Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

wtorek, 5 lipca 2016

Szlaki książkowo-filmowe: E jak Emma


Imię Emma pojawia się bardzo często - można powiedzieć, że to już swego rodzaju legenda pewnego typu osobowości jest w tym zawarta. Wszystkie bohaterki, które je noszą, muszą stawić czoła tajemnicy i rozwiązać zagadkę. Tylko one mogą to zrobić. Wydaje się, że zmusił je do tego los, ale z czasem okazuje się, że odpowiednia osoba znalazła się na właściwym miejscu. Prowadzą więc śledztwo w pojedynkę, bo same obarczone są sekretami, których ujawnić nie mogą. Sprawa kryminalna odciąga je od najbliższych - a tych za wszelką ceną należy chronić.
Oto bohaterki o tym imieniu w Szlakach książkowo - filmowych, czyli cyklu gdzie książka prowadzi do filmu lub też serial do książki. Przeróżne kombinacje możliwe, a najważniejsze połączenia.

E jak Emma Swan  (Once Upon a Time) SERIAL
Poszukiwała w miasteczku Storybrooke potwierdzenia faktu, że jego mieszkańcy zostali objęci klątwą (odebrano im wspomnienia) i przeniesieni do naszej rzeczywistości ze świata baśni. Przyznam się szczerze, że przez pierwszy sezon bałam się, że cała ta fantazja to tylko wersja typu "co by było gdyby..." i rozgrywa się wyłącznie w wyobraźni Henry'ego.
Emma znalazła nie tylko odpowiedzi, ale i odkryła baśniowe dziedzictwo swojej rodziny. To jednak zaledwie pierwszy sezon, a serial jakim jest ONCE oferuje o wiele więcej sekretów mrocznej strony każdej baśni i mitu.

E jak Emma Paxton (The Lying Game)  KSIĄŻKASERIAL
Poszukiwała miejsca, które stanie się dla niej domem i osób, które stanowić będą jej rodzinę. Kiedy pojawia się szansa spotkania swojej siostry bliźniaczki, Emma ucieka z kolejnej (beznadziejnej) rodziny zastępczej by spełnić swoje marzenie.
Panna Paxton zamiast tego znalazła się wewnątrz dziwnej Gry w Kłamstwa. Jej bliźniaczka Sutton prowadziła niebezpieczną grę, której nie udało się przerwać na czas. Emma zmuszona szantażem i lękiem o zdrowie i życie innych, podejmuje grę mordercy swojej siostry.... zajmując jej miejsce. W efekcie nikt nie wie, że Sutton zniknęła - także już z tego świata. Co będzie jednak gdy wszyscy poznają prawdziwą tożsamości Emmy? Rozwiązanie zagadki (choć serial anulowano po jednym sezonie) można znaleźć w dwóch finałowych tomach serii: "Aż po grób" oraz "Słodka zemsta".

E jak Emma Duval (Scream MTV) SERIAL
Poszukiwała spokoju by wspólnie z chłopakiem i przyjaciółmi przetrwać kolejny rok szkoły średniej. Znalazła się w rozgrywce poprzedniego rozdziału przerażającej historii, która dotyczyła jeszcze szkolnych lat jej rodziców. Morderca w rozpoznawalnej (z serii filmów "Krzyk") masce powraca by wyrównać rachunki, a Emma jest zdecydowanie na celowniku wraz ze swoimi przyjaciółmi... lub też ludźmi, którzy dopiero nimi się staną. Kto wygra krwawą grę i pozostanie przy życiu nim zostanie odkryta tożsamość mordercy? A nawet wtedy, to jeszcze nie koniec. Właśnie trwa dogrywka z ocalałymi w sezonie drugim.

E jak Emma Carstairs  (Pani Noc - Shadowhunters)  KSIĄŻKA
Poszukiwała sprawiedliwości za zbrodnię, która dotknęła jej rodzinę. W czasie wojny jej rodzice stają się tylko kolejnymi nazwiskami Nocnych Łowców na liście poległych. Morderstwo jest jednak tak nietypowe, że Emma nie wierzy w tak proste wytłumaczenie. Nieprzerwane śledztwo prowadzi ją w królestwo nad mórz pianą. Morderca podejmuje grę, a Emma jeszcze zacieklej szuka odpowiedzi. W efekcie znalazła nową rodzinę i prawdziwą miłość. Nocna łowczyni jest zakochana w swoim parabatai (uczuciem, które przez kodeks zasad łowców jest nieodwracalnie zakazane) i to z wzajemnością. Jak zawsze w powieściach Cassandry Clare, intryga i tragedia uczucia walczą o pierwsze miejsce w historii - tym razem mieszkańców Instytutu w Los Angeles.

E jak Em Watts (trylogia Top ModelkaKSIĄŻKA
Poszukiwała najnowszego modelu komputera wraz z rewelacyjną kontynuacją ukochanej gry.
Znalazła się w zupełnie obcym ciele znanej Top Modelki - a jednocześnie twarzy kampanii reklamowej - Nikki Howard. Em to właściwie skrót od Emerson, a nie imienia Emma, lecz jej losy nawiązują do poprzednich bohaterek. Życie Em zostało przedłużone dzięki udanemu zabiegowi transplantacji mózgu. Kiedy musi porzucić swoje życie i zacząć żyć obcym (kariera na wybiegu), okazuje się, że nikt nie może wiedzieć. Wiedzą jej rodzice, ale już nie przyjaciele - w tym tej najbliższy jej sercu. I gdzie podziała się prawdziwa Nikki - a przynajmniej jej umysł? Jedna z lepszych serii Meg Cabot opowiadająca o zamianie tożsamości i śledztwie, które w jednej chwili odebrać może wyniki tego innowatorskiego zabiegu.


Znacie te seriale / książki? Jak je wspominacie?
Czy opis któregoś z nich zaciekawił Was na tyle, by bliżej przyjrzeć się danej historii?

Może znacie jeszcze jakieś inne Emmy? Przypominacie sobie bohaterki o takim właśnie imieniu - a jednocześnie zamieszane w rozwikłanie jakieś sprawy kryminalnej?

Poprzednie posty z tego cyklu:

Szlaki książkowo-filmowe I

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...