Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

wtorek, 26 maja 2015

Przydatne Wskazówki #1

Wiele już razy zdarzyło mi się szukać porad w odmętach sieci, dlatego dziś chciałam podzielić się jedną z nich. Będzie to krótki poradnik: "Jak pobrać filmik z YouTube?"

Sporo osób na YT spędza sporo czasu. Zdarza się, że szukamy tam poradników (często bardzo udanych), ale najczęściej zaglądamy gdy szukamy materiałów związanych z naszymi zainteresowaniami. Tutaj dochodzimy do pytania: Dlaczego chcemy pobierać coś z YT?
Zidentyfikowałam kilka takich powodów:
I. Filmik tak nam się podoba, że oglądamy go zdecydowanie więcej niż jeden raz, a nie zawsze jest łącze z internetem (tutaj pełno różnych pięknych video dedykowanym konkretnym bohaterom serialowym/ książkowym).
II. Nawet jeśli filmik zapiszemy na jedną z stworzonych przez nas list, to po pewnym czasie może on zostać przez twórce "zdjęty" z jego kanału, wówczas tracimy do niego dostęp.
III. W celach czysto naukowych, tzn. przygotowaliśmy prezentacje (np. w PowerPoint), ale zazwyczaj nie ma 100% pewności, że w klasie / w sali wykładowej / na zajęciach będzie dostęp do Internetu. W takiej sytuacji tracimy ten fragment, a często uwzględnienie filmiku (zawsze z uwzględnieniem źródła! Nikt nie chce przypisywać sobie cudzej pracy) dobrze uzupełnia całość i podnosi ogólne wrażenia z przygotowanego tematu / zostaje lepiej zapamiętane.

Kiedy już omówiliśmy powody, dlatego czasem warto, krótki poradnik (w 7 krokach) jak pobrać filmik z YT i uczynić to wyłącznie ONLINE oraz BEZ INSTALOWANIA żadnych dodatkowych programów.

Nazwy stron oferujących taką usługę często się zmieniają, ale od dłuższego czasu cenię sobie ten oto adres:

1. Na początku wybieram adres strony YT, na której znajduje się interesujący nas filmik. Warto zwrócić uwagę by był to adres bezpośredni, a konkretnie ta część następująca po "watch?v=", np.
https://www.youtube.com/watch?v=ZPSsEJ160Go

2. Kiedy mamy już skopiowany wybrany adres, wchodzimy na Convert2mp3.net i wklejamy go w zaznaczonym miejscu (1). 

3. Wybieramy format (2), w którym ma być zapisany filmik - tutaj rozwijane menu. Warto też pamiętać aby na komputerze, na którym będziemy odtwarzać prezentację i filmik, znajdował się odpowiedni program, który filmik otworzy.  W TYM punkcie polecam posiadanie na nośniku pamięci (pendrive czy co tam innego może być... dysk zewnętrzny) programu, który działa bez instalacji, a radzi sobie z większością formatów, czyli niezawodny Bestplayer (wszelkie dalsze informacje pod podanym linkiem).

4. Następny krok to nadal ustawienia, dotyczące filmiku. Tym razem jest to format, który decydować też będzie o jakości obrazu w video. Tutaj na zasadzie: im mniejszy format, tym gorsza jakość. Najczęściej wybieram standard i jest to już dobra jakość HD.


5. Kiedy wybraliśmy już format, klikamy przycisk "CONVERT" (ten pomarańczowy czy ... brązowy?).

6. Zostaniemy teraz przekierowani, kiedy filmik będzie się ładował na stronie (trwa to kilka sekund). Pojawia się nowe menu, które teraz wygląda tak:
Mamy tutaj podany rozmiar pliku (filesize). Pojawia się też miniaturka, na której widać, czy udało nam się pobrać właściwy filmiku- czyli ten, o który nam chodziło. 

7. Teraz wybieramy "download" by pobrać plik (pojawi się nowe okno, gdzie wybierzemy miejsce, w którym chcemy plik zapisać). Jeśli chcemy zaś pobrać jeszcze jakieś inne video, wówczas klikamy "convert next video" i opisane siedem kroków rozpoczynamy od nowa. 

Czy poradnik okaże się przydatny? Dajcie znać! 
Prawdopodobnie wszystko to już i tak wiecie ;)
 Zawsze warto być jednak przygotowanym, gdyby w czasie prezentacji nie było akurat łącza z Internetem lub też było, ale na tyle słabe, że filmik ładował będzie się zbyt długo.

*W żadnym wypadku poradnik nie był tworzony by zachęcać do bezprawnego przywłaszczania sobie czyjejś pracy, bo edycja większości z tych przepięknych filmów musiała twórcy zająć wiele godzin i już z samego tego faktu wymaga szacunku. 
Także pobieranie filmików z YT tylko do celów prywatnych lub do użycia w prezentacji, lecz zawsze z podaniem źródła oraz autora.

6 komentarzy:

 1. kiedyś korzystałam z http://www.clipconverter.cc/, ale teraz zdecydowanie wolę szybsze http://www.flvto.com/pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzięki za linki :) Zawsze sprawdzam nowe strony, bo często trafię na jakiejś lepsze :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe. Nigdy nie pobierałam nic z YT :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie pobierałam jeszcze nic z YouTube ,ale skorzystam z Twoich rad ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja najczęściej korzystam z konwertujplika.pl. Według mnie najlepsza strona do pobierania z Youtube.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki :) Zbieram linki i wypróbuję ;)

  OdpowiedzUsuń

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...