Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

piątek, 8 stycznia 2016

W Morzu Ciekawostek: Maid of Gévaudan (Teen Wolf)


Crystal Reed powraca do serialu "Teen Wolf". Nie ma sensu ukrywać, że była to jedna z moich ulubionych postaci w tej telewizyjnego opowieści. Allison Argent należała do rodziny łowców. Występowali oni przeciwko tym z paranormalnego świata, którzy przekraczali granice, zagrażając niewinnym. Cokolwiek by to nie było (a w świecie Teen Wolf jest tego sporo), łowcy podejmowali się zadania. Allison początkowo nieświadoma swojego dziedzictwa, z czasem przejęła rolę... ale zawsze pozostała po stronie przyjaciół - Scotta i jego stada. Oto dziesięć informacji, które przybliżą powrót aktorki w piątym sezonie serialu.

JEŚLI NIE ZNACIE JESZCZE SERIALU "Teen Wolf" -> poprzedni odcinek cyklu

#1 Kiedy Allison zniknęła z opowieści (heroiczne poświęcenie - końcówka trzeciego sezonu), oświadczono, że nie wróci już do obsady. Decyzja była podjęta w porozumieniu z reżyserem. Pomimo tego imię Allison pojawiło się ponownie (jako hasło do listy z nazwiskami). Fani zyskali nadzieję, że może postać powróci jako duch. Coś musiało w tym zwiastunie jednak być, skoro aktora pojawi się w historii raz jeszcze.

#2 Epizod, w którym wystąpi Crystal Reed, zostanie wyemitowany 23 lutego 2016  (premiera USA) i będzie nosił tytuł "Maid of Gévaudan". Powrót Crystal nie oznacza powrotu Allison. Aktorka wcieli się w rolę jednego z przodków linii Argentów - dziewczynę imieniem Marie-Jeanne Valet. Oczywiście będzie to epizod oparty na zasadzie flashback, jednak z o wiele większym natężeniu takich przeskoków do przeszłości niż miało to miejsce do tej pory w "Teen Wolf".


#3 Tajemnicy nie stanowi za to fakt, że Reed była niechętna do ponownego grania Allison. To nie problem przywrócić do życia bohatera w tak naładowanym nadnaturalnymi zjawiskami mieście jak Beacon Hills. Dzieje się to nagminnie. Są jednak bohaterowie tacy jak Stiles Stilinski, jego ojciec szeryf, mama Scotta (pielęgniarka) - zwyczajni ludzie. Ta grupa nie ma kolejnej szansy. Reed podkreślała jeszcze, że nie chce splamić heroicznego poświęcenia Allison poprzez przywracanie jej do fabuły historii w jakiejkolwiek formie. Otrzymała jednak telefon - odnoście zalążka tego, co miała stanowić "Maid of Gévaudan"- i odegraniu takiej historii już nie mogła się oprzeć.

#4 Miejscem akcji zapowiadanego wątku (historycznego) jest Francja około 1700 roku. Sama aktorka chciała zagrać w epizodzie, który dotyczyłby dawnych czasów. Troszkę zagrano na jej emocjach, proponując jej taką właśnie rolę. Crystal Reed lubi wyzwania związane z innymi akcentami i kulturami, a w czasie rozmowy usłyszała jedynie, że historia na być oparta na legendzie "Maid of Gévaudan". Podanie to było jej już znane, więc zgodziła się na początku telefonicznej rozmowy.

#5 Epizod historyczny będzie ściśle związany z aktualnymi (w stanie kryzysowym) wydarzeniami jakie w tym sezonie dotknęły Beacon Hills (w skrócie: mieścina leży na przecięciu linii... które przyzywają paranormalne istoty i tak co sezon nowy nalot). Pokonać Bestię z Gévaudan, którą wskrzeszono w mieście Scotta i jego paczki, może pomóc znajomość przeszłości i tego jak Marie-Jeanne Valet stawiła jej czoła w 1765 roku.

#6 Sama Marie-Jeanne Valet była dziewczyną z ludu, która wolała bagnet ponad włócznię, i była przypuszczalnie jedną z pierwszych ocalałych z ataku bestii. Okazuje się, że nie tylko Stiles i paczka mają tak przechlapane w liceum. Dziadek Allison szczegółowo przekazał historię Valet Scottowi i reszcie w nadziei, że wydedukują słabe strony bestii.

#7 Postać Marie-Jeanne Valet to wojowniczka, a więc także szansa, że zobaczymy jak aktora ponownie dzierży łuk. Valet i Allison będą podobne także ze względu na sposób zachowania: gesty czy mimika. Charakter i system wartości także pozostanie ten sam: dobroć, ale i walka o sprawiedliwość oraz to co właściwe - co należy zrobić pomimo przeciwności.

#8 Waleczna rodzina Argentów ze zniknięciem Allison wypadła w dużej mierze z serialowej opowieści. Wątek powracał, ale sporadycznie (przeważnie kiedy wzywano wsparcie). Teraz otwiera się możliwość pokazania rodowodu tej szczególnej rodziny, co mogłoby zaowocować serią spin-off. Aktorka chętnie wzięłaby udział także w takim projekcie. Teen Wolf to na tyle popularny serial, że pokrewna seria utrzymałaby się, a Argentowie napotykają tyle nadprzyrodzonych zjawisk, że wątków by nie zabrakło. Twórcy zapowiadają, że wiele zostało jeszcze do odkrycia z ich historii.

#9 Niezależnie od tego, czy to powrót tylko na jeden epizod czy początek nowej serii, wszystko stało się możliwe dzięki fanom. To oni nigdy nie zapomnieli o Allison, która w serialu nie miała oficjalnego pożegnania - mamy tylko scenę jej odejścia. Twórcy w tym jednym (lutowym) odcinku nie zawarli wszystkiego, co chcieli opowiedzieć o dawnych Argentach - a Valet to dopiero ich początek.

#10 A wspomniana legenda, na podstawie której nakręcono historyczny flashback? Jak głosi podanie Marie-Jeanne Valet obroniła siebie i swoją siostrę w starciu z bestią, która terroryzowała okolicę. Siostry przeprawiały się właśnie na drugi brzeg, brodząc w wodach dopływu rzeki. Valet miała pokonać potwora bagnetem i ranić tak mocno by zmusić do ucieczki. Nie wierzono, że bestia została pokonana, lecz odwagę dziewczyny przyrównano do Joanny d'Arc (pierwsza z Argentów też ma tak na imię - francuskie "Jeanne") i obiecano odznaczyć za jej odwagę. Nadany tytuł "Maid of Gévaudan" to forma na kształt tytułu "dziewica orleańska" - w tym przypadku tłumaczeniem mogłoby być "dziewica z Gévaudan".

Jesteście fanami serialu Teen Wolf? Właśnie powrócił z nowymi odcinkami :)
Jak wrażenia? Czekaliście na powrót aktorki grającej Allison?

Przetłumaczono i opracowano na podstawie źródeł:
https://en.wikipedia.org/wiki/Antoine_de_Beauterne
http://www.buzzfeed.com/jarettwieselman/crystal-reed-is-coming-back-to-teen-wolf?bffbentertainment&utm_term=.fj2JqLjqdw#.qpx3V7zVAQ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...