Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

piątek, 13 września 2013

W pomarańczu


Piper Kerman jeszcze do niedawna miała fantastyczne mieszkanie, kochającego faceta i obiecującą karierę przed sobą. Kiedy agenci federalni zapukali do jej drzwi z aktem oskarżenia, ledwo przypominała tę lekkomyślną, młodą kobietę, którą była tuż po ukończeniu Smith College.

Teraz jednak musi rozliczyć się z konsekwencjami swojego krótkiego, beztroskiego flirtu z handlem narkotykami i trafia do więzienia dla kobiet w Danbury, w stanie Connecticut. Jeżeli myślała, że choć w drobnym stopniu mogła przewidzieć, co ją czeka... cóż, grubo się myliła.

Serialowa Adaptacja:
Na podstawie książki powstał popularny serial produkcji Netflix
Rekomendacje innych autorów:
Uwielbiam tę książkę. Kompletnie mnie zaskoczyła. Jest to przekonująca historia ukazująca życie w federalnym więzieniu dla kobiet. To nie tylko spojrzenie na scenę wojny z narkotykami, jest to też historia bogata w humor i patos odkupienia. Nie spodziewałam się, że Piper Kerman w tak wspanialy sposób opisze miłość, współczucie i ukaże realia życia kobiet w więzieniu. To zaskakujący twist – te nawiązywane za karatami przyjaźnie, ukazanie delikatności społecznej. W końcu ta książka nie jest tylko o więzieniu, narkotykach, przestępczości czy sprawiedliwości, to – mówiąc wprost – pięknie opowiedziana historia o tym, jak niewiarygodne mogą być kobiety. Nigdy jej nie zapomnę
                                     – Elizabeth Gilbert, autorka Jedz, módl się, kochajRekomendacje wydawcy:
- Setki tysięcy sprzedanych egzemplarzy, miliony oglądających serial – teraz historia Piper porwie także i Ciebie! Przekrocz próg więzienia dla kobiet... 
- Zaskakująca, kontrowersyjna, niezwykle zabawna i przede wszystkim – prawdziwa! 
"Dziewczyny z Danbury" - Piper Kerman
W oryginale: Orange Is the New Black
Wydawnictwo: Replika
Stron: 360
Dział: literatura współczesna
PREMIERA: 24 WRZEŚNIA
Przeczytaj FRAGMENT

Konkurs dla bloggerów na stronie Wydawnictwa Replika.

4 komentarze:

  1. Zaczęłam oglądać serial i muszę przyznać, że wsiąknęłam - jest ciekawy, zabawny, ale i porusza niełatwe tematy. Jeśli będę miała okazję, to zajrzę do książkowego pierwowzoru.

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie miałam pojęcia ani o tej książce ani o serialu, ale teraz chciałabym i przeczytać książkę i prawdopodobnie będę oglądać serial, jak tylko skończę Once Upon A Time - który swoją drogą oglądam dzięki Tobie. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Sama nie wiem, co sądzić o tej pozycji. Poczekam na recenzje ;)

    OdpowiedzUsuń

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...