Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

wtorek, 26 lutego 2013

Miejsca, których być może już nie ma

by Cris Ortega
Co sprawia, że decydujemy się sięgnąć po daną powieść ?
Czy w równym stopniu są to przepiękna okładka, intrygująca zapowiedź, dotychczasowy dorobek autora i zagraniczne rekomendacje ?
Wszystkie te elementy są ważne, jeden z nich może przeważyć i stać się tym ostatecznie decydującym. Najważniejszą rolę spełnia tutaj przeczucie.
Wszystkie jednak powyżej wspomnienie czynniki mają swój udział, kiedy trafiamy na zapowiedź powieści "Tam gdzie śpiewają drzewa".

Krok pierwszy - POZNAJCIE AUTORKĘ

Laura Gallego urodziła się 11 października 1977 roku. Mieszka w Alboraya, mieście położonym niedaleko Valencii, w Hiszpani.

Pisze od jedenastego roku życia. Właśnie wtedy rozpoczęła pracę nad swoją pierwszą powieścią - pisaną razem z jednym z przyjaciół. Książka ta nigdy nie doczekała się publikacji, podobnie jak jej kolejne dwanaście powieści, które napisała będąc nastolatką. Marzenie o byciu pisarzem jednak pozostało.

W wieku osiemnastu lat rozpoczęła studia z języka hiszpańskiego na Uniwersytecie Valencia. Trzy lata później pierwsza powieść doczekuje się publikacji.
"Finis Mundi" jest właściwie jej czternastą książką. To powieść dla starszej młodzieży z akcją osadzoną w średniowieczu, okraszoną elementami magii. "Finis Mundi" bierze udział w konkursie literackim (El Barco de Vapor), który zresztą wygrywa. Dzięki temu wyróżnieniu udaje się opublikować autorce swoją powieść po raz pierwszy.

Krok drugi - I JEJ KSIĄŻKI
Od tamtego czasu Laura nie przestaje pisać. Do tej pory ma na koncie ponad dwadzieścia książek, z czego większość to powieści dla starszej młodzieży z tematyki fantasy.
Najbardziej znana pozostaje trylogia "Memorias de Idhún", w samej Hiszpanii licząca sobie grono 100,000 czytelników.
Książki Laury przetłumaczone zostały na kilka języków, w tym angielski, francuski, niemiecki, włoski, portugalski, japoński i koreański.

Poza pisaniem Laura uwielbiam oczywiście i czytać. Najczęściej sięga po fantastykę i literaturę spodu znaku science fiction. Stara się śledzić aktualne trendy i stale odkrywać nowych autorów. Jej ulubiona książka pozostaje jednak taka same jak dwadzieścia lat temu - to "Niekończąca się opowieść" autorstwa Michael Ende.

Lubi także film, mangę oraz gry fabularne. W skrócie wszystko to, co opowiada ekscytującą historię, która sprawia, że sami zaczynamy śnić.

Na naszym rynku do tej pory ukazała się tylko jedna z jej powieści: "Kroniki Idhunu 1. Buntownicy" (Wydawnictwo Książnica).
Autorka ma na swoim koncie także powieści, które łączą w sobie fantasy i science fiction. Jedną z nich jest "Las hijas de Tara", powieść osadzona w świecie, gdzie manipulacje genetyczne, obecność android i mutantów sprawia, że ludzie znów zatęsknią za powrotem do natury - w tym świecie stłamszonej już przez technologię.

Krok trzeci - ORAZ MIEJSCA "Tam gdzie śpiewają drzewa"

Dwa oblicza lasu
Viana de Rocagrís może poszczycić się idealnym życiem. Jest jedyną córka księcia z Rocagrís. Następnej wiosny poślubić ma Robianem z Castelmar - młodzieńca, którego kocha.
Inwazji barbarzyńców odmieni wkrótce życie wszystkich mieszkańców królestwa Nortii i zakłóci plany bohaterki. Jedynym wyjście jest ucieczka, a wraz z nią przywiązanie większej wagi do legend Wielkiego Lasu - miejsca, gdzie, być może, potrafią śpiewać drzewa.

Powieść przetłumaczona została na język kataloński, francuski, włoski, portugalski, a teraz także i polski.
Uwielbiam legendy o miejscach, które być może już nie istnieją oraz bohaterach, którzy muszą odnaleźć najpierw w sobie samych wiarę bym tam móc kiedyś dotrzeć.

Krok czwarty i ostatni -  Cris Ortega
Autorem cudownych okładek jest  Cris Ortega - artysta także hiszpańskiego pochodzenia. Jego praca są niesamowite, bo wystarczy tylko na nie spojrzeć by ujrzeć głębię ukrytych za nimi opowieści. Pewnie wiele jego projektów jest wam już znanych, a by się o tym przekonać wystarczy odwiedzić jego stronę:
Spider's Soul lub profil na deviantART.


Poszukajcie tego zaczarowanego miejsca, jeśli macie ochotę i to szczególne przeczucie, że jest to powieść właśnie dla was. Książka już w sprzedaży.
Oficjalny jej OPIS dostępny na stronie Wydawnictwa DREAMS.

Wybrane informacje o autorce i jej książkach to moje tłumaczenie tekstu z oficjalnej Laury Gallego - powstało ono w tylko celach promocyjnych książki. Źródło: http://www.lauragallego.com/
Nie wyrażam zgody na jego kopiowanie bez mojej wiedzy. (Dz. U. z 2000 r. Nr 80, poz. 904)

8 komentarzy:

 1. Mam na tę książkę wielką ochotę. Również uwielbiam legendy, a opis intryguje, więc z chęcią sięgnę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeju! Ten post jest cudowny. Zacznij wyczekiwać listonosza, bo na milion procent dostaniesz książkę! :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie sporządziłaś tę zapowiedź. Jak najbardziej zachęca po sięgnięcie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chciałabym już wziąć się do lektury tej książki <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetny post. Książka i mnie ciekawi :) Może kiedyś wpadnie w moje łapki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. okładka! Zdecydowanie tutaj kusi mnie okładka.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem, kiedy, bo lista książek do przeczytania niebezpiecznie mi rośnie, ale z całą pewnością narobiłaś mi "smaka" na tę pozycję.

  OdpowiedzUsuń
 8. Cudowna zapowiedź. Zwłaszcza, że dotyczy naprawdę ciekawie zapowiadającej się książki :D

  OdpowiedzUsuń

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...