Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

wtorek, 12 marca 2013

Dziewięć żyć - a każde z nich do stracenia


Zbliżają się właśnie urodziny Chloe, a ona ma dostać najbardziej spodziewany prezent - nowe życie.
Ujawniają się nieznane do tej pory umiejętności. Niesamowita szybkość i sprawność budzą w młodej dziewczynie poczucie siły i zachwyt nowymi aspektami rzeczywistości, jakie wkoło siebie teraz dostrzega.
Niestety jej wyróżniający się dar czyni z niej jednocześnie cel polowania i nawet dziewięć żyć może nie starczyć aby go ocalić - oraz wszystko i wszystkich, których kocha.

Serial o przygodach młodej spadkobierczyni dziedzictwa dziewięciu żywotów zadebiutował w wakacje roku 2011. Producentem była stacja ABC Family, znana z serii takich jak: 'Jane by Design' (opinia) czy 'Make It or Break It' (opinia). Stacja przeniosła już w podobnych odcinkowych ekranizacjach powieści : 'Pretty Little Liars' oraz 'The Lying Game'.

Adaptacja serialowa losów Chloe liczy sobie 10 odcinków. Niestety w najbardziej dramatycznym i niespodziewany momencie sezon został zakończony, nie doczekując się kontynuacji. Historia zdążyła zyskać spore grono fanów i to za ich pośrednictwem wysyłane są kolejne petycje z prośbą o przedłużenie serialu. Czy opowieść dokończy serial czy też adaptacja na dużym ekranie, czas pokaże. Trzymam mocno za to kciuki, gdyż polubiłam całą obsadę i od dwóch lat oczekuję na pozytywne wieści związane z tym serialem.
Jedyną okazją na poznanie dalszego ciągu oraz zakończenie jest przeczytanie książkowego pierwowzoru.
Do premiery pozostał już tylko tydzień.
Dla fanów Chloe King 20 marca to obowiązkowa data w kalendarzu premier marca.


Historia w odsłonie serialowej wiele zawdzięcza obsadzie. Już teraz wiem, że podczas lektury z całą pewnością będę widzieć Chloe jako Skyler Samuels, a Aleka w postaci Benjamina Stone'a.
Dzisiaj słowo o aktorach i postaciach, w których życie się wcielili.

Skyler Samuels (Chloe King) - aktorka, której nie znałam wcześniej ani nie widziałam później w innych produkcji z jej udziałem. Osobowość jednak tak przesympatyczna, że nie sposób nie polubić jej od pierwszej chwili. Chloe to w jej wykonaniu miła, dobrze ułożona młoda osoba, ale jednocześnie stanowcza i silna postać. Nowe zdolności i polowanie powoduje, że (jak w większości tego typu historii) bohater musi dokonać i w sobie zmiany. Chloe przy wszystkich traumatycznych wydarzeniach (utrata każdego życia będzie coraz to bardziej bolesna) stara się pozostać wierna temu, kim była przedtem.


Benjamin Stone (Alek Petrov) - mój zdecydowany faworty w tej opowieści. Chodziły słuchy, że starał się ostatnio o rolę "W pierścieniu ognia" (jako Finnick Odair) i tam także by pasował. Jako Alek dokucza Chloe w sposób ujmujący i ukazujący jego uczucia. Dla mnie wybór dość oczywisty, w porównaniu do Brian, ale zawsze starała się brać pod uwagę jednak uczucia Chloe.
Chloe i Alek to jedna z moich ulubionych serialowych par - mam nadzieję, że także książkowych.


Amy Pietz (Meredith King) - Chloe wychowuje się bez ojca, a jej relacje z matką są szczególnie silne. Bardzo ciepła więź, która będzie musiała wytrzymać próbę tajemnic - jak się okaże utrzymywanych z obu stron.


Alyssa Diaz (Jasmine) - postać kuzynki Aleka w swojej postawie i zachowaniu bardzo przypominała mi Isabelle z serii Dary Anioła. Obie bohaterki to bardzo silnej osobowości, a w tej postaci dostrzegłam cień młodej nocnej łowczyni. Właśnie ta siła często powoduje, że emocje uznają za słabość.


Grace Phipps (Amy) - wcieliła się w najlepszą przyjaciółkę Chloe. Obecnie można ją zobaczyć w 'Pamiętnikach Wampirów' (sezon 4) w roli córki zmarłego pastora, a dawnej podopiecznej Eleny z dzieciństwa. Bardziej zapamiętałam ją jednak z roli w "Dziewięciu życiach", miło jednak było rozpoznać ją w  obsadzie innej produkcji.


Grey Damon (Brian Rezza) - może to kwestia samego aktora, ale z dwóch konkurentów do uczuć Chloe, Brian nigdy nie zdobył mojej sympatii. Obu panów można zobaczyć we wcześniej powstałym serialu (także od stacji ABC Family) "10 Things I Hate About You". Może to książka bardziej wyjaśni naturę tego uczucia. Postać jednak ważna dla całości fabuły, bo ujawnia kilka informacji o nadchodzącym polowaniu.

"Dziewięć żyć Chloe King" to z całą pewnością serial, który powtórzę nie jeden raz. Nie mogę się doczekać by porównać znaną już mi opowieść z jej książkowym odpowiednikiem.
Jak przedstawia się wasza znajomość z Chloe ? Widzieliście już serial, a może czekacie na premierę ?

15 komentarzy:

 1. Czytałam książkę i podobała mi się, ale gdy chciałam obejrzeć serial, to wysiadłam już po 15 minutach... Zdecydowanie nie dla mnie. Aktorzy źle dobrani, a i przedstawienie tej historii wcale mi się nie podoba, więc nie dziwię się, że zaprzestali wtedy emisji xd

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekam na książkę z utęsknieniem :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oglądałam kilka odcinków serialu i choć podobał mi się, jakoś za nim nie szalałam, sama nie wiem co było powodem. Choć nie powiem film pełnometrażowy z chęcią bym obejrzała :) Moim faworytem jest jednak książka, drapieżna, mniej słodka wersja Chloe zdecydowanie bardziej mi odpowiada, widać jej kocią naturę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam serial i czekam na kontynuację, mam nadzieję, że w końcu będzie :D Na szczęście już niedługo wyjdzie książka, której się już doczekać nie mogę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja wolę najpierw przeczytać książkę, a potem dopiero brać się za serial, w wtedy jest lepsze porównanie. ^^

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na książkę, jeśli będę miała czas to i na serial się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 7. Szkoda, że serial wycofali. Miałam ochotę obejrzeć, ale rezygnacja z transmisji skutecznie mnie odstraszyła.

  OdpowiedzUsuń
 8. Serial oglądałam i żałuję, że został zakończony, szczególnie po TAKIM finale. Dopiero później dowiedziałam się o książce, zaczęłam czytać po angielsku, ale jednak dokończę już po polsku ;) Na szczęście premiera książki już niedługo! :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Uwielbiałam ten serial i Aleka ;) Nie mogłam uwierzyć, że go zakończyli i to jak sama już napisałaś W TAKIM momencie. Czekam na książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Oglądałam serial wraz z przyjaciółką, obie kibicowałyśmy Alekowi i obie byłyśmy złe, że serial skończono - w takim momencie! Strasznie się ucieszyłam, że w Polsce wydadzą książkę, nie mogę się już jej doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja się muszę za ksiażkę zabrać, serialu nie oglądałam i na razie nie obejrzę :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Słyszałam o serialu, niestety nie oglądałam, ale widzę, że będę musiała to nadrobić:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Książkę czytałam i była świetna, natomiast jeśli chodzi o serial to przebrnęłam przez pierwszy odcinek i podziękowałam. :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Już nie mogę się doczekać kiedy książka do mnie dotrze :D

  OdpowiedzUsuń

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...