Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

czwartek, 10 września 2015

W Morzu Ciekawostek: Czekając na Jesień

Coraz częściej deszcz za oknem, choć czasem i tęcza, ale prawda jest taka, że nadchodzi jesień. Nie tylko ciekawe premiery książek będą nas rozweselać w tym czasie, ale i całkiem nowy Jesienny Sezon Serialowy. Znacie już daty powrotów ulubionych seriali? Oto lista najbardziej wyczekiwanej siódemki (całkiem subiektywna).

Serialowe wznowienia i jesienne premiery:
28.09.2015 - "The Black Swan" - Once Upon a Time 5x01
07.10.2015 - "The Man Who Saved Central City" - The Flash 2x01
08.10.2015 - "Green Arrow" - Arrow 4x01
09.10.2015 - The Vampire Diaries 7x01 (oglądam z przyzwyczajenia i dla kilku świetnych aktorów)
10.10.2015 - Reign 3x01
20.10.2015 - "Halloween Special" - Stitchers 1x11 (odcinek specjalny)
03.11.2015 - "Stronger Together" - Supergirl 1x02

Dawno, dawno temu - ONCE    SEZON V   - REINTERPRETACJE BAŚNI
Jak zawsze sporo atrakcji czeka na mieszkańców Storybrooke, kiedy Wybawczyni od klątwy (i to nie jednej) zmuszona będzie zmierzyć się z ciemnością w najczystszej postaci. Czy w byciu złym można odnaleźć także pewien rodzaj wolności od wcześniejszych zobowiązań? Jak poradzi sobie Emma jako The Dark One? A co ważniejsze jak upora się z tym cała reszta? Odpowiedzi w sezonie piątym - serialu bazującego na baśniach - bohaterowie będą szukać w Camelocie. Ale spokojnie, gdyż zapowiadają się i inne motywy, a na pierwszy ogień pójdzie Merida Waleczna. Inne ciekawostki na temat tego sezonu przedstawiono TUTAJ.

The Flash - SEZON II  - SUPERBOHATEROWIE
Najbardziej ze wszystkich jesiennych premier oczekuję powrotu tego serialu. Początkowo jedynie spin-off, teraz zaczął żyć swoim własnym (niezależnym od Arrow) życiem i zebrał własnych fanów. Co stało się z Central City? Czy bohaterowie znajdą się w alternatywnej linii czasu? A może to dotychczasowe wydarzenia stanowiły właśnie taką inną wersję wydarzeń... jakiejś innej rzeczywistości? Tyle pytań! Tyle odpowiedzi! W podróży w ich poszukiwaniu towarzyszyć będzie nam oczywiście Barry Allen oraz Team S.T.A.R. Labs. Ciekawostki o tej serii zebrano już TUTAJ.

Arrow - SEZON IV - SUPERBOHATEROWIE
Z wszystkich dotychczasowych sezonów tego serialu największym szacunkiem nadal darzę sezon pierwszy. Kolejne oglądałam po części ze względu na dobrą akcję, ale głównie ze względu na swój OTP, czyli Olicity. Ciekawi mnie sam fakt, czy superbohater może porzucić swoje poprzednie życie i zacząć żyć... tak po prostu normalnym i spokojnym życiem. Kiedy jedni bohaterowie są na urlopie, rodzą się (z konieczności) inne nowe miejskie legendy, obrońcy i mściciele.

DC's Legends of Tomorrow  - SEZON I -   SUPERBOHATEROWIE
Nie jest to jakaś obowiązkowa produkcja na mojej liście, ale oglądać będę ze względu na możliwy crossover głównie z serialem "The Flash" lub "Arrow" (w tej właśnie kolejności). Co kusi do poznania tego serialu samego w sobie to wątek podróży w czasie, jaki ewidentnie musi tam nastąpić. Jeśli zaś o zawirowania czasoprzestrzenne chodzi, nigdy nie powiem "nie" :) Kiedy w emisji? Prawdopodobnie na początku przyszłego roku. Być może w niesławnej przerwie w emisji rozpoczętych sezonów jesiennych.

Reign - SEZON III  - HISTORYCZNA FIKCJA
Bardzo alternatywna wersja losów Mary we Francji, podczas gdy Anglia ostrzy sobie zęby na przejęcie Szkocji. Sezon trzeci ma orbitować wokół postaci największej rywalki Mary - aktualnej królowej na angielskim tronie (która tym razem raczy pojawić się w serialu osobiście). Widać już, że równie często co we Francji będziemy bywać i w Anglii. Tymczasem po wakacjach z serialem takim jak "Outlander" zamarzyłoby się jeszcze więcej... ale Szkocji.

Supergirl  - SEZON I   - SUPERBOHATEROWIE
Pierwszy odcinek tego jesiennego show właściwie już wyciekł do sieci, ale... tylko zwiększyło to oczekiwanie na kolejne epizody. Z uniwersum "Flash" oraz "The Arrow" to kolejny nowy serial, tylko już nie od stacji CW lecz CBS (producentem jest nadal ta osoba = odpowiedzialna za serialowe przygody Barry'ego), któremu poprzeczkę stawiam bardzo wysoko. Mam wrażenie, że Kara to bohaterka w typie Barry'ego (nie to nie mój OTP, przecież jest SnowBarry) - osoba z bardo empatycznym podejściem, ale i przez to lżejszym klimatycznie serialem. Jak sezon zapowiada pierwszy odcinek opisano TUTAJ.

Stitchers  - SEZON I   -   Z POGRANICZA NAUKI
Październikowy odcinek specjalny to co prawda nie kolejny sezon serialu (choć ten i tak jest już potwierdzony), ale kontynuacja finału pierwszej części tej serialowej opowieści. Stitchers wejdzie w tym roku w skład ramówki stacji ABC Family na okres poprzedzający bezpośrednio Halloween. Serial opowiada o osobach dorosłych (już po studiach), które zgromadził razem przy pracy pewien projekt i metoda (także śledcza) w trakcie prób... by móc uzyskać dostęp do wspomnień osób, których sprawy w normalnym toku zamknięto by bez wyjaśnienia. Dlaczego warto zakochać się w tym serialu można przeczytać TUTAJ - w formie 10 ciekawostek, które zaprezentują ten serialowy świat.
Cykl "W Morzu Ciekawostek" pojawi się zawsze w okresie premiery pierwszego epizodu nowych sezonów.


Jakich seriali wypatrujecie już na horyzoncie? Może czekamy na te same tytuły? 
A może czekacie na jakieś zupełnie inne z serialowych opowieści?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...