Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

poniedziałek, 29 października 2018

Słuchaj swojego serca - Kasie West

Źródło: Bookmark to the Future
"- A ty, Kate, jesteś gotowa? [...]
- A w ogóle kiedyś byłam?
Przez widownię przeszła fala śmiechu.
- Nie - przyznała Victoria.
- Ale ty i tak wciśniesz klawisz nagrywania."

"Słuchaj swojego serca" to podcasty na żywo i dziewczyna, która wcale nie chce ich prowadzić. Kate Bailey podejmuje się tego zadania aby udowodnić rodzicom, że wie dokładnie, co w życiu chce robić: przejąć rodzinną marinę i dalej ją prowadzić. Pragnie nadal mieszkać w miejscu, które kocha, a każdy czas wolny po szkole spędzać na jeziorze. Przybrana osobowość sceniczna przybiera jednak coraz to bardziej na sile i każe kwestionować wcześniej podjętą decyzję. Czy Kate posłuchaj swojej własnej rady by podążać drogą wskazaną przez serce?

Powieści Kasie West bardzo dobrze i szybko się czyta. Spędzony z nimi czas pozwala się zrelaksować i cieszyć lekturą. Z perspektywy wielu przeczytanych powieści tej autorki widać, że mają one podobny przebieg wydarzeń i po jakimś czasie wszystkie te indywidualnie przecież fajne wątki, miejsca, postaci i ich pasje, zlewają się ze sobą w jedno. Nie oznacza to, że książki te są nudne czy powtarzalne. Najlepiej zapamiętamy jednakże tylko tych kilka ulubionych.

W tle mamy tym razem konflikt dwóch rodzin. Kate i jej szkolny kolega Diego to zwalczająca się konkurencja. Czy kogoś, kogo ojciec stale próbuje wykupić ziemie twojej rodziny, można obdarzyć zaufaniem? Mogłoby się wydawać, że nie. Wszystko zmieniają tworzone wspólnie podcasty - forma zajęć dodatkowych w szkole.

"Kate, aż tak się tym nie stresuj. Sukces buduje się na porażkach."

Fabułę częściowo prowadzi do przodu tajemnicza tożsamość jednego z uczniów, dzwoniącego po porady miłosne. Przypuszczenia na temat tego, kto skrywa się pod romantycznymi wyznaniami, powoduje ostatecznie rozłam między najlepszymi przyjaciółkami. Finałem jest zaś dramatyczna w skutkach transmisja szkolnego podcastu na żywo. Trudno się dziwić jego rosnącej popularności. Forma taka jak podcast zapewniała uczestnikom każdej audycji (poza prowadzącymi) anonimowość. Nie wszystkie zapytania czy też problemy były natury miłosnej. Sporo z nich to sprawy szkolne. Kto nie chciałby zadzwonić i zlecić komuś (zupełnie za darmo) rozwiązania swojego problemu?

Im więcej dobrych rad udzielą bohaterowie, tym bardziej odnajdują swoją wartość, a w końcu także i samych siebie. Rosnąca popularność (dla Kate raczej w typie Katniss) trochę ich zmienia, ale i przygotowuje do podjęcia tej najważniejszej decyzji: nawet jeśli trudnej, to bardzo istotnej dla ich przyszłości.

To zdecydowanie lektura obowiązkowa dla fanów podcastów oraz czytelników Kasie West. Jej fani i tak nie mogą się powstrzymać przed zamawianiem kolejnych książek, zanim jeszcze pojawią się one na półkach. Pozostaje nam więc tylko dalej czytać i cieszyć się najlepszymi wątkami każdej z tych historii.

"Słuchaj swojego serca" - Kasie West
Wydawnictwo: Feeria Young
Typ: opowieść w jednym tomie
Wątki: podcast, rodzinna firma - marina
Wiek bohaterów: szkoła średnia - liceum
W kolejności: NR 22/2018/08/03 (534)

Czytaliście jakiejś powieści, w których występowałyby tworzone przez bohaterów podcasty?
Może widzieliście taki serial / film ?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...