Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

czwartek, 25 grudnia 2014

Zaczytanych Świąt!

Nadszedł ten szczególny czas Świąt! Poza wyczekiwanymi potrawami i górami łakoci, nie może się on też rozpocząć bez listy planowanych lektur bądź też takich, które przybyły do biblioteczki na niedługo przed wolnym świątecznym. Oto mój różnorodny Stosik na Święta.

Pierwsza część pochodzi ze zbiorów biblioteki publicznej, w tym przypadku biblioteki wojewódzkiej, która zamówiła nowości do poszczególnych filii i dlatego właśnie zjeździłam prawie całe miasto by dotarły do mnie: "Szturm i grom" (Leigh Bardugo) oraz "Złoto głupców" (Philippa Gregory). Osadzona tak jakby w Rosji dawnych wieków (z udziałem magii) opowieść w tomie pierwszym "Cień i Kość" (OPINIA) może i mnie nie zaczarowała, ale zaciekawiła na tyle aby chcieć poznać kontynuację losów świata, gdzie ląd rozdziela morze cienia. Zawsze kusi możliwość poznania kontynuacji, tak więc czytam obecnie "Krucjatę" (także wypożyczona z biblioteki) i mam w planach "Złoto głupców". Rozpoczynający serię "Odmieniec" (OPINIA) może i nie podobał mi się aż tak bardzo, ale chcę dać szansę tej opowieści od Philippy Gregory.

Jedyny zakup własny na tym stosiku to "Cztery" (Veronica Roth) i choć wzbraniałam się od tych opowiadań, to w znaczącym stopniu uzupełniły mi obraz świata Niezgodnej. Dlaczego warto przeczytać ten dodatek do (obecnie ekranizowanej) trylogii można dowiedzieć się w tej RECENZJI.
Hit tego stosiku stanowi oczywiście Mara Dyer i jej "Przemiana" (Michelle Hodkin). Nie uwierzycie ale ten tom bohaterka zaczyna w bardzo podobnym miejscu, co pierwszą część trylogii (OPINIA)! Pojawia się też wątek (być może kolonialnych) Indii! Przedpremierowe wrażenia już wkrótce! Powieść czyta się bowiem lotem błyskawicy ;)

Tajemnicę natomiast nadal stanowią dla mnie tytuły "Impuls" (Eve Silver) oraz "Data ważności" (William Campbell Powell), gdyż znam je tylko z zapowiedzi... liczę jednak na opowieści pełne akcji - szczególnie w przypadku antyutopii.

Ten wielki tom to finał szwedzkiej serii Engelsfors (Mats Strandberg, Sara B. Elfgren). Ciekawa jestem jak się sprawi "Klucz" i jakie wrażenia pozostawi po sobie całość tej skandynawskiej trylogii (tom 1 - KRĄG).

Najbardziej aktualne wrażenia z lektury można też śledzić na Instagramie Zakładki. Macie już może jakiś zdjęcia z tegorocznych Świąt? Śmiało dodajcie linki w komentarzu! Co aktualnie czytacie w tym czasie? A może macie już rekomendacje odnośnie książek, które są na tym Stosiku?


Natomiast na najbliższy czas: ZDROWYCH, RODZINNYCH, CIEPŁYCH, RADOSNYCH I ZACZYTANYCH ŚWIĄT  życzy Cassin / Zakładka do Przyszłości ;)


12 komentarzy:

 1. Osobiście czekam na 'Przemianę'' i mam nadzieję, że czymś pozytywnym mnie zaskoczy.
  Dziękuję za życzenia i nawzajem-zdrowych, wesołych świąt!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nic nie czytałam z twojego cudownego stosika, dlatego życzę cudownych wrażeń, miłego czytania i wspaniałych, magicznych, zdrowych, pogodnych Świąt!
  Pozdrawiam!
  Sherry

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę miłego czytania tych cudowności i wszystkiego dobrego na święta!

  OdpowiedzUsuń
 4. "Cztery" czeka u mnie w kolejce na przeczytanie. Miłej lektury ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne książki!
  Wszystkiego dobrego na Święta!

  OdpowiedzUsuń
 6. O mniam! Miałam bardzo długą przerwę w czytaniu, więc jak patrzę na te stosy, to mi ślina do pasa wisi <3 Cudowności na Nowy Rok i wielu wspaniałych lektur! Ja dostałam pod choinkę bon do Empiku, więc będę się wyżywać tam w dniach najbliższych ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wesołych Świąt :)
  Miłego czytania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jakoś po słabej dla mnie trzeciej częsci Niezgodnej nie mam chęci brać się za "Cztery" chyba, że recenzje będą dobre :)
  http://marigoldslibrary.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Jestem bardzo ciekawa kontynuacji książki Bardugo ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Z książek na stosiku nie czytałam żadnej :( Za to wspominałaś o kilku tomach poprzedzających, które mam za sobą, np, Mara, Krąg... ;) Wspominam je miło i na pewno będę chciała poznać dalsze losy bohaterów. :)
  Miłej lektury.

  Pozdrawiam ciepło.

  OdpowiedzUsuń
 11. Cudowny stos :) Miłej lektury :)

  OdpowiedzUsuń

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...