Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

poniedziałek, 29 września 2014

Zima w Storybrooke

Już dzisiaj możliwy jest powrót do Storybrooke! Rozpoczyna się sezon czwarty tej magicznej (dosłownie) i jakże baśniowej serii. Oto kilka ciekawostek (5), dotyczących fabuły tego sezonu, a zebranych jeszcze przed obejrzeniem premierowego odcinka :)

1. Część tematyczna "Krainy Lodu" (FROZEN) będzie liczyć 11 odcinków. Tajemnicą jeszcze pozostaje, co kryje druga połowa sezonu czwartego, ale może być do wątek silnie związany z serią spin-off serii czyli "Krainą Czarów", jakoże wystąpi Will z tamtejszej obsady. W przypadku drugiego sezonu pierwsza połowa to wyprawa do Nibylandii, druga zaś obecność postaci z Krainy Oz.

2. Debiutują nowe postacie w baśniowej rodzinie, czyli Elsa, Anna and Kristoff. Producenci ONCE rozpoczynają opowieść tam, gdzie pozostawił ją Disney. Twórcy zapowiedzieli obecność nikczemnego księcia Hansa i jego braci.

3. Jak Elsa znalazła się Storybrooke ? Fani "Dawno, dawno temu" wiedzą to z finałowego epizodu sezonu trzeciego. Emma i Hook nie domknęli portalu czasowego, przez który wrócili z małej wyprawy do przeszłości. Na pozór nic się nie zmieniło, ale ich wizyta nie pozostanie bez konsekwencji, jak można by na początku liczyć.


4. Jennifer Morrison, filmowa Emma, powiedziała, że obecność Anny, Elsa i całego świata "Krainy Lodu" otworzyła fabułę opowieści na nowe możliwości bohaterów, którzy być może w innym wypadku by ich nie odkryli. Samą Emmę i królową Arendelle połączy nieprawdopodobna nić przyjaźni. Niepokojące przybycie Elsy do Storybrooke wprowadzi chaos i utrapienie w postaci groźnego lodowego potwora (ale to już wiemy po pierwszym odcinku).

5. Jennifer dodała, że Elsa stanie się dla Emmy bardzo ważną osobą, ze względu na to, jak wiele mają ze sobą wspólnego (tak, nawet ja już widziałam jak to zostało nazwane - Frozen Swan). Obie postacie to osoby o mocach, których do końca nie rozumieją, a tym samym nie mogą ich kontrolować. Co więcej, obie znają uczucie odrzucenia i bycia złe zrozumianym przez większość swojego życia. Będzie to pierwszy raz kiedy Emma znajdzie kogoś, kto całkowicie rozumie jej sytuację i to, przez co przechodzi. Śnieżka nie będzie za bardzo przekonana do tej przyjaźni. Tutaj taki małe odejście od ONCE na rzecz ciekawego materiału filmowego (są napisy po angielsku).
Jak podkreślono jasno, Elsa prezentuje zupełnie inny model bohaterki, po który też często już wcześniej sięgali twórcy ONCE - idealnie więc wpasowuje się w klimat serii.

Wrażenia z pierwszego odcinka "A Tale of Two Sisters" (Opowieść o Dwóch Siostrach)
"Kraina Lodu" to hit zeszłego roku, a z dopisywaniem dalszych losów bohaterów muszą się wiązać spore oczekiwania. Pierwszy odcinek nie zachwyca, ale znam już ONCE na tyle dobrze by wiedzieć, że wkrótce się rozkręci. Może nie było też takiego zaskoczenia, ponieważ parę kluczowych scen dla tego epizodu już wcześniej udostępniono.

A.) Co słychać u starych znajomych?
Widzieliśmy rozmowę Emmy i Hook'a (Captain Swan!), ale już nie pocałunek w lesie. Pokazano jak Regina reaktywuje swoje zwierciadło, lecz już nie wynik jej rozmyślań. Wreszcie o wiele bardziej zainteresowano się książką, a właściwie księgą baśni, która spisuje los (a także i przeznaczenie) wszystkich postaci. Kto jest jej autorem? Jeśli ktokolwiek ma szansę się tego dowiedzieć, to zrobi to jak najszybciej Regina.
Jest jeszcze nasza para na miesiącu miodowym i piękna scena znana z "Pięknej i Bestii", ale pan Gold znów namieszał, a Elsa wpadając pod jego nieobecność do jego antykwariatu już zdążyła zebrać na to dowody.
I jeszcze ten dom na obrzeżach, gdzie Belle i Gold obecnie się znajdują... niby nowa lokalizacja, która pojawiła się po ostatniej klątwie, ale... mi się skojarzyło z domem Kapelusznika!

B.) Co słychać w Arendelle?
Przygotowania do ślubu zostają przerwane (to było w 100% do przewidzenia), a niespodziewanie tym razem wyrusza z królestwa Anna. W czasie przygotowań siostry odnalazły bowiem dziennik, który wyjaśnia, dlaczego ich rodzice popłynęli tamtego dnia prosto w sztorm. Władcy Arendelle chcieli szukać odpowiedzi w Misthaven, które okazuje się być "nazwą zewnętrzną" dla Zaczarowanego Lasu! To może być ciekawy zwrot w opowieści, szczególnie, że nie wiemy nic o tym (podobnie jak Elsa) co się stało z Anną. I jak doszło do uwięzienia Elsy? Wygląda na to, że zarówno Gold jak i Regina muszą się nadal tłumaczyć z czasów swojej przeszłości - a może ta nadal trwa?

C.) Motywy z FROZEN
Nie tylko mieszkańcy Arendelle, jak się okazuje, są źródłem motywów rozpoznawalnych dla tych, którzy znają dobrze "Krainę Lodu" . Chociażby scena z udziałem Reginy i Emmy (pokazane poprzez ścinę i zamknięte drzwi) to taki bezpośredni transfer - nawet ujęcia się identyczne. O wiele więcej jest zabawy z ONCE, jeśli widziało się (i dość dobrze pamięta) FROZEN.

Tutaj zapowiedź następnego odcinka i kolejnych motywów znanych z "Krainy Lodu", czyli np. uderzenia chłodu prosto w serce.
Czyżby to był początek tej zapowiadanej przyjaźni Elsy i Emmy?

Dajcie znać jakie są Wasze wrażenia po pierwszym odcinku FROZEN in Storybrooke ;)

4 komentarze:

 1. Muszę w końcu nadrobić zaległości z tym serialem, bo moja ciekawość ciągle rośnie. :P No i tyle osób go poleca :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Przede mną jeszcze pierwszy odcinek nowego sezonu, nie mogę się już doczekać <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbia OUAT. W ogóle baśniowe klimaty są jak najbardziej dla mnie. Ściągnęłam sobie już 1 odcinek 4 sezonu, ale jeszcze go nie oglądałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Też oglądam serial "Once upon a time" i mam nadzieję, na świetny sezon z bohaterami z Krainy lodu! Byłam zawiedziona Nibylandią, ale bohaterzy z Krainy Oz już wszystko naprawili, więc liczę na kolejny dobry sezon :)

  OdpowiedzUsuń

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...