Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

poniedziałek, 30 lipca 2018

Miłość i inne zadania na dziś Kasie West

Źródło: instagram/bookmark_to_the_future
Powiew bryzy znad oceanu przynosi wspomnienie poprzedniego lata, jednocześnie i nadejście kolejnych wakacji. Abby Turner wykorzystuje ten czas jako swoją kolejną szansę. Aby dostać się na prestiżowy kurs dla obiecujących artystów, licealistka musi poprawić jakość swoich obrazów - dodać im głębi. Jak dokonać tego w przeciągu jednych wakacji? Tak oto powstaje tytułowa "lista serca", której stworzenie i wykonanie zawartych na niej zadań ma pomóc Abby w polepszeniu swojego stylu. Na liście może już na starcie odhaczyć "złamane serce".

Dziewczyna zakochana w swoim najlepszym przyjacielu wyznaje mu uczucie, ale on to odrzuca, więc ona by go nie stracić, całość zmuszona jest zamienić w żart. Oto streszczenie wcześniejszej relacji Abby i Cooper'a. Jedno z zadań na liście mogłoby brzmieć: "Jak najlepszego przyjaciela przekonać do bycia w romantycznej relacji?". Tak jednak nie jest, bo Cooper stanowi część każdego dnia bohaterki. To z nim spędza ona najwięcej czasu, to dla niego Abby zawsze tam jest, czekając z transparentem na mecie po wygranym wyścigu po nadmorskich wydmach. Cooper więc nie dostrzega braku Abby. Co więcej, nie będzie się wzbraniał, jeśli jakaś inna ładna dziewczyna go zagadnie i da mu swój numer telefonu. Każda z przyjaźni, które miały się zakończyć, od początku miała swój termin ważności - wyznaczają go ludzie, którzy się zmieniają. Jak skończy się dla Abby i Cooper'a?

Kasie West to pewna inwestycja w historię, która czytelnika wciągnie i zauroczy. Jej bohaterki zawsze stają przed poważnym wyzwaniem, a dodatkowo już wcześniej w ich życiu nie brakowało kłopotów. Tak więc Abby to kolejna postać (podobnie jak w "Jej wysokość P." czy "To zdarza się tylko w filmach"), która nie może liczyć na swoją matkę (lęk przez wychodzeniem z domu), posiada za to niesamowitego dziadka. Jest to chyba pierwszy tak pozytywny i godny zapamiętania portret przedstawicieli trzech pokoleń - mieszkających razem, przekomarzających się (źródło humoru powieści) i wspierających, na ile tylko mogą. Ojciec Abby jest na misji, a każdy mieszkaniec domu Turnerów jest tego ciągle świadom, starając się codziennie zmagać z niepewnością losów bliskiej im osoby.

"Miłość i inne zadania na dziś" to opowieść o tym jak w tylko w czasie wakacji można zmienić siebie: poznać nowych ludzi i uczynić z nich swoich przyjaciół, rozwinąć swój talent i nauczyć się nigdy nie rezygnować z siebie, idąc na niechciany kompromis. Podczas gdy lekki styl i zwariowane sytuacje gnają akcję do przodu, pozostaje oczekiwać na zakończenie (dotychczasowe książki Kasie West wydane w Polsce to tylko opowieści w jednym tomie). Tam czeka finał historii bohaterów i pocałunek w labiryncie podziemnych ogrodów. Dla kogo będzie on zwiastował szczęśliwe zakończenie?

"Miłość i inne zadania na dziś" - Kasie West
W oryginale: Love, Life, and the List (Miłość, Życie i Lista)
Wydawnictwo: Feeria
Typ: opowieść w jednym tomie
Kategoria: bez wątków paranormalnych
Wiek bohaterów: wakacje rozpoczynające ostatni rok szkoły średniej
Fragment do przeczytania: LINK
Ilość stron: 416 (spora czcionka, lektura na dwa dni)

Chętnie zobaczyłabym powieści Kasie West jako zekranizowane filmy. A Wy? 

Dlaczego warto czytać książki Kasie West możecie przeczytać także na gościnnym wpisie u Camilleshade, gdzie pojawiły się specjalnie na taką okazję stworzone zdjęcia (także i moje)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...