Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

sobota, 21 października 2017

Armans Geheimnis - Tajemnice Namry

Charlie, Nils, Dajana, Patrizia i Tarik to młodzież, która doświadcza wielu trudnych sytuacji życiowych. Charlie po rodzinniej kłótni prawie ginie w wypadku, Nils stale wraca do domu ogarniętego przez alkoholizm, Dajana rozpaczliwie boi się utraty zdrowia, Patrizia przechodząc przez skrajną dietę odrzuciła część swojej osobowości, a Tarik z ogarniętego wojną kraju do Niemiec miał przyjechać tylko po to aby pracować - nie studiować. W życiu każdego z bohaterów pojawia się Mick, który oferuje ich bliskim rozwiązanie problemu - mam być nim pobyt na Liliental.

SEZON PIERWSZY - HISTORIA KLĄTWY
Tym sposobem czwórka młodych ludzi trafia na gospodarstwo Liliental, gdzie mają szansę rozwiązać swoje życiowe problemy poprzez kontakt z naturą, jazdę konną i odcięcie od współczesnego świata. Czas bowiem zdaje się zatrzymywać na Liliental, gdzie pomarzyć można było o łączności z internetem, telewizorze czy chociażby zwykłym telefonie. To miejsce otoczone pięknymi lasami, miejsce spokojne i na tyle tajemnicze, że mogłaby w nim istnieć magia. Sny przywołują bohaterów do podjęcia kroków mających na celu zdjęcie pewnej klątwy.

ZAKLĘCI BRACIA
Historia niczym z klasycznych baśni. Piękne konie na gospodarstwie Liliental to także smutny los osób, które czyjeś pragnienie zemsty wymazało z pamięci ich bliskich na wiele lat. Tak poznajemy Armana, który prosi Charlie o pomoc. Nie wyjaśnia jej jednak ani genezy konfliktu ani nie pomaga w odkryciu tajemnicy. Dziewczyna sama musi dowieść prawdziwości tego, że w pobliżu Liliental magia nadal istnieje i w dodatku woła o ich pomoc.

SEZON DRUGI - ROLA STRAŻNIKA
Do Namry powraca tylko dwójka bohaterów z poprzedniej ekipy (Charlie i Tarik), wezwana by pomóc przywrócić spokój w magicznej krainie. Namra zatruwana jest przez ciemność, która może ją zniszczyć. Szlaki prowadzą do pewnej dziedziczki, której odmówiono dostępu do jej rodowego dziedzictwa. Rozczarowanie i pragnienie zemsty szybko wykorzystały siły zła. Do ekipy dołącza dwójka nowych bohaterów, stale towarzyszy grupie też sam Arman. Lepiej poznajemy Namrę i jej mieszkańców.

INNE SERIE I INSPIRACJE
Trudno oprzeć się wrażeniu, że Charlie i Arman na zdjęciach razem wyglądają niczym Clarke i Bellamy z serialu "The 100".  Magiczna kraina położona na graniach świata ludzi, czyli Namra, w swojej nazwie musi przywoływać skojarzenie z Narnią. Zasady funkcjonowania tych światów są też podobne i choć zwierzęta w Namrze nie mówią, to spotkać tu można zaklęte konie, skrzaty czy wyrocznie.

PODSUMOWANIE
Właśnie ponownie wyemitowany został (udostępniony w mediatece ARD) sezon pierwszy "Tajemnicy Armana", co umożliwiło mi poznanie początku historii, którą znałam tylko z sezonu drugiego. Jak na serial niemieckiej produkcji jest to bardzo ciekawie zrealizowana opowieść, która nie tylko umożliwia ćwiczenie języka niemieckiego, ale także pasjonującą przygodę z bohaterami, których problemy mogą być o wiele nam bliższe niż codzienność bohaterów amerykański serii. W przygotowaniu jest sezon trzeci.

Armans Geheimnis
Liczba sezonów: 2
Liczba odcinków łącznie: 26
Czas trwania odcinka: 25 minut
Produkcja: ARD, Niemcy
Dla: znających język niemiecki (tylko DVD jest w wersji angielskiej czy też Netflix)
Dla fanów: opowieści na granicy światów - magii i problemów codzienności
Można oglądać: na stronie ARD

Na szczególną uwagę zasługuje utwór pojawiający się w opening'u serii - śpiewa w nim Sara Bareilles w utworze "Brave".
Może ktoś z Was zna już Namrę? Jeśli nie, serdecznie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...