Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

piątek, 6 stycznia 2017

W Morzu Ciekawostek: Styczeń


Co nam ciekawego przyniesie pierwszy miesiąc nowego 2017 roku? To nie tylko harmonogram na styczeń, ale zwykle i rodzaj rozpiski na cały przyszły rok. Oto siedem ciekawostek na temat tego zimowego miesiąca.

#1 Jeszcze 31 grudnia pojawiła się pierwsza oficjalna zapowiedź dla drugiego sezonu serialu produkcji Disney Chanel, czyli Soy Luna. To serial, który chciałabym móc oglądać po hiszpańsku, dlatego motywacja do nauki tego języka wrasta. Kończy się frazą "muy pronto" - bardzo szybko :) Oby i tak było z nauką i postępami!

#2 Ogłoszono, że pojawi się kolejny serial z uniwersum komiksowego DC Comics (LINK). Nie ujawniono jeszcze, która to może być z historii, ale może kolejność wymienia istniejących już seriali coś nam zasugeruje? Jako pierwszy wymieniono "The Flash" - nawet przed "Arrow", który chronologicznie emitowano przecież wcześniej. Kontynuacja trzeciego sezonu Team Flash wraca w drugiej połowie stycznia (24.01.2017).

#3 Już 6 stycznia premierę będzie miała nowe wersja opowieści o Oz czyli Emerald City. Jedną wersję Oz z dorosłą Dorothy Gale już kiedyś widziałam (Blaszany Drwal - także miniserial), ale ta zapowiada się o wiele wiele ciekawiej. Produkcja stacji NBC.


#4 Na antenę powrócił z drugim sezonem serial Shadowhunters. Miejmy nadzieję, że scenariusz napisany na podstawie cudownych książek Cassandry Clare będzie w tym sezonie bardziej wierny serii. Pierwszy odcinek miał dobry star i choć przez cały czas nie trzymał w napięciu, to pojawiło się tam kilka naprawdę świetnych scen... które odzwierciedlały nastrój sprzyjający lekturze tej serii.

#5 W tym tygodniu można było zobaczyć już kolejny odcinek serialu "Teen Wolf", w którym poznaliśmy troszkę szczegółów dotyczących tego, co stało się z miasteczkiem Canaan. Łącznie do historii przywrócono dwa czarne charaktery z poprzednich sezonów, których teraz bohaterowie "przekonują" do współpracy by ocalić Beacon Hills od zniknięcia z mapy Stanów. Moja teoria na temat Dzikiego Polowania jest taka, że wymazywane są te miasta, w których doszło do zbyt wielu paranormalnych wydarzeń - zobaczymy czy się sprawdzi :)


#6 Znamy już dokładną datę premiery czwartego sezonu "The 100". Według reguły, w jakiej zapisuje się daty w Stanach Zjednoczonych, będzie to 02.01.2017 - czytane jako miesiąc / dzień / rok. Byłam przekonana, że Alice zastosowała podstęp mówiąc o wybuchach atomowych na całej Ziemi by zmusić bohaterów do podjęcia sprzyjających jej istnieniu działań. Okazuje się jednak, że zagrożenie jest realne. Tyle lat czekania by atmosfera i przyroda się oczyściły po skażeniu, a teraz znowu to samo... Czy bohaterowie znów udadzą się do gwiazd? Gdzie znajdą schronienie?


#7 Jako nowość oglądać możemy "Beyond" (Ponad) - serial od stacji Freeform (ABC Family) odpowiedzialnej także za ONCE, PLL czy właśnie wspomniane już Shadowhunters. Historia opowiada losy Holdena, który wybudza się po 12 latach przebywania w stanie śpiączki. Cudem jest, że od razu wraca do codzienności: potrafi chodzić, mówić i zacząć nadganiać te zagubione lata... które wcale zmarnowane się nie wydają. Za Holdenem i jego zdolnościami (seria zawiera elementy paranormalne) podążają zarówno sprzymierzeńcy jak i wrogowie. Komu może zaufać?


BONUS: Mamy również w tym tygodniu nowy odcinek mini dramy (odcinki 10 minutowe) "7 First Kisses", który tak naprawdę jest formą kampanii reklamowej, do której udziału zaproszono wielu znanych aktorów - stąd też popularność tego tytułu.

Na jakie nowości stycznia 2017 Wy czekacie? 
Może oglądacie jakieś inne tytuły, które właśnie się pojawiły / powróciły do emisji?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...