Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

sobota, 12 marca 2016

W Morzu Ciekawostek: Co tam u seriali?

Właśnie rozpoczęła się przerwa świąteczna w emisji seriali. Część z nich powróci po świętach, część dopiero w nowych sezonach. Oto lista najciekawszych faktów dotyczących zbliżających się epizodów z serialowych światów.

#1 Twórcy serialu "The 100" (w przekładzie książkowym "Misji 100") udowodnili, że mają dobry pomysł na poprowadzenie tego sezonu. Ostatni odcinek przed serialową przerwą nie rozwiał wątpliwości... ani nie czyni też tego trailer. Akcja skupia się na Arce i przewrocie władzy... a tutaj takie szokujące fakty związane z wątkiem Miasta Świateł!  Sezon trzeci ma świetny zamysł fabularny z A.I. (Artificial Intelligence). Co rodzi wciąż tyle teorii!!! Gdzie jest to Miasto Świateł? A jeszcze ten wątek z pierwszym commander! W ilu procentach Lexa, jaką poznaliśmy, to Lexa a w ilu AI? Czy w chwili "wczepienia" czipu z symbolem osobowość osoby stopniowo znika, zastąpiona przez oprogramowanie AI - tak mocno nastawione na przetrwanie ludzkości? Komu teraz wszczepią czip? I starcie Alice konta Becca? Och, nie mogę się doczekać! 
Aż za bardzo polubiłam ten sezon, bo cały ten OTP jak Clexa wybaczyłam twórcom - a to spore ustępstwo z mojej strony, skoro jestem tak bardzo za Bellarke. Co do postaci Lexy, podobno taki krótki udział aktorki odgrywającej jej postać (przez zobowiązania wobec innego serialu - stale w emocji) miał wpływ na czas trwania wątku i to przesądziło o losach serialowej postaci (link).
Serial "The 100" powróci 31 marca epizodem 3x09 ("Stealing Fire Trailer" czy to nawiązanie do znanego "Catching Fire" - drugiej części "Igrzysk"?).

#2 Rewelacyjnie w sezonie drugim radzi sobie także spin-off dla serii "Arrow", a obecnie już w pełni samodzielny serial, czyli "The Flash". Historia powraca 22 marca z odcinkiem 2x16 o tytule "Trajectory" (trailer). Nazwa epizodu to także imię bohaterki, która obdarzona jest podobnym darem do Barry'ego... ale znalazła dla swojej super szybkości zupełnie inne przeznaczenie. Skoro wszystkie mosty są zamknięte między "Ziemią-1" a "Ziemią-2", to skąd pochodzi Trajectory? Czy przedostała się wcześniej (wysłana przez Zoom'a) czy po prostu nie jest z Central City i dlatego dopiero teraz pojawia się w fabule?

#3 To nie koniec wieści z tego serialowego świata. Właśnie pojawiły się szczegóły dotyczące przypuszczalnie kolejnego odcinka (2x17), w którym pojawią się postacie z pierwszego sezonu: będą to Hartley Rathaway oraz Eddie Thawne. Dawny uczeń Dr. Harrison'a Wellsa/Eobard'a Thawnea mógłby bez przeszkód wystąpić w fabule przyszłych odcinków, ale Eddie? Twórcy śpieszą z wyjaśnieniem: otóż dojdzie do kolejnej wyprawy Barry'ego do świata przeszłości. Nasz Flash wpadanie na pomysł by to od swojego dawnego mentora (o jakże niecnych zamiarach) nauczyć się, jak prześcignąć Zoom'a. To przecież Dr. Harrison Wells/ Eobard Thawne nauczył Barry'ego wszystkiego, co ten wie o super szybkości. W tym samym odcinku Iris będzie rozliczać swoją przeszłość by móc ruszyć w przyszłość ze swoim życiem - co wyjaśnia pojawienie się jej narzeczonego (nawet jeśli w innym odcinku czasowym). Barry nie dostanie się więc na Ziemię-2 do momentu crossoveru z.... Supergirl! (Źródło: Link)

#4 Zapowiadano, potem pojawiały się plotki, że pomysł jednak nie wypali... aż wreszcie jest! Znamy już datę premiery odcinka typu crossover. Tym razem zetkną się światy seriali "The Flash" oraz "Supergirl". Co wiemy już o fabule tego specjalnego odcinka? Pojawi się 28 marca i będzie nosił tytuł "World’s Finest". Światy Kary to dla Barry'ego oczywiście alternatywna rzeczywistość - czy będzie nosiła jakąś nazwę... tak jak Ziemia-2? Tego jeszcze nie wiadomo. Co jest już znane to fakt, że Barry pomoże Supergirl w walce z jej wrogami (Silver Banshee i Livewire... która mi przypomina Killer Frost z elektrycznymi mocami) by znaleźć sposób na powrót do swojego świata. Kira i Barry mają podobne osobowości... nie mogę się doczekać ich spotkania! Być może też z czasem Supergirl zawita do świata The Flash... tak bowiem działa crossover - w obie strony podróży między serialami. Szansa na kolejny sezon "Supergirl" też się z tym faktem pojawia... choć serial jest ciekawy, to daleko mu jeszcze do poziomu emocji z "The Flash" - ale trzymamy kciuki, bo kolejne zwiastuny zapowiadają coraz lepsze odcinki - trailer dla Supergirl 1x16 czyli odcinka Falling (Źródło: Link)

#5 Na antenę wróciło ONCE (Dawno, dawno temu) z mocą greckiej mitologii. Pierwszy odcinek był tylko wstępem, ale kolejny zapowiada się o wiele bardziej emocjonująco. Do akcji wkraczają bowiem Herkules i Megara . Czy bohaterowie już się spotkali i zdążyli w sobie zakochać, a potem rozdzieliły ich podziemia Hadesu? A może do ich spotkania jeszcze nie doszło?
Nie ma jednak wątpliwości, że labirynt podziemnych korytarzy (z których nie sposób uciec) bardzo nastrojowo przypomina klimaty znane z książkowego świata "Podwieczności", co już zwiastuje dobre emocje. Więcej znajdziecie w klipie promocyjnym (Sneak Peek "Labor of Love").

#5 Jakże ciekawie zapowiada się też nadchodzący epizod (1x10) "Shadowhunters", w którym bohaterowie wyruszają do alternatywnej rzeczywistości! Dzięki temu pojawią się dwa sławne kotki, znane dobrze fanom książkowych Darów Anioła (widoczne w tym sneak peek, gdzie Magnus wróży Clary z kart). Tutaj także wersja rodziny, w której Valentine i mama Clary tworzą szczęśliwy dom... co może pozwolić bohaterom znaleźć klucz do przezwyciężenia swojego wroga w przyszłości. Przez moment myślałam już, że ślub, gdzie na kobiercu ślubnym staną Alexander i Lydia Branwell, to też część tego alternatywnego świata... ale nie ma szans, to odcinek 1x12. I mimo iż Izzy przepięknie prezentuje się w złotym kolorze, a Cisi Bracia wyprawiają całkiem fajne imprezy okolicznościowe to... szkoda mi Lydii - mimo iż nie podejmuje dobrych decyzji, to jej obecność przypomina o Branwell'ach z TID... a skoro będzie w serialu Malec, to nie ma szans by Lydia Branwell wyszła z tego bez szwanku. Nocni Łowcy w produkcji ABC (teraz Freeform) bardzo odbiegają od książek... ale co zrobić? Ważne, że mamy "Shadowhunters" co tydzień w nowych odcinkach.

#6 Kiedy wraca Teen Wolf w nowym sezonie? To odwieczne pytanie, które muszą zadawać sobie fani, kiedy obejrzą finałowy odcinek. "Teen Wolf" zwykle powraca na wakacje, więc wówczas trzeba go wyczekiwać. Jest już co prawda zwiastun (link), ale trudno coś się z niego dowiedzieć, poza tym iż gogle znów będą w użyciu... tak jak jeden z eksperymentów doktorów, który wyszedł z maszyny. Taki happy end jak końcówka sezonu piątego rzadko się zdarza. Muszę przyznać, że na większą realizację wątku Marie-Jeanne Valet (czyli przypomnienia Allison Argent) bardzo liczyłam. Przynajmniej bohaterowie dowiedzieli się o jej podobieństwie do swojej Allison, choć można było całość urządzić w trybie retrospekcji, którą ogląda się na żywo... a nie tylko o niej słyszy. Sezon szósty ma się skupić na relacjach dwóch głównych bohaterów tego show: będą to Stiles i Lydia. Czy wróci Theo? Zakończenie jego wątku celowe jest takie, aby postać można było przywrócić w przyszłości - ale to tylko jedna z opcji. (Źródło: Link)

#7 Kolejne sezony to zawsze troszkę tajemnicy. Stacja CW ogłosiła już jednak, że rok 2016/2017 będzie czasem bezpiecznym dla serii takich jak: "The Flash" (sezon 3), "Arrow" (sezon 5) czy "The 100" (sezon 4). Na liście znalazły się także: "DC’s Legends of Tomorrow" (sezon 2), "The Vampire Diaries" (sezon 8) czy "Reign" (sezon 4). Najbardziej cieszy mnie chyba z tej listy "The Flash" oraz "The 100" - to serie, w których fabułę bardzo się wciągnęłam i cieszę się, że twórcy tych historii zyskają szansę by opowiedzieć dalsze losy bohaterów. (Źródło: Link)
Izzy jedna ma poszanowanie dla tradycji i wkłada odpowiedni kolor do ceremonii ;)
Które seriale śledzicie? Jakich nowości z serialowych światów wyczekujecie najbardziej?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...