Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

niedziela, 28 stycznia 2018

I am NOT a ROBOT

Robot i człowiek - na ile takie uczucie może być prawdziwe?
Zaznaczenie opcji "I am not a robot" pojawiła się często w procesie zatwierdzania wszelkiego rodzaju informacji przesyłanych za pomocą Internetu. Śmiejemy się widząc to zdanie, a odznaczenie komendy nie stanowi dla nas większego wyzwania. Kto jednak zawahałby i nie mógł przejść tego procesu? Kto musiałby udowadniać, że jest człowiekiem?

Kim Min Kyu ma praktycznie wszystko. Jest na czele dużej korporacji, a domem może nazywać obiekt rozmiarów rezydencji. Kiedy jednak pojawia się w siedzibie swojej firmy, wszyscy pracownicy mają absolutny zakaz opuszczania swoich miejsc pracy, a parking jak i korytarze mają być kompletnie puste. Nikt nie wie, że dziedzic fortuny swoich rodziców cierpi na chorobę, której istnienia nie chce uznać współczesna medycyna - alergię na kontakt z drugim człowiekiem.

Bohater od czasu wypadku skazany jest na samotność, która zdaje się będzie trwać aż do końca jego życia. Nie w mniejszym stopniu ciąży na nim utrzymanie sekretu w tajemnicy. W tym momencie z propozycją przychodzi do niego zespół naukowców, którzy pragną uzyskać wsparcie finansowe dla swojego projektu o nazwie Aji-3. Sztuczna inteligencja w ciele wyglądającego jak człowiek androida ma być towarzyszem rozmów i przechodzi właśnie swój etap testowy. Nieszczęśliwy wypadek sprawia, że potrzebne są części zamienne, a te dotrą dopiero za kilka dni. Na ten czas miejsce Aji-3 zajmie dziewczyna, na której podobieństwo robot został stworzony. W ten sposób Jo Ji Ah staje się mimo woli robotem, a czas spędzony wspólnie sprawia, że między dwojgiem młodych ludzi budzi się uczucie.

Tylko jak Kim Min Kyu ma wytłumaczyć sobie samemu fakt, że człowiek zakochał się w robocie, którego wszelkie odpowiedzi i emocje zostały wcześniej zaprogramowane?

W której chwili jest ten dobry moment by przyznać się do kłamstwa osobie, którą się pokochało? Jo Ji Ah znajduje się w pułapce, gdzie sekretu wyjawić nie może: naukowcy zostaliby oskarżeni o oszustwo, a alergia o podłożu psychicznym jeszcze bardziej się pogłębiła. Czy miłość i przyjaźń okażą się wystarczająco silne?

"I am not a robot" to moja 26 koreańska drama, która z całą pewnością znajdzie się na jednym z wyższych miejsc w podsumowaniu 2018 roku. Choć przyznać muszę szczerze, że nie jest to drama idealna, każdy jej odcinek zapewnia sporą dawkę humoru, a w tle rodzi się prawdziwie romantyczna opowieść. Z perspektywy czasu widz lepiej wspomina te odcinki, w których Jo Ji Ah musi udawać Aji-3. Sama sztuczna inteligencja istnieje tu także niezależenie i ma swoje kilka minut na początku i w finale opowieści, choć można by rozszerzyć także ten wątek - w obecnej wersji to niewykorzystany potencjał, którego tematykę prawdopodobnie podejmie drama "Are You Human Too?", emitowana pod koniec marca.

"I am not a robot"
Ilość odcinków: 32
Czas trwania epizodu: 35 minut
Emisja: 6 grudnia 2017 - 25 stycznia 2018
Nowe odcinki: środy i czwartki
Stacja: MBC
Podobna tematycznie: Strong Woman Do Bong Soon

Jak bardzo wyczekiwałam na kolejne odcinki "I am not a robot", tak teraz niezmiernie ciekawi mnie rozwój wydarzeń w "A Korean Odyssey". Choć z wątkami fantastycznymi, duchami i innymi bytami - równie poruszająca historia miłosna.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...