Szukaj w tym blogu/ wpisz tytuł, którego szukasz

poniedziałek, 15 sierpnia 2016

I Hear Your Voice - Słyszę Twój Głos

Rozpoczynają się rozmowy kwalifikacyjne na stanowisko obrońcy z urzędu. Bierze w nich udział Jang Hye Sung - młoda pani adwokat, która pragnie tej posady głównie dla lepszych zarobków. Widząc swoje malejące szansę na wygranie przesłuchań, postanawia ona opowiedzieć sędziom pewną historię.

Były sobie dwie przyjaciółki. W trakcie jednego z ważniejszych testów jedna z nich przyłapała drugą na oszustwie. Kiedy więc w trakcie przyjęcia (wyprawionego z okazji tak dobrych wyników egzaminu) doszło do wypadku i nie można było jednoznacznie wskazać sprawcy, dziewczyna (która wcześniej oszukiwała) zrzuciła całą winę na dawną przyjaciółkę. Warto wspomnień, że oszustka była córką sędziego, a druga dziewczyna jedynie córką służącej - pracującej w domu owego sędziego. Uczennica zmuszona do przyznania się do winy zdecydowanie odmówiła, w wyniku czego ona i jej matka musiały wyprowadzić się z domu, porzucić pracę a także i szkołę.

Zraniona i upokorzona dziewczyna doprowadziła do kolejnej konfrontacji z dawną przyjaciółką. Los tak chciał, że wtedy obie stały się też świadkami upozorowanego wypadku a w rzeczywistości morderstwa. I choć ich obecność powstrzymała sprawcę od zabicia jeszcze jednej osoby, zagroził "uciszeniem" dziewczyn, jeśli odważą się kiedykolwiek o tym komuś wspomnieć.

Tak oto w dniu rozprawy dwie dawne przyjaciółki znalazły się przed drzwiami sali sądowej. Miały wejść w tym samym czasie i złożyć zeznanie - przyznać się do tego, czego stały się świadkami. Odwaga sprawiła, że do sali rozpraw odważyła się wejść tylko jedna z nich.

Jang Hye Sung kończy swoją opowieść w tym właśnie momencie, obiecując wyjawienie tajemnicy, w przypadku gdyby posadę obrońcy z urzędu jednak otrzymała. Niedługo później w gazetach ukazuje się ogłoszenie wraz ze zdjęciami nowych obrońców: jest to nasza Jang Hye Sung i Cha Kwan-Woo (dawny policjant, który zdecydował się na zmianę ścieżki kariery). Ten sam artykuł czyta pewien więzień na chwilę przed końcem czasu swojej kary. Pamięta imię, nazwisko i twarz osoby, której zeznania skazały go na ten wyrok. Nie zapomniał też o zemście, podobnie jak inny bohater nie zapomniał o osobie, która odważyła się zeznawać, gdy wyrok był już prawie przesądzony na korzyść mordercy. Wówczas nikt nie wierzył dziecku (10 lat), które przeżyło wypadek. Ścieżki bohaterów wydarzeń sprzed 11 lat wkrótce znowu się przetną.

"LUDZIE MÓWIĄ, ŻE ZBIEGI OKOLICZNOŚCI TO WOLA NIEBIOS": Park Soo-Ha ma 19 lat i jest w ostatnie klasie szkoły średniej. Swoje życie poświęcił na przygotowania (do tego by obronić swoją wybawczynię, która uratowała mu życie i zdecydowała się zeznawać) i poszukiwania (gdyż stracił ślad dziewczyny przez te lata). Kiedy więc widzi adwokat (teraz już obrońcę) Jang Hye Sung, mimo upływu tylu lat od razu ją rozpoznaje. Wyobrażenie tego, jaka jest osoba - którą pokochał, a rzeczywistość są jednak od siebie dość odległe. Jang Hye Sung dostaje sprawę koleżanki z klasy Park Soo-Ha. Kiedy młodzieniec podaje jej fakty, jakich znać nie może, wychodzi na jaw sekret - chłopak potrafi czytać w ludzkich myślach. Nie jest to jednak żaden dowód na sali sądowej, a wygląda to tak, że to prawda jest tworzona na sali sądowej przez dowody. Taka wersja obowiązuje potem, nawet jeśli w rzeczywistości było zupełnie inaczej. Tego stanu rzeczy nie akceptuje Park Soo-Ha i postanawia zmusić obrońcę z urzędu do walki o prawdę za wszelką cenę.

Wyobrażenia o ukochanej osobie i rzeczywistość bywają odległe - ale tylko na początku!
ZMIENIĆ WINĘ NA NIEWINNOŚĆ: Koreańska drama "I Hear Your Voice" (Słyszę Twój Głos) to tytuł, który można zaliczyć jako opowieść z wątkiem nadprzyrodzonym. W praktyce jednak jest to element powieści, który nie wpływa tak bardzo na gatunek serialu. Osiemnaście odcinków opowiada przede wszystkim o starciu obrońców z urzędu z prokuratorami na sali sądowej. Prokurator została też ta druga dziewczyna z opowieści... czyli owa córką sędziego. Dawny konflikt podsyca tylko prowadzone sprawy, a jest i kilka i są bardzo ciekawe - głównie dlatego, że trudno przychodzi przewidzieć ich werdykt. Choć Park Soo-Ha może podpowiedzieć, kto mówi prawdę czy do jakiego werdyktu przychylają się sędziowie / ława przysięgłych, to na wynik rozprawy wpływa argumentacja obrony / oskarżycieli. Nie raz morderca zostanie uniewinniony, a niewinny zasiądzie na ławie oskarżonych za morderstwo. W walce o udowodnienie prawdy liczą się nie tylko dowody, ale również sposoby, którymi się je zdobywa. Czy kłamstwem można dowieść prawdy?
Tyle ich różni - czy to uczucie może się ziścić, jeśli cały czas myśleć będą tylko o jego końcu?
"DLACZEGO ZŁE PRZECZUCIE NIGDY NIE JEST ZŁE": Z racji gatunku jest opowieść o dramatycznych zwrotach akcji. Zginie ktoś z rodziny bohaterów, dojdzie też do utraty wspomnień i aż rocznego przeskoku w przebiegu opowieści. Znikną nadprzyrodzone umiejętności lub też nie będzie możliwości by ich wykorzystać. Morderca ze sprawy sądowej, w której uczestniczyli Park Soo-Ha i Jang Hye Sung, nie odpuszcza ani na moment, co akurat zbliża parę bohaterów. Czy to jednak możliwe? Ona ma 27 lat i jest obrońcą z urzędu, a nawet po upływie roku czasu, on nadal jest o wiele młodszy - dopiero zaczynając studia i ścieżkę kariery. Czy wieloletnie zauroczenie ma szansę przerodzić się w odwzajemnione uczucie?

"POPRZEZ ŚWIATŁO W CIEMNOŚĆ, POZOSTANIESZ ZE MNĄ": Ekscytujący przebieg rozpraw sądowych, dawne konflikty i odkrywanie prawdy przeszłości - to wszystko powoduje, że oglądanie "I Hear Your Voice" to czysta przyjemność. Opowieść wciąga od pierwszego epizodu (ten z rozmowami kwalifikacyjnymi) ukazując, jak ciężka jest praca obrońców z urzędu - ile trzeba empatii i zdrowego rozsądku by sprawę wygrać dla tych, których albo na adwokata nie stać... albo sami dopuścili się zbrodni. Za co ja zapamiętam ten tytuł (i będę do niego wracać) to historia uczucia Jang Hye Sung i Park Soo-Ha. To się z założenie nie mogło udać, ale... czy taki był też finał? Tak wiele stanie na drodze tego uczucia i nie będzie to tylko morderca, sekrety czy inny konkurent do względów pani adwokat (w zbliżonym też do niej wieku). Zdecydowanie warto poznać opowieść, w której ktoś zawsze "słyszy Twój głos". Dramę obejrzałam, ze względu na grającego tam aktora - to Lee Jong Suk, który niesamowicie potrafi wcielać się w różne role tak idealnie oddają emocje.

Tytuł: I Hear Your Voice
Produkcja / Emisja: 2013
Ilość odcinków: 18 (jeden odcinek 1 godzina i 5 minut)
Gatunkowo: zbrodnia, dramat, prawo, tajemnica, romans, nadprzyrodzone (tylko to czytanie w myślach), thriller
W rankingu: miejsce 22 (na MyDramaList)
Wiek bohaterów: 27 lat (bohaterka) i 19 (bohater)
Nie można się oderwać od: pierwszego odcinka
Można za to obejrzeć: TUTAJ

Poprzednie historie w cyklu zdecydowanie warte poznania:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zawsze i chętnie czytam wszystkie komentarze.
Staram się na nie odpowiadać. Zostaw po sobie ślad!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...