Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

środa, 26 czerwca 2013

Wakacyjne plany czytelnicze [z Dreams]

To już drugi z serii stosik tematyczny wg wydawnictw, a pierwsza część moich planów na wakacje tego roku.

W swoich wakacjach czytelniczych mam jeszcze zaplanowane:
- Freak City  [LC]
- Spojrzenie Elfa  [LC]
- Urojenie

Dodatkowych propozycji (wśród zapowiedzi) na wakacyjną lekturę jest wiele:

Poznałam już styl Mirjam Mous w jednotomowej opowieści "BOY 7". W lipcu zapowiada się kolejna powieść tej autorki - "Password". Thriller na wakacje idealny.

Mick, wchodząc do pokoju swego najlepszego przyjaciela Jerro, dostrzega, że ten leży nieprzytomny. Szybko powiadamia pogotowie. Ponieważ nie należy do rodziny, nie wolno mu towarzyszyć przyjacielowi w karetce. Lecz gdy chwilę później w szpitalu chce się czegoś o nim dowiedzieć, spotyka go coś osobliwego.
Na Stefana czeka pod szkołą nieznany mężczyzna. Chłopiec mu nie ufa, więc odchodzi. Czego ten facet od niego chce? Stefan rozpaczliwie próbuje zgubić śledzącego go człowieka.
Życiorysy trzech chłopców splatają się ze sobą w szczególny sposób. Przedziwne wydarzenia następują jedno po drugim, a Jerro i Stefan znajdują się w wielkim niebezpieczeństwie natomiast Mick dochodzi do szokującej prawdy...

Gdzie można spędzić lepsze wakacje niż nad morzem ? Będzie można tam usłyszeć "Morza szept". Lektura tym ciekawsza, że to literatura niemiecka.

Jako morska istota pewnego dnia przed Elodie pojawia się Gordian. Tajemniczy. Magiczny. Oszałamiający. Odtąd nie może przestać o nim myśleć, o jego turkusowo-zielonym spojrzeniu, jego dłoniach, które dotykają jej z zaciekawieniem. I zaczyna się domyślać, jakie tajemnice rzeczywiście kryje w sobie ocean i jak bardzo jej osobiste przeznaczenie jest związane z mrocznymi legendami Wysp Normandzkich.
Upojna saga miłosna z zapierającym dech w piersi krajobrazem wybrzeża wyspy Guernsey w tle – wstęp do porywającej morskiej trylogii.


Planowana jest też dalsza przygoda z mitem, czyli kolejne perypetie Gwen Frost. Tym razem cel misji został już nakreślony i rozpoczynają się poszukiwania potężnego artefaktu.

W Akademii Mitu wszyscy znają mnie jako Gwen Frost, Cygankę, która dzięki psychometrii jest w wstanie znaleźć zgubę i która chodzi z Loganem Quinnem, najbardziej atrakcyjnym chłopakiem w szkole. Gorąco pragną mnie zabić żniwiarze chaosu. Żniwiarze to wcielone zło. Zamordowali moją mamę. Dlaczego uwzięli się jeszcze na mnie? Okazuje się, że mama przed śmiercią schowała sztylet z Helheimu, artefakt obdarzony wielką mocą, a oni daliby wszystko, żeby go zdobyć. Wydaje im się, że znam miejsce jego ukrycia – tymczasem to nieprawda i moja magia nie przydaje się do poszukiwań. Wiem jedno: żniwiarze mi nie darują. Czeka mnie walka o życie.

Nigdy nie mogę sobie odmówić lektury, gdzie czeka opowieść o dwóch, równoległych światach, a taka właśnie historia zapowiada się we "Wszechświatach".

Według teorii wieloświatów, istnieje nieskończona liczba światów, jak i nieskończone są możliwości naszego w nich istnienia. Przypuszcza się, że te rzeczywistości nie komunikują się wzajemnie.
Alex mieszka w Mediolanie, a Jenny w Melbourne. Cienka nić od zawsze wiąże losy tych dwojga – telepatyczne rozmowy, które odbywają bez uprzedzenia, w stanie nieświadomości. Aż do chwili, gdy zdecydują się na spotkanie i odkrycie prawdy, która całkowicie zmieni ich egzystencję, niszcząc wszelkie pewniki świata, w którym żyją.


Niedawno miała też swoją premierę kolejna część serii Wiatr - Jaskółczy lot. To dalsze losy Grety, Emmy i Luci, a także tajemniczego Anselma - chłopaka, który potrafi odczytywać sekretne wiadomości pisane światłem na wietrze.Seria szczególnie spodoba się młodszej młodzieży oraz starszym, którzy cenią sobie klimat Wiecznego Miasta, gdzie rozgrywa się akcja.

Mieliście już okazję czytać któreś z książek tego wydawnictwa ? 
Które z nich uważacie za najlepsze lektury ?
Do tej pory udało mi się przeczytać 11 książek (ich LISTA)z oferty wydawnictwa Dreams - najlepsze to z pewnością jednotomowa powieść na wzór baśni "Tam gdzie śpiewają drzewa" oraz cykl o Gwen Frost. Nie zapomnę też opowieści "Baśniarza".

A może macie już w swoich wakacyjnych kalendarzach premier jedne z propozycji Dreams ?

26 komentarzy:

 1. Czekam na Wszechświaty. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja czekam na Gwen i Morza szept i Wszechświaty :)
  Ślicznie Twój stosik wygląda :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja od Dreamsów czytałam na razie Dotyk, ale ile okładki powalają! Liczę, że moje "zamówienie" zostanie zaakceptowane i już niedługo będę się delektować kolejnymi ich tytułami ;) Tak naprawdę większość dotychczas wydanych + ich zapowiedzi to moje "must have" ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszędzie dreams :D Szczęście, że uwielbiam to wydawnictwo ^^ Z chęcią przeczytałabym "Morza Szept" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszechświaty są całkiem kuszącą propozycją.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wszechświaty są całkiem kuszącą propozycją.

  OdpowiedzUsuń
 7. Tam, gdzie śpiewają drzewa uwielbiam♥ naprawdę fenomenalna książka!:)
  Dzisiaj Paj7 z wydawnictwa potwierdziła, że podeśle mi Boy 7 oraz 2 tomy z serii Wiatr. ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Próbowałam Mous, ale naprawdę zupełnie mi to nie odpowiadało. Nie moja stylistyka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Miłego czytania! :)
  Jestem ciekawa Freak City. :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ależ Ci zazdroszczę tego cudnego stosiku. Przeczytałabym absolutnie wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja z pewnością skuszę się na kolejną część o Gwen Frost. Jak na razie czytałam tylko pierwszą część, ale mam ochotę na więcej.

  OdpowiedzUsuń
 12. "Tam, gdzie śpiewają drzewa" czytałam - świetna książka. Boy 7 czeka na półce.
  Miłego czytania!:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Stosik naprawdę bardzo zacny :D Miłej lektury :D

  Co do zapowiedzi to z niecierpliwością czekam na trzy ostatnie tytuły :D

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetne zapowiedzi ma wydawnictwo Dreams. Szczególnie chciałabym poznać "Password" i "Morza szept".

  OdpowiedzUsuń
 15. Każdy stosik zawsze cieszy serce i oczy :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Uhuhu szaleństwo ;) Miłego czytania zatem!

  OdpowiedzUsuń
 17. wspaniały stosik naprawdę zazdroszczę :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Wszechświaty zapowiadają się ciekawie, jeśli lubisz historię o dwóch równoległy światach to polecam serial Fringe : Na granicy światów. Może ci się spodoba :D

  OdpowiedzUsuń
 19. "Wszechświaty" zapowiadają się ciekawie, jeśli lubisz historie o dwóch równoległy wszechświatach to polecam Ci serial Fringe: Na granicy światów. Mam nadzieje, że zapałasz do niego takim entuzjazmem jak ja :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Witaj, nominowałam Cię do blogowej zabawy :)

  http://domowa-biblioteczka-drrim.blogspot.com/2013/06/liebster-blog-po-raz-kolejny.html

  OdpowiedzUsuń
 21. Ja nie miałam jeszcze okazji czytać którejś z książek tego wydawnictwa. Poczekam na Twoje recenzje :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Mam ochotę na praktycznie wszystkie wymienione przez Ciebie książki, no zbankrutuję chyba kiedyś. ;) Miłego czytania! :)

  OdpowiedzUsuń

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...