Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

sobota, 12 listopada 2022

Dziedzictwo Hawthorne'ów - J.L.Barnes

Wraz z odziedziczeniem fortuny nastoletnia Avery Grambs przeżyła już zamach na swoje życie. Nadal musi jednak mieszkać w rezydencji wraz z wnukami seniora-miliardera. Przygotowani do roli spadkobierców wiedzą o wiele więcej o zagadkach domu jak i życiu swego dziadka. Avery u progu dorosłości próbuje rozwikłać swoją tajemniczą rolę w ostatniej woli miliardera. By tego dokonać wchodzi w sojusz z braćmi Hawthorne. Dziedziczka uwielbia gry, ale zasady tych się komplikują, gdy do rozgrywki wkracza także serce.

"Dziedzictwo Hawthorne'ów" to dwudziesta druga książka amerykańskiej pisarki Jennifer Lynn Barnes. Jednocześnie jest to tom 2 w serii The Inheritance Games. Nie jest to typ historii, której absolutnie nie można odłożyć choć na chwilę. Rozdziały są bardzo krótkie (dosłownie po cztery strony) i jest ich ponad osiemdziesiąt. Łatwo więc zrobić sobie od serii przerwę. Jednocześnie ilekroć się do tych książek wraca, okazuje się to być bardzo dobra lektura - napisana świetnym stylem, z ciekawymi bohaterami i zabawnymi dialogami.

Czy są więc jakieś minusy? Stopień skomplikowania intrygi oraz ukrywanie zdobytych śladów powodują, że jeśli prywatne śledztwo wymaga asysty, trzeba co chwilę robić streszczenie doczasowego dochodzenia. Aby tego uniknąć, jest to książka w której co chwilę wszyscy "cudownie" się czegoś sami domyślają i nie traci się czasu aby ich wtajemniczać. Powtórzeń nie udało się i tak uniknąć, bo kilkakrotnie występuje ten samego wątek, związany z nim zwrot akcji plus jego dalszy przebieg. W tym tomie jest to dochodzenie w sprawie ojcostwa. Zarówno Grayson, Jameson, Nash jak i sama Avery nie są bowiem pewni, kto jest ich biologicznym ojcem. Rodzice utrzymywali to przed nimi w sekrecie.

Tytuł "Dziedzictwo Hawthorne'ów" dobrze oddaje przebieg historii. Autorka skupia się na rodzicach braci. Mamy okazję zerknąć na poprzednią grę, którą senior (miliarder) w ostatniej woli pozostawił swoim dzieciom. Tym sposobem wnuki próbują odkryć sekrety rodziców. Luki w śledztwie wypełniają, udając się do odległych posiadłości, rozrzuconych nie tylko po Stanach Zjednoczonych, ale i po całym świecie. Czytelnik zostaje najczęściej tam, gdzie jest Avery, która nie może przez rok oddalić się na zbyt długo od posiadłości w Teksasie, jeśli chce prawnie odziedziczyć majątek. 

Tom 2 ma już wyraźnie zarysowaną intrygę na tom finałowy. Czy Avery Grambs słusznie ogłoszono zaginioną dziedziczką fortuny? A może w grze o spadek jest ktoś jeszcze? Duchy przeszłości wchodzą na scenę aby upomnieć się o swoje. 

"Dziedzictwo Hawthorne'ów" nie oczarowuje tak samo jak jedynka, utrzymuje jednak atmosferę, każąc czekać na rozwiązanie zagadki. Tymczasem Jennifer Lynn Barnes zapowiada także dodatkowy tom serii (The Brothers Hawthorne), którego premiera w oryginale odbędzie się w roku 2023 (sierpień). 

"Dziedzictwo Hawthorne'ów" - Jennifer Lynn Barnes
SERIA: The Inheritance Games ( TOM 2 )
Wydawnictwo: Media Rodzina / Must Read
Gatunek: tajemnica do rozwikłania plus wątek romantyczny
WAŻNE: Wymagana znajomość tomu 1!
Stron: 416
Wiek bohaterów: szkoła średnia - YA

Czytaliście jakiś fajny i godny polecenia kryminał YA z wątkiem romantycznym?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...