem. – Uznałem, że bestia powinna sama pokryć koszta swojego procesu. (…) A od dzieci i wioskowych głupków biorę tylko pół ceny.
  Tytuł: Odmieniec: "Odmieniec"
  Autor: Philippa Gregory
  Email: martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 61. Cytat:
  – Pokazuję ludziom bestię. Ponieważ jest takie zainteresowanie, pomyślałem, że możemy na to pozwolić. To dla dobra ogółu. Uznałem, że reprezentuję Boży majestat pokazując ludziom tego biednego grzesznika.
  – A skąd pomysł, żeby brać za to pieniądze?
  – Brat Piotr wiecznie martwi się o wydatki – wyjaśnił Freize z miłym uśmiechem. – Uznałem, że bestia powinna sama pokryć koszta swojego procesu. (…) A od dzieci i wioskowych głupków biorę tylko pół ceny.
  Tytuł: Odmieniec: "Odmieniec"
  Autor: Philippa Gregory
  Email: martucha180@tlen.pl

  OdpowiedzUsuń
 62. "Jeśli chcesz oderwać się od szaleństwa panującego w twoim życiu osobistym albo na świecie, zostaw telewizor, komputer, iPoda, włóż tenisówki i idź na spacer. Zawsze czeka cię tam jakaś niespodzianka."
  Tytuł: Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu"
  Autor: Regina Brett
  e-mail: dziecina1@o2.pl
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 63. "Jeśli chcesz oderwać się od szaleństwa panującego w twoim życiu osobistym albo na świecie, zostaw telewizor, komputer, iPoda, włóż tenisówki i idź na spacer. Zawsze czeka cię tam jakaś niespodzianka."
  Tytuł: Bóg nigdy nie mruga. 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu"
  Autor: Regina Brett
  e-mail: dziecina1@o2.pl
  Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 64. „...książki mają duszę, duszę tych, którzy je piszą, tych, którzy je czytają i którzy o nich marzą.”
  Tytuł: "gra Anioła"
  Autor: Carlos Ruiz Zafón

  e-mail: weronika286@onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 65. "Wielu ludzi uganiało się za mną w tamtym okresie, wzywało mego imienia, błagało, by ich już zabrać. Niewielki procent z nich wzywał mnie aż tak konsekwentnie.
  Bierz mnie – mówili i nie było możliwości, aby ich powstrzymać. Bali się, bez wątpienia, ale wcale nie mnie. Bali się przeszłości, bali się siebie, wreszcie bali się świata i innych ludzi, takich jak wy.
  Nic nie mogłem zrobić.
  Znali zbyt wiele sposobów, byli bardzo pomysłowi i skuteczni. Jeśli już wybrali metodę i dobrze wykonali zadanie, nie mogłem im odmówić.
  Michael Holtzapfel dokładnie wiedział, co robi.
  Zabił się, bo kochał życie. "

  Tytuł:"Złodziejka książek"
  Autor: Markus Zusak

  monikap082@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 66. "Książka to mędrzec łagodny i pełen słodyczy, który puste życie napełnia światłem, a puste serca wzruszeniem. " - Kornel Makuszyński "Poezje wybrane"

  mosley.martyna@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 67. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 68. Kochana, dziękuję serdecznie za wyróżnienie! Ale przemiła niespodzianka:))))

  OdpowiedzUsuń

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...